Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród w malinówkach

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w malinówkach

Marcin89 20:26, 18 kwi 2024


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2398
Słuchajcie to bardziej chodzi o naiwność, użeranie się z fachowcami. Coś jak przy budowie domu. Może powinienem być bardziej czujny.

Ze studnią miało być pięknie wszystko, a wyszło jak zwykle. Czy to taki pech, czy co. Skąd mogłem wiedzieć, że tak będzie? Dobrze, że kasę oddał. Bo muszę wywalić na nową studnię, ale tym razem inną metodą wiercona. Tak jakbym kiedyś chciał wrzucić pompę głębinową.

Jest ok, jutro chcę robić przesadzanki, jak pogoda pozwoli Dziś podzieliłem rozchodniki.
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
SaskiaFarkas 20:39, 18 kwi 2024

Dołączył: 16 lut 2024
Posty: 179
Ooo to bardzo Ci współczuję z tą studnią. Pewnie koszt nie mały :/.
Pokaż rozchodniki dla poprawy humoru
____________________
https://www.ogrodowisko.pl/watek/11783-aranzacja-ogrodka-przy-zabudowie-blizniaczej
Marcin89 20:55, 18 kwi 2024


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2398
Muszę dołożyć trochę i teraz będzie ten bardziej "poprawny" montaż. Bo ten pierwszy był prosty, ale miał działać, była to tzw. studnia abisyńska. Tylko i tak hydraulik się dziwił, że rura jest w ziemi, a nie w rurze osłonowej. Nieważne

Wracam po ciemku, zdjęcia nie zrobię

____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
Rojodziejowa 21:01, 18 kwi 2024


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8463
Ból ze studnią znam. Nasza czasami nie daje rady, a kopana dość głęboko. Dlatego teraz kombinujemy z pojemnikami, pojemniczkami na deszczówkę. Każda kropla ważna. Sąsiad kopał głębinową studnię trzy razy. Za trzecim uzyskał taką wydajność, że może lać ile wlezie.
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Marcin89 10:23, 19 kwi 2024


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2398
Pomidory i papryka trochę podrosły. Nadal w domu trzymam.

Maleństwa.


Te ciut większe.



Papryka.
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
edi75 11:04, 19 kwi 2024


Dołączył: 20 kwi 2017
Posty: 2061
Troszkę tych sadzonek masz.
____________________
Edyta Moje miejsce na ziemi-początek
Marcin89 11:09, 19 kwi 2024


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2398
Równo 100 sztuk wszystkiego
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
edi75 12:03, 19 kwi 2024


Dołączył: 20 kwi 2017
Posty: 2061
Marcin89 napisał(a)
Równo 100 sztuk wszystkiego


To już uprawa
____________________
Edyta Moje miejsce na ziemi-początek
Marcin89 14:19, 19 kwi 2024


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2398
Ktoś pytał o rozchodniki.

Z jednej doniczki wyszło mi 10 sadzonek, a drugiej 1, bo ledwo odratowana roślinka. Nie znam przyczyny, ale już po zimie gorzej startowała.

Ogólnie ziemia w tych doniczkach to sam torf, jakie to było suche! Wszystko z korzeni wytrzepałem.

Ten na końcu po prawej to "cała" roślina, która była jesienią cudna. Widać, że coś go męczy. Stąd decyzja o wysadzeniu do gruntu.
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
Marcin89 17:44, 19 kwi 2024


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2398
Pamiętacie projekt nasadzeń w doniczkach przy tarasie? Miały być 3 gatunki, a będzie 4. To dużo jak na tak małą powierzchnię.

To jest wersja na teraz, nie sądzę, że już tak zostanie.

Ziemia była wybrana i przesiana z kamyczków, drobnego gruzu i perzu. Dołożyłem też trochę świeżej ziemi. Już wtedy mi się podobało - to uczucie czystej gleby


A dziś jest tak:



Nawet całkiem mi się podoba efekt końcowy Wszystko jak w projekcie, ale dodałem floksy, bo akurat mnie tak olśniło, a szałwii by zabrakło.

Sadzone było około tydzień temu. Najpierw mój taras, potem u brata. Po pierwszym dniu słońce przypaliło młode źdźbła rozplenic, więc przez kolejne dni było nakryte białą włókniną. To pomogło, reszta rozplenic tak nie oberwała. Korę daliśmy dopiero dziś. Wygląda, że wszystko się przyjęło, a szałwia zbiera się do kwitnienia

____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies