Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Choroby i szkodniki hortensji, hortensja - Hydrangea

Pokaż wątki Pokaż posty

Choroby i szkodniki hortensji, hortensja - Hydrangea

Agusiab 16:08, 29 maj 2017

Dołączył: 10 sie 2015
Posty: 7
KasiaBawaria napisał(a)
A nie poprostu pogoda tej wiosny? Rosna w doniczce czy w gruncie? Na moje oko nic im nie bedzie. Moze poprostu troche przymrozku dostaly?

Witam. Hortensje od 2 lat są w gruncie. Nie jest to wina przymrozków, bo zmiany na liściach pojawiły się około 1,5 tygodnia temu i głównie na tych najmłodszych. Przymrozki u mnie były max do 7 maja . Chyba im coś jest
____________________
MarcinKRK 17:07, 29 maj 2017


Dołączył: 05 cze 2016
Posty: 331
W takim razie poszukaj tu na forum Mazana. On ma największe doświadczenie w tych sprawach.
skarabeusz 19:45, 01 cze 2017


Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 561
Co dolega mojej hortensji? Gdzieniegdzie liście taki kolor przybrały, a poza tym okaz zdrowia.







____________________
Magdalena Enklawa w mieście
Mazan 21:04, 01 cze 2017

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Skarabeusz

To żółta marmurkowatość liści, choroba fizjologiczna spowodowana niewłaściwymi zabiegami pielęgnacyjnymi. Rozgrzane części rośliny zostały nagle mocno schłodzone. Może to doprowadzić do śmierci rośliny. Z fotek wnioskuję, że mogły to być np krople zimnej wody. Jedyny zabieg to usunąć przebarwione liście.



Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Agusiab 21:14, 01 cze 2017

Dołączył: 10 sie 2015
Posty: 7
MarcinKRK napisał(a)
W takim razie poszukaj tu na forum Mazana. On ma największe doświadczenie w tych sprawach.


Mazan

Proszę bardzo o pomoc !!!!!
____________________
skarabeusz 21:26, 01 cze 2017


Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 561
Mazan napisał(a)
Skarabeusz

To żółta marmurkowatość liści, choroba fizjologiczna spowodowana niewłaściwymi zabiegami pielęgnacyjnymi. Rozgrzane części rośliny zostały nagle mocno schłodzone. Może to doprowadzić do śmierci rośliny. Z fotek wnioskuję, że mogły to być np krople zimnej wody. Jedyny zabieg to usunąć przebarwione liście.



Pozdrawiam


Rośnie niestety w słońcu. Skąd krople zimnej wody? Może deszcz w czasie burzy.. W każdym razie usunę. Dzięki
____________________
Magdalena Enklawa w mieście
Mazan 21:47, 01 cze 2017

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Agusiab

Sprawdź dokładnie czy nie masz gości widocznych w powiększeniu. Lubią rośliny osłabione, a chloroza może wskazywać na zbyt wysoki odczyn i utrudnione pobieranie składników.



Pozdrawiam

____________________
Mazan - Walerek
Agusiab 20:21, 04 cze 2017

Dołączył: 10 sie 2015
Posty: 7
Mazan napisał(a)
Agusiab

Sprawdź dokładnie czy nie masz gości widocznych w powiększeniu. Lubią rośliny osłabione, a chloroza może wskazywać na zbyt wysoki odczyn i utrudnione pobieranie składników.



Pozdrawiam


Dziękuję bardzo za odpowiedź. Oglądałam pod lupą te swoje listki i nic nie widzę Nie wie czy dobrze patrzę
____________________
KasiaBawaria 07:26, 05 cze 2017


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
agusiab- a czy roslina nie wiednie?Jezeli oprocz tego nie ma zadnych objawow, to wyluzuj i czekaj. Najpozniej w przyszlym roku bedzie juz ok.Jak ona dlugo rosnie w tym miejscu?Moja miala takie cos po przesadzeniu wiosna, w tym rroku nie ma ani jednej plamki.
____________________
Zapraszam na kawe
Milo 12:38, 05 cze 2017

Dołączył: 28 kwi 2015
Posty: 41
Witam,
od dwóch dni chorują moje hortensje. Co im dolega ? Bardzo proszę o porady, robią im się brązowe plamy i brązowe obrzeża liści które usychają. Czym mogę je popryskać ?
Pozdrawiam serdecznie
Ania
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies