Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród w malinówkach

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w malinówkach

LIDKA 20:20, 17 kwi 2024


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7083
Marcin89 napisał(a)
Lidka, a gdzie będziesz je trzymać? Ja też mam takie zapędy, ale ciężko z podlewaniem tylu doniczek. No i u mnie z miejscem


Mam taki pasek kostki na zewnatrz wiaty. W dodatku jest tu kran.
Stawiam na tacach i wlewam do nich wode.
Na tarasie nie możesz stawiać na razie?
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
LIDKA 20:21, 17 kwi 2024


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7083
An_na napisał(a)
Teraz jest ciężko, bo pracy dużo i to tej niewdzięcznej, mozolnej.
Ale przecież powoli do celu
A później oczy będziesz cieszył zielenią trawnika i kolorem rabat. Tak jak pisze Lidka, doły przychodzą i na szczęście odchodzą

Przydałoby mi się trochę Twojego piachu, w zamian mogę oddać ciężką glinę

Chyba też do biedry skoczę.
Wczoraj cisów nie było. Była trzmielina po 7 zł.


9 szt tych trzmielin przytuliłam.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Judith 20:23, 17 kwi 2024


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9922
Marcin, nie łam się . Dopiero połowa kwietnia, a ile już masz zrobione! Wykorzystaj doła na odpoczynek . Przyda Ci się kilka dni przerwy .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Marcin89 20:35, 17 kwi 2024


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2395
Judith napisał(a)
Marcin, nie łam się . Dopiero połowa kwietnia, a ile już masz zrobione! Wykorzystaj doła na odpoczynek . Przyda Ci się kilka dni przerwy .
No mam przerwę, bo nie ma co grubszego robić. Ale będę przestawiał sadzonki na tyłach, bo miejsce się zrobiło. A warzywnik trzeba zwalniać. Mam magnolię i borówkę do sadzenia. Zawsze coś sobie znajdę Ale fakt, odpocznę zanim ruszymy znowu z ciężkimi pracami.
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
Marcin89 20:37, 17 kwi 2024


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2395
LIDKA napisał(a)


Mam taki pasek kostki na zewnatrz wiaty. W dodatku jest tu kran.
Stawiam na tacach i wlewam do nich wode.
Na tarasie nie możesz stawiać na razie?
Akurat tacek nie mam, a taras jest bardzo słoneczny i nagrzewa się szybko, słońce od rana do 14 jakoś lub latem dłużej. Bardzo bym musiał pilnować podlewania.
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
Narsilia 14:56, 18 kwi 2024


Dołączył: 21 maj 2020
Posty: 491
Wow tu się będzie działo ogród tworzony od zera , baza już gotowa , teraz będą tylko ,,górki,, a no,,dołki,, trzymam kciuki będę zaglądać i kibicować
____________________
Klaudia Ogród vs budowa czyli trudne początki ogrodniczki
Marcin89 16:45, 18 kwi 2024


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2395
Narsilia napisał(a)
Wow tu się będzie działo ogród tworzony od zera , baza już gotowa , teraz będą tylko ,,górki,, a no,,dołki,, trzymam kciuki będę zaglądać i kibicować
No takie życie, po niedzieli mamy mieć nową studnię. Trawnik będzie później siany niż w planie

Fakt, zaczynam od zera. Uświadomiłaś mi, że z roślin, które rosły na działce, prawie nic nie zostało. Jest tylko orzech włoski, winorośl, porzeczki i agrest.

Wyeksmitowaliśmy wiśnię, gruszkę i śliwę, migdałka, bukszpany i znienawidzone przeze mnie juki.

Przesadziłem zaś lawendy i żurawki.

Dziękuję za dobre słowo
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
Narsilia 16:49, 18 kwi 2024


Dołączył: 21 maj 2020
Posty: 491
No to super że że studia podziała ktoś inny , trawnik urośnie w oka mgnieniu zobaczysz , sama raptem rok temu zakładałam swój, w jednej części ogrodu . No a nowy początek nie jest niczym złym . Ps. Domek , kostka bardzo ładne a działeczka zgrabna.
____________________
Klaudia Ogród vs budowa czyli trudne początki ogrodniczki
SaskiaFarkas 19:41, 18 kwi 2024

Dołączył: 16 lut 2024
Posty: 179
Ale się tu u Ciebie Marcin dzieje . Rozumiem Twój ból z glebogryzarka i wyciąganiem trawy. My zebraliśmy sumarycznie kilkaset kg trawy. Obszar ekspoatacyjny pod rabaty został oprócz glebogryzarki kilka razy przekopany.Myślałam że plecy i mięśnie czworogłowe ud mi wysiądą ale żyję . Co do hydroforu i studni. Sprawdzaliście czy hydrofor jest sprawny?. Może tutaj był problem. Trzymam kciuki za pozytywny rozwój sytuacji
____________________
https://www.ogrodowisko.pl/watek/11783-aranzacja-ogrodka-przy-zabudowie-blizniaczej
Angelika95 20:21, 18 kwi 2024


Dołączył: 24 wrz 2022
Posty: 967
Marcin, masz bardzo dużo zrobione i to z takiej ciężkiej roboty, nieprzyjemnej. Też dziś złapałam doła ogrodowego, bo zrobiłam rabatę pod oknem w kuchni, a wygląda jakbym tam zrębkę hodowała a nie rośliny, takie wszystko malutkie. Ale nic, będę podlewała i w końcu urośnie. Cierpliwość i upór ważne cechy w ogrodzie, a Ty upór masz na pewno. Nie wiem jak z cierpliwością, ale chyba też dopiero sezon się zaczyna, jakbyś wszystko ogarnął teraz to co robiłbyś później?
____________________
Spełnianie marzeń - ogród czas start świętokrzyskie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies