Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Choroby i szkodniki hortensji, hortensja - Hydrangea

Pokaż wątki Pokaż posty

Choroby i szkodniki hortensji, hortensja - Hydrangea

ela_z 15:50, 15 lip 2017


Dołączył: 09 wrz 2013
Posty: 712
Agapas napisał(a)
Ja również mam podobnie wyglądające zmiany na liściach hortensji vanille fraise, czy to niedobór fosforu?

Hortensje na pewno mają zbyt wysokie ph podłoża. Sadząc je dodawałam, tak jak do rododendronów, próchnicę kwaśną, która najwyraźniej nie była dostatecznie kwaśna. Rododendrony będę sadzić od nowa, a czy z hortensjami muszę tak samo postąpić czy wystarczy wymienić wierzchnią warstwę ziemi na np. kwaśny torf? Mam też dziesięcioletni kompost z liści (ale ph około 7) oraz obornik koński 3-4 miesięczny, czy też go teraz mogę dodać? rozłożyć dookoła? Czy bezpieczniej poczekać z nim do jesieni?
Gleba u mnie w ogrodzie jest bardzo ciężka, gliniasta, ph 7-8.
Doradźcie proszę, jak najlepiej obniżyć teraz ph podłoża.

U mnie tez ciezka glina ale pH jest 6:/ Czy to to dalej za wysoko?
____________________
Ela - Mały ogródek Eli
MarcinKRK 10:26, 16 lip 2017


Dołączył: 05 cze 2016
Posty: 331
Twoje pH jest OK, ale ziemię bym wymienił.
Aleks 12:59, 31 lip 2017

Dołączył: 15 maj 2017
Posty: 2
Dzień dobry,
proszę o radę, mam 3 sezon ogród, w którym posadziłam hortnesje ogrodowe. W tym roku jednak żadna z nich nie zakwitła za pomimo to pięknie sie rozrasta. czy ma jeszcze szanse zakwitnąć? Dodam ze nawożę ją specjalnym nawozem do hortnesji (magiczna siła) i nic temacie kwitnienia się nie dzieje
malgol 13:31, 31 lip 2017


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
Aleks, ja generalnie staram się nie doradzać a częściej sama pomocy szukam ,ale w tym temacie myślę, że znam odpowiedz.Twoje hortensje ogrodowe nie zakwitły bo zmarzły. Zimą albo już wiosną.Z ogrodówkami jest ten problem, ze zawiązują pąki kwiatowe w poprzednim sezonie, późnym latem i jeśli zmarzną to nie ma co zakwitać.teraz niedługo będą zawiązywać pąki na przyszły sezon i jesli okryjesz je zima i nie dopuścisz do przemarznięcia to jest szansa,że zakwitną w przyszłym roku.
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
martamiroslaw 21:52, 07 sie 2017


Dołączył: 21 maj 2017
Posty: 59
Witam wszystkich!
Proszę o informacje co dolega moim hortensjom? Grzyb czy niedobór składników?
Problem pojawił się na spodnich liściach krzewu. I co zastosować na tą dolegliwość?



Pozdrawiam wszystkich
Marta
____________________
Marta Mały Biały Domek na Zaciszu
martamiroslaw 09:25, 12 sie 2017


Dołączył: 21 maj 2017
Posty: 59
Nikt mi nie pomoże??
____________________
Marta Mały Biały Domek na Zaciszu
MarcinKRK 10:14, 12 sie 2017


Dołączył: 05 cze 2016
Posty: 331
Jakie masz pH gleby?
Gardenarium 12:39, 13 sie 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Może przędziorki z powodu panującej suszy. Opryskaj mospilanem wieczorem, następnie w korzenie lej wodę, dobrze lej wodę, nastepnie oberwij suche liście i obserwuj.

A może po prostu sama susza??? Wystarczyło zapewnić roślinom wystarczające dawki wody?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
spok1982 11:01, 30 sie 2017

Dołączył: 21 cze 2017
Posty: 3
co to może być
Artturittos 16:49, 30 sie 2017

Dołączył: 30 sie 2017
Posty: 4
witam Prosze o pomoc w diagnozie jestem nowicjuszem w ogrodnictwie dostalem hortensje nie znam nazwy po jakims czasie zaczela chorowac co mamm robic liscie obciolem , ale nie wiem co dalej
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies