Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ania na Żuławach

Pokaż wątki Pokaż posty

Ania na Żuławach

Gruszka_na_w... 21:03, 09 cze 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22251
Mój własny kot plus te okoliczne widać bez kocimiętkowego genu, bo wszystkie rosną bez strat.
Ale miałam problem z wysiewami pomidorów w skrzyniach. Stały na nasłonecznionym parapecie i kilka razy przyłapałam swojego kota na wylegiwaniu się w nich. Pomogło gęste powbijanie drewnianych patyczków.
Brawa za uratowanie róży. Może odbuduje koronę.

Obierki ziemniaków od lat wrzucam na kompost. Nigdy nie zdarzyło się, aby gdzieś pojawiły sie kiełki ziemniaków. Może kompost nie był do końca rozłożony? Spróbuj odpady warzywne przekładać skoszona trawą. Ta druga podczas rozkładu mocno się grzeje i wysoka temperatura niszczy skłonność do resztek do rozmnażania.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
An_na 14:11, 11 cze 2023


Dołączył: 16 lip 2022
Posty: 1620
Haniu,
myślę, że trafiłaś w sedno z nie do końca rozłożonym kompostem to pewnie przyczyna.
Przesadziłam 5 krzaczków w okolice skrzyń z warzywami, podsypałam ziemią i teraz czekam na młode ziemniaczki

Róża wygląda całkiem dobrze. Mocno za nią trzymam kciuki. Myślę, że się odbuduje.

Widzę, że patyczki wbite przy kocimiętce spełniły swoje zadanie. Nawet się lekko regeneruje. Huraaa
____________________
Ania**Ania na Żuławach
ajka 19:40, 11 cze 2023


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4145
Ja mam tylko w jednym miejscu kocimiętkę, ale nie zauważyłam w niej strat, choć koty co rusz wpadają na naszą posesję. Za to niedaleko tej kocimiętki, przy brzozach czasami coś strasznie waniajet i zastanawiam się czy to nie wina tej kocimiętki i kotów znaczących teren, które być może przyciąga. Więcej jej nie sadzę nawet, bo ona nie lubi gleb takich jak moja.
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
An_na 22:33, 11 cze 2023


Dołączył: 16 lip 2022
Posty: 1620
Mojej ciężkiej, tłustej ziemi nie lubi hakonechloa. Green hills jeszcze sobie jakoś radzi, póki co. Rozluźniałam glebę, dawałam kompost, mączkę bazaltową i korę. Natomiast All gold nie rośnie i już

Kocimietkę kupiłam pierwszy raz, bo mi się podoba. Zadbałam o nią i obserwuję. Jak sobie nie poradzi to więcej nie kupię.
U mnie ten obcy kocur leje najbardziej na bukszpan, też zrobiłam zasieki z patyków. Widzę poprawę, bukszpan się regeneruje powolutku.
____________________
Ania**Ania na Żuławach
An_na 22:35, 11 cze 2023


Dołączył: 16 lip 2022
Posty: 1620
I takie spostrzeżenie.
Rośliny w ogrodzie zadbane, podlewane, nawożone, chucham na nie i dmucham, a one rosną lub nie, a tymczasem na plaży...


____________________
Ania**Ania na Żuławach
ajka 09:16, 12 cze 2023


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4145
An_na napisał(a)
Mojej ciężkiej, tłustej ziemi nie lubi hakonechloa. Green hills jeszcze sobie jakoś radzi, póki co. Rozluźniałam glebę, dawałam kompost, mączkę bazaltową i korę. Natomiast All gold nie rośnie i już
generuje powolutku.


Mam podobne spostrzeżenia. Aureola i All Gold nie chcą u mnie rosnąć, próbowałam kilka razy, rozluźniałam ziemię, wszystko u mnie pada na różnych stanowiskach. Jedynie tak jak piszesz rośnie u mnie Greenhills i Beni Kaze.
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
TAR 15:39, 12 cze 2023


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7793
ha a u mnie na tłustej padaly te zielone all gold mialy sie doskonale. zobaczymy jak teraz bedzie. generalnie zauwazam ze hakonki wolą "ciepła glebe" moze w dolek dajcie obornika konskiego, mi po tym ruszyly ładnie hakonki
____________________
Ogrod nad bajorkiem
An_na 23:13, 13 cze 2023


Dołączył: 16 lip 2022
Posty: 1620
ajka napisał(a)


Mam podobne spostrzeżenia. Aureola i All Gold nie chcą u mnie rosnąć, próbowałam kilka razy, rozluźniałam ziemię, wszystko u mnie pada na różnych stanowiskach. Jedynie tak jak piszesz rośnie u mnie Greenhills i Beni Kaze.


Posadziłam Aureolę, na razie żyje, chociaż słabo, mimo, że podlewam ją regularnie. Zobaczymy co to dalej będzie.

Beni kaze fajna, może kupię
Bardzo mi się podobają hakonki.
Trzeba spróbować z końskim obornikiem jak radzi TARcia
____________________
Ania**Ania na Żuławach
An_na 23:16, 13 cze 2023


Dołączył: 16 lip 2022
Posty: 1620
Chciałam wykroić kawałek trawnika przy tarasie i posadzić proso rozgowate Northwind. Nie ma szansy wbić szpadla. Moja glina jest przy tej suszy jak skała.

Czekam z utęsknieniem na deszcz. Podobno ma padać w czwartek.
____________________
Ania**Ania na Żuławach
anuska2507 00:24, 14 cze 2023


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2573
U nas nawet glebogryzarka nie dała rady wgryźć się w ziemię.
____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies