Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Spełnianie marzeń - ogród czas start

Pokaż wątki Pokaż posty

Spełnianie marzeń - ogród czas start

Angelika95 08:05, 19 mar 2023


Dołączył: 24 wrz 2022
Posty: 967
Patrycja_KG_Lu napisał(a)
Dziękuję Pięknie będzie jak już wszystko podrośnie.

Mam czasem wrażenie, że im więcej oglądam tym większy dylemat przy wyborze, a nawet jak go nie ma to potem z pewnych względów nie można lub nie warto danej inspiracji zrealizować. Dawno, dawno temu podobały mi się migdałki trójklapowe, a jak poczytałam o walce z chorobami to mi się odechciało. Innym razem widziałam piękną inspirkę, a jej roślinne gwiazdy tylko do cienia się nadawały (zdjęcie zrobione z promieniami słońca pod kątem sugerujące co innego, u mnie cienia na razie niemal brak). Kolejną sprawą jest typ ziemi - mądrze jest nie dostosowywać gleby pod rośliny, a wybierać tak by im nasza pasowała - ten tamat był poruszany wielokrotnie tutaj m.in. na wątkach tematycznych o glebie.


Masz rację mi też ciągle podoba się więcej rzeczy, ale chcę iść w ograniczoną liczbę gatunków i te wybrane miksować ze sobą w różnych kompozycjach na innych rabatach. Staram się wybierać rośliny mniej wymagające, bo lubię mieć wszystkiego dużo, ale ogród też duży, a chciałabym żeby cieszył i był zadbany, a nie żebym musiała poświęcać każdą wolną chwilę na pielęgnację. Na razie zapał mam, ale nie wiem jak będzie za kilka lat
____________________
Spełnianie marzeń - ogród czas start świętokrzyskie
Angelika95 19:53, 19 mar 2023


Dołączył: 24 wrz 2022
Posty: 967
Jakieś jeszcze pomysły co posadzić pod oknem kuchennym?
____________________
Spełnianie marzeń - ogród czas start świętokrzyskie
Judith 20:48, 19 mar 2023


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9922
Magnolia Gienka? (jeśli jest tam słonecznie)
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Angelika95 20:57, 19 mar 2023


Dołączył: 24 wrz 2022
Posty: 967
LIDKA napisał(a)
Angelika a elewacje masz ? I chodniki?

Możesz posadzić już jakieś drzewko tylko czy przy robocie Ci się nie zniszczy.

Inspiracje od Patrycji są super.

U mnie hakone nie rośnie dobrze a tak bym ją chciała.



Elewacja w tym roku latem, chodniki w przyszłym. Nie wiem jak to z tymi odległościami od kostki, kogo nie pytam to nikt nie wie. Kusi mnie ta świdośliwa podsadzona trawami, dziś byłam na budowie i oczyma wyobraźni już to widzę

U mnie póki co wożenie ziemi i obornika pod rabatę, za około miesiąc planuję zacząć sadzenie
____________________
Spełnianie marzeń - ogród czas start świętokrzyskie
Angelika95 21:09, 19 mar 2023


Dołączył: 24 wrz 2022
Posty: 967
Judith napisał(a)
Magnolia Gienka? (jeśli jest tam słonecznie)


Myślałam też o magnolii, muszę zagłębić się w ten temat, dzięki
____________________
Spełnianie marzeń - ogród czas start świętokrzyskie
Angelika95 21:13, 19 mar 2023


Dołączył: 24 wrz 2022
Posty: 967
Biorę się powoli za zamawianie roślin. Na tę moją długą rabatę co byście mi wybrały: wiśnię Umbraculifera czy świdośliwę Lamarcką? Byłam za umbrą, bo wydaje mi się, że drzewo szczepione lepiej by tam pasowało, ale świdośliwa też mi się podoba. Na jej korzyść przemawia cena. Dodam, że będę potrzebowała 7 drzewek
____________________
Spełnianie marzeń - ogród czas start świętokrzyskie
anuska2507 13:55, 20 mar 2023


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2570
Do posadzenia w szpalerze zdecydowanie wybrałabym wiśnie. Warto poszukać wysoko szczepionych, na ok. 2 m. Świdośliwa będzie za niska. Ona nada się raczej w charakterze solitera przy elewacji.
A jesteś pewna, że potrzebujesz aż 7? Może za gęsto chcesz je sadzić. Je można posadzić co 3 m. Wrzucisz jakiś szkic rabaty?
____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
Judith 14:38, 20 mar 2023


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9922
Ania dobrze mówi .
Dodam jeszcze innego kandydata z kulistą koroną na szpaler: klon Globosum. Jest piękny, wygląda dobrze nawet jako młodziak, w naturalny sposób kształtuje koronę w kulę, ale można go przycinać w inny kształt, np. sześcian. I świetnie wygląda w szpalerze .
Nie wiem, jakie masz tam warunki sloneczne - klon nie powinien być na patelni.
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Patrycja_KG_Lu 14:50, 20 mar 2023


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2672
Ania stronę wcześniej masz rysunek rabaty w skali narysowany na kartce w kratkę.
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
anuska2507 17:01, 20 mar 2023


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2570
Może nie precyzyjnie się wyraziłam. Miałam na myśli szkic rabaty i zaznaczenie na nim drzew, które Angelika planuje posadzić.
____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies