Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Spełnianie marzeń - ogród czas start

Pokaż wątki Pokaż posty

Spełnianie marzeń - ogród czas start

Agatorek 09:25, 14 mar 2023


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13218
Judith ma rację ze zmianą koncepcji. U mnie kolejne pomysły powstawały (i zmieniały się) z biegiem czasu i w miarę powstawania ogrodu.
Też mam niemały ogród, działka ma ponad 3 ha, teren ogrodzony to około 1 ha. Tyle że u mnie nie robiłam rabat przy ogrodzeniu, bo mam 4 psy, które często biegają w tym miejscu.
Nie mam dobrego zdjęcia na przód działki, ale tak wyglądają rabaty za domem - w dolnej części strony.
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Angelika95 23:00, 18 mar 2023


Dołączył: 24 wrz 2022
Posty: 967


Między drzwiami wejściowymi a oknem w kuchni mam duży kawałek pustej ściany przez co okno kuchenne wydaje się małe, a jest naprawdę spore. Chciałabym tu coś posadzić wyższego
Wokół domu będzie chodnik ok. 1m.

Co tu posadzić?
____________________
Spełnianie marzeń - ogród czas start świętokrzyskie
Patrycja_KG_Lu 23:06, 18 mar 2023


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2665
Angelika95 napisał(a)

3 metry ma głębokości, dobrze widzę?
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
Angelika95 23:11, 18 mar 2023


Dołączył: 24 wrz 2022
Posty: 967
Patrycja_KG_Lu napisał(a)

3 metry ma głębokości, dobrze widzę?


Dobrze, ale mogę to i zwęzić i rozszerzyć, bo nic tu nie mam jeszcze, a sprawa z tą pustą ścianą mnie denerwuje i chciałabym już coś posadzić, żeby rosło
____________________
Spełnianie marzeń - ogród czas start świętokrzyskie
Angelika95 23:14, 18 mar 2023


Dołączył: 24 wrz 2022
Posty: 967
Podoba mi się świdośliwa podsadzona trawami ozdobnymi, tak ma Wiola i super to wygląda, ale nie wiem czy mogę posadzić w takiej bliskiej odległości domu i chodnika. No i żeby zimą nie straszyła. Może jakiś iglak? Albo coś w donicach?
____________________
Spełnianie marzeń - ogród czas start świętokrzyskie
Patrycja_KG_Lu 23:45, 18 mar 2023


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2665
Na odległościach od fundamentów i chodnika się nie znam. Podrzucę Ci za to jakieś inspiracje pinterestowe. Moim zdaniem, jeśli liściasty krzew/drzewko jest ładnie prowadzone bądź wielopniowe lub o ciekawej fakturze/kolorze kory to mimo, że nie ma liści nie będzie straszakiem.

1. https://pin.it/1uWKtT9
2. https://pin.it/2iuiwKq
3. https://pin.it/6SVW4AX
4. https://pin.it/13iZ7qp
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
Angelika95 23:55, 18 mar 2023


Dołączył: 24 wrz 2022
Posty: 967
O czymś takim właśnie myślałam, tylko muszę się dowiedzieć czy korzenie nie zepsują chodnika
____________________
Spełnianie marzeń - ogród czas start świętokrzyskie
Angelika95 23:56, 18 mar 2023


Dołączył: 24 wrz 2022
Posty: 967
Dzięki Patrycja, oglądam inspiracje, które wrzucasz/gromadzisz i bardzo mi się podobają, mamy podobny gust. Mam nadzieję, że nasze ogrody będą cudne

Dziś kończyłam z mężem przygotowywanie ziemi pod rabatę, w taką pogodę pracowało się pięknie
____________________
Spełnianie marzeń - ogród czas start świętokrzyskie
Patrycja_KG_Lu 00:24, 19 mar 2023


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2665
Dziękuję Pięknie będzie jak już wszystko podrośnie.

Mam czasem wrażenie, że im więcej oglądam tym większy dylemat przy wyborze, a nawet jak go nie ma to potem z pewnych względów nie można lub nie warto danej inspiracji zrealizować. Dawno, dawno temu podobały mi się migdałki trójklapowe, a jak poczytałam o walce z chorobami to mi się odechciało. Innym razem widziałam piękną inspirkę, a jej roślinne gwiazdy tylko do cienia się nadawały (zdjęcie zrobione z promieniami słońca pod kątem sugerujące co innego, u mnie cienia na razie niemal brak). Kolejną sprawą jest typ ziemi - mądrze jest nie dostosowywać gleby pod rośliny, a wybierać tak by im nasza pasowała - ten tamat był poruszany wielokrotnie tutaj m.in. na wątkach tematycznych o glebie.
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
LIDKA 07:22, 19 mar 2023


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7089
Angelika a elewacje masz ? I chodniki?

Możesz posadzić już jakieś drzewko tylko czy przy robocie Ci się nie zniszczy.

Inspiracje od Patrycji są super.

U mnie hakone nie rośnie dobrze a tak bym ją chciała.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies