Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Spełnianie marzeń - ogród czas start

Pokaż wątki Pokaż posty

Spełnianie marzeń - ogród czas start

Anda 13:40, 24 mar 2024


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33626
Tak, celem jest droga, a ogród nigdy nie jest ukończony
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
LIDKA 13:40, 24 mar 2024


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7334
Marcin89 napisał(a)
To jeszcze tylko dodam, chodziło mi, że najważniejszy jest efekt, ale w rozumieniu osiągnięcia wymarzonego ogrodu, satysfakcji z przebywania w nim, radości i korzyści płynących z jego posiadania Droga w tym znaczeniu jest mniej ważna, ale nie bez znaczenia. Czasem jest wyboista, czasem kręta, ale i tak prowadzi do tego celu. Jeden będzie potrzebował 5 lat, inny 10 lat, to bez znaczenia. Ostatecznie dążymy do swojego wymarzonego ogrodu i tylko my sami wiemy ile pracy to będzie kosztowało.

A dodatkowo jest opinia, że ogród nigdy nie jest skończony


Ostatnie zdanie Marcin to nie opinia to FAKT.

TRZECI raz przerabiam rabatę która DWA razy już była skończona hihihi
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
LIDKA 14:03, 24 mar 2024


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7334
PRIV
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Patrycja_KG_Lu 15:43, 24 mar 2024


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2765
Jak się czujesz po wyznaczeniu rabat sznurkiem na żywo? Zmieniasz coś czy zostawiasz kształt? Przypomnisz jaki jest układ rabat i ile ma m2 cała Twoja działka?
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
Narsilia 16:01, 24 mar 2024


Dołączył: 21 maj 2020
Posty: 590
Kordina napisał(a)
Ja mam plan 5-letni jak za komuny


Może lepiej założyć wiecej czasu i się pozytywnie zaskoczyć że sie skończyło wcześniej niż odwrotnie.
____________________
Klaudia Ogród vs budowa czyli trudne początki ogrodniczki
MagdaLenka 16:28, 24 mar 2024


Dołączył: 30 mar 2023
Posty: 854
Angelika, w wakacje Twoje maleństwo będzie raczkowało po świeżym trawniku. Tej myśli się trzymaj. Rabaty mogą chwilę poczekać.
____________________
MagdaLenka Kraina spełnionych marzeń
Narsilia 17:12, 24 mar 2024


Dołączył: 21 maj 2020
Posty: 590
Angelika95 napisał(a)
Widzisz Klaudia, nikt się nie pali nam pomóc, nie mają czasu, ale to nic. Kiedyś opowiem córeczce, że to wszystko zrobiliśmy sami jak była malutka.

Dzięki Lidka za pochwałę warzywnika od tego zaczęła się moja pasja. Też mamy schody i taras z palet, ale i tak mamy bardzo dużo, jesteśmy młodzi i nikt nam nic nie dał, więc jestem dumna i cieszę się z tego co mam


No to będą żałować że nie widzieli wnuczki jak malutka była i się nie nacieszyli tymi widokami a czas tak szybko leci, a wy dobie ze wszystkim poradzicie i was to wzmocni i będziecie z siebie dumni a ona z was jak rodzice są zdolni i cudowni ,że ma takie magiczne zielone ,kwitnące miejsce do biegania , podziwiania motylków i wiele wiele innych
____________________
Klaudia Ogród vs budowa czyli trudne początki ogrodniczki
Angelika95 17:53, 24 mar 2024


Dołączył: 24 wrz 2022
Posty: 1024
Dziękuję wszystkim za miłe słowa, fajne tu towarzystwo

Staram się widzieć jak najwięcej plusów i ogólnie większość dni wypełnione mam szczęściem. Faktem jest też, że im więcej jest do zrobienia tym więcej się zrobi, bo jest lepsza organizacja. Ale wiecie.. czasem się człowiek nie wyśpi, dzieciątko odmawia drzemek, glebogryzarka się psuje.. i człowiek chwilowo traci zapał. Ale tylko chwilowo


Jesteście super ❤️ a maleństwo w wózku motywuje, żeby stworzyć jej raj do wspaniałego dzieciństwa
____________________
Spełnianie marzeń - ogród czas start świętokrzyskie
Angelika95 17:59, 24 mar 2024


Dołączył: 24 wrz 2022
Posty: 1024
Pati, spójrz na moją stronę 77, tam całkiem fajnie to rozrysowałam. Za domem pustka, bo tam będzie taras, rabaty wokół niego, domek dla córki, ale to za rok.

Zostaje kształt, bardzo mi to wszystko podpasowało spaceruję wśród sznureczków i jest git
____________________
Spełnianie marzeń - ogród czas start świętokrzyskie
ajka 18:24, 24 mar 2024


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4073
Angeliko wiem co czujesz, też byliśmy z domem i ogrodem zupełnie sami. Zaczynając od małej kawalerki kończąc na domu z dużym ogrodem, działając bez dużych środków, bo milionerami nie jesteśmy. Jak się przeprowadziliśmy byliśmy załamani, spaliśmy na materacach, łazienki bez kafelek, jeśli chodzi o ogród okazało się, że nawet nie stać nas na trawnik i nawadnianie. A teraz ogród pełen roślin i podziw odwiedzających. Na wszystko przyjdzie czas. Też byłam w ciąży zagrożonej i miałam kilka trudnych okresów za sobą bez wsparcia bliskich. Najważniejsze to patrzeć z optymizmem w przyszłość.
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies