Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Kiedy, jak i czym pryskać....

Pokaż wątki Pokaż posty

Kiedy, jak i czym pryskać....

Gardenarium 17:19, 14 lut 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Mazan napisał(a)
Anbu

Opryski należy wykonywać gdy temperatury nie spadają poniżej zera ze względu na działanie - rozcieńczalnik czyli woda zamarzając unieruchamia substancję czynną, a światło ją rozkłada.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
zjola 17:56, 15 lut 2017

Dołączył: 14 maj 2015
Posty: 9
Ponawiam zapytania SIMY. Też nie wiem po czym mogę pryskać, a po czym nie.
Mazan 22:30, 15 lut 2017

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Zjola

Sima


Miedzian - możesz opryskiwać każdą roślinę zachowując temperaturę średnią dobową min 7* C, dla preparatów olejowych 12* C. O iglastych jest 'rezerwa' gdyż niełatwo jest trafić z temperaturą i uśpieniem roślin. Wykonanie zabiegu w innym terminie może być przyczyną zatkania aparatów szparkowych, co powoduje więdnięcie, a nawet zamieranie roślin /uduszenie/.



Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Sima 03:50, 16 lut 2017


Dołączył: 06 sty 2017
Posty: 602
Mazan dziękuje za odpowiedź

Ta rezerwa przy olejowych to w dół czy w górę? (Temperatura średnia może być niższa czy ma być wyższa?). Na mój babski rozum to raczej niższa jeśli jest problem z wegetacją, ale wolę się upewnić.

Przepraszam, że tak dopytuje ale jestem zupełnie zielona w tym temacie. Po przeczytaniu tony artykułów na ten temat wiem, że nic nie wiem a popłakałabym sie gdyby coś się stało z mojej winy roślinom. O olejowych myślałam głównie o iglakach bo nie mam jeszcze za dużo liściastych.
____________________
Hania Miejski azyl / Wizytówka - Miejski azyl
Mazan 08:14, 16 lut 2017

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Sima

Preparaty olejowe zastosowane na iglakach muszą być w określonym terminie, gdy mają jeszcze spowolnioną przemianę, a temperatury osiągają ok. 12* C, ponieważ zwalczają szkodniki mechanicznie, tzn duszą uniemożliwiając oddychanie. Było już na O. na ten temat i były też zarzuty, że jest to moja wina nie 'ogrodnika' stosującego ten zabieg w niewłaściwym terminie i rośliny zwiędły. Uwagi, jakie daję, dotyczą takich przypadków. Dlatego uważam, że bezpieczniejsze są zabiegi - również ekologiczne - z użyciem roztworu tymolowego, o którym jest w wątku o szkodnikach.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Sima 21:46, 16 lut 2017


Dołączył: 06 sty 2017
Posty: 602
Biorę sie za czytanie o tymolu
____________________
Hania Miejski azyl / Wizytówka - Miejski azyl
zjola 12:52, 17 lut 2017

Dołączył: 14 maj 2015
Posty: 9
Bardzo dziękuję.
anbu 12:53, 17 lut 2017


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
No czego ja nie miałam zaznaczonego tego wątku?

Pamiętam Mazan jak pisałeś o tych aparatach szparkowych ale tematy są teraz tak porozrzucane, że ciężko to sklecić do kupy

Sima mamy widzę ten sam temat na tapecie - wiosenne opryski
____________________
Ania Ogród Ani :)
malgol 13:35, 17 lut 2017


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
Dopiero tu trafiłam! czemu nie znałam tego wątku?! a tu tyle wiedzy
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
adewzuol 14:03, 17 lut 2017


Dołączył: 19 lut 2016
Posty: 1046
Zaznaczam sobie, żeby mieć ściągę.
____________________
Ewelina W piaskownicy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies