Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Choroby i szkodniki hortensji, hortensja - Hydrangea

Pokaż wątki Pokaż posty

Choroby i szkodniki hortensji, hortensja - Hydrangea

KasiaBawaria 07:53, 31 sie 2017


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
spok- stres- zmiany temperatury, slonce. Nic jej nie bedzie

artturittos- moim zdaniem za duzo wody. Wiednie roslina czy tylko ma kilka takich lisci`? W jakich warunkach rosnie?Kiedy kupiona? Moze byc choroba grzybowa lub przenawozenie. Jak byla pielegnowana?
____________________
Zapraszam na kawe
spok1982 15:36, 31 sie 2017

Dołączył: 21 cze 2017
Posty: 3
Tylko kilka lisci jest takich. Kupiona niecaly miesiac temu. W pobliżu rośnie druda tylko inna odmiana i wszystko jest ok. Sadzona byla w ziemie do hortensji
Artturittos 02:13, 01 wrz 2017

Dołączył: 30 sie 2017
Posty: 4
KasiaBawaria napisał(a)
spok- stres- zmiany temperatury, slonce. Nic jej nie bedzie

artturittos- moim zdaniem za duzo wody. Wiednie roslina czy tylko ma kilka takich lisci`? W jakich warunkach rosnie?Kiedy kupiona? Moze byc choroba grzybowa lub przenawozenie. Jak byla pielegnowana?


witam serdecznie dostalem ja w czerwcu
jest w duzej donicy . musialem duzo lisci usunac .
stala na schodach wejsciowych do domu . teraz ja przestawilem na dol jest prz schodach
Wysle zdjecia
w tzm miejscu stala i widac ile lisci miala


tak wyglada teraz





KasiaBawaria 07:39, 01 wrz 2017


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
artturittos- pedzona hortensja. Moim zdaniem za duzo wody. Hortensje musza stac w przewiewnym miejscu, inaczej choruja na choroby grzybowe. Podlewaj mniej.
____________________
Zapraszam na kawe
KasiaBawaria 07:41, 01 wrz 2017


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
spok1982 napisał(a)
Tylko kilka lisci jest takich. Kupiona niecaly miesiac temu. W pobliżu rośnie druda tylko inna odmiana i wszystko jest ok. Sadzona byla w ziemie do hortensji


Nic jej nie bedzie. Niektore odmiany sa wrazliwsze niz inne. Nastepnej wiosny juz takich lisci nie bedzie.
____________________
Zapraszam na kawe
Artturittos 08:28, 01 wrz 2017

Dołączył: 30 sie 2017
Posty: 4
KasiaBawaria napisał(a)
artturittos- pedzona hortensja. Moim zdaniem za duzo wody. Hortensje musza stac w przewiewnym miejscu, inaczej choruja na choroby grzybowe. Podlewaj mniej.



Dziękuję Bardzo
wiolcia12 16:12, 08 wrz 2017

Dołączył: 16 maj 2017
Posty: 9
Witam
Bardzo proszę o pomoc w zdiagnozowaniu problemu z moją hortensją ogrodową.
Hortensja posadzona w maju. Do sadzenia wykorzystałam mieszankę zwykłej ziemi z kwaśnym torfem. Hortensję nawożę nawozem do hortensji.
Hortensja dość wcześnie straciła kwiaty - bo już w lipcu.
A około dwa tygodnie temu zaczęła wyglądać tak jak na zdjęciach.
Co może być przyczyną takiego stanu rzeczy?
Za dziury pewnie odpowiadają ślimaki - które regularnie ściągam z rośliny. Ale reszta?
Mazan 17:29, 08 wrz 2017

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Wiolcia12

Stało się to, co zawsze na glebie torfowej, kwaśnej dzieje się z roślinami intensywnie kwitnącymi, czyli zabrakło fosforu. Świadczy o tym szybkie przekwitanie, a fotki ukazują niemal wszystkie symptomy niedoboru tego pierwiastka.



Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Elka 14:21, 10 wrz 2017


Dołączył: 04 cze 2015
Posty: 441
Jakiś dzień konia mam dzisiaj. Czy ktoś pomoże mi ustalić co dolega moim dwóm hortensjom?





Przesadziłam je z doniczek dwa tygodnie temu. Zrobiłam mieszankę ziemi do iglaków ze zwykłą ziemią ogrodową.
Ręce mi już opadają.
____________________
Elka Nieśmiałe pierwsze kroki
Gardenarium 21:04, 10 wrz 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
spok1982 napisał(a)
Witam nie wiem co sie dzieje z moją hortensją choroba czy jakiś szkodnik.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies