Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród w malinówkach

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w malinówkach

Marcin89 18:12, 06 maj 2023


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2386
Judith napisał(a)
Marcin, mam floksy szydlaste od kilku sezonów i one wyglądają dobrze także po kwitnieniu. Zamiast różowego - tworzą zielony dywanik. Porzuć obawy .
Tak też zrobię, bo nie po to go kupiłem i rozmnażam by nie mieć co z nim zrobić
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
Patrycja_KG_Lu 21:29, 06 maj 2023


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2661
Rozumiem co przechodzisz. Dni uciekają bardzo. My już po wycenach płotu, niebawem trzeba kupić materiał, a montaż na spokojnie. Tylko czasu mało, a to pogoda nie ta, a to inne plany. Mam wrażenie, że ceny roślin poszybowały w górę. W trakcie budowy, która trwała od 2020 roku wpadałam czasem do ogrodniczego na osiedlu obok mieszkania. Nigdy nic nie kupiłam poza nasionami, ale oglądałam i zerknęłam na ceny, żeby wiedzieć czego się spodziewać jak przyjdzie chwila urządzania ogrodu. Niestety ceny są wyższe o więcej niż wskaźnik inflacji oficjalnie publikowany. Teraz rozumiem czemu dziewczyny rok temu mi pisały o rozmnażalniku na działce gdzieś z tylu ogrodu. A z dobrych wieści to mam wysianą trawę, a w miejscu rabat, które na razie nie będą obsadzone wysiany jest poplon.
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
Marcin89 00:34, 07 maj 2023


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2386
Patrycja_KG_Lu napisał(a)
Rozumiem co przechodzisz. Dni uciekają bardzo. My już po wycenach płotu, niebawem trzeba kupić materiał, a montaż na spokojnie. Tylko czasu mało, a to pogoda nie ta, a to inne plany. Mam wrażenie, że ceny roślin poszybowały w górę. W trakcie budowy, która trwała od 2020 roku wpadałam czasem do ogrodniczego na osiedlu obok mieszkania. Nigdy nic nie kupiłam poza nasionami, ale oglądałam i zerknęłam na ceny, żeby wiedzieć czego się spodziewać jak przyjdzie chwila urządzania ogrodu. Niestety ceny są wyższe o więcej niż wskaźnik inflacji oficjalnie publikowany. Teraz rozumiem czemu dziewczyny rok temu mi pisały o rozmnażalniku na działce gdzieś z tylu ogrodu. A z dobrych wieści to mam wysianą trawę, a w miejscu rabat, które na razie nie będą obsadzone wysiany jest poplon.
No jest tak jak piszesz. Często plany psuje pogoda, niespodziewane sprawy osobiste, tematy ważniejsze niż ogród, czy po prostu choroba. Zima się ciągnie strasznie, a wiosna i lato lecą za szybko
Zauważmy, że dużo czasu traci się na pielęgnację rozsad, czy warzywnika. Na to musi być czas, bo inaczej to nie ma racji bytu.
Ja się cieszę, że mam cokolwiek na tyłach koło kompostownika. Choć to nadal mało.
Trawnik już założony, no super! Jaka mieszanka ostatecznie?
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
Patrycja_KG_Lu 14:06, 07 maj 2023


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2661
Za starymi radami Toszki, nowymi Muszelki, analizą wątków tematycznych o trawie na O. padło na mieszankę z mikrokoniczyną. Ma swoje zalety, które mnie przekonały, a małe wady może nie będą doskwierać. Na stronie 51 i 52 u mnie jest rozpisana rozkminka o mieszankach.
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
Marcin89 17:04, 07 maj 2023


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2386
Patrycja_KG_Lu napisał(a)
Za starymi radami Toszki, nowymi Muszelki, analizą wątków tematycznych o trawie na O. padło na mieszankę z mikrokoniczyną. Ma swoje zalety, które mnie przekonały, a małe wady może nie będą doskwierać. Na stronie 51 i 52 u mnie jest rozpisana rozkminka o mieszankach.
Tak, tak, czytałem. Wrócę tam gdy będę zamawiał nasiona
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
Marcin89 21:20, 11 maj 2023


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2386
To moje nowe roślinki, w tym pierwszy raz zakupiona Supertunia Vista

Jak popatrzyłem to te moje supertunie takie długie, chude. Ale żal to przyciąć. Ale chyba zrobię to na próbę na 2 sztukach, 2 sztuki zostawię takie

____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
An_na 22:29, 11 maj 2023


Dołączył: 16 lip 2022
Posty: 1494
Tnij bez obaw, zagęszczają się po przycięciu, a to co utniesz wsadź do ziemi lub w donice. Ukorzeni się

Nie wiem czy się już u Ciebie witałam na pewno już tu byłam
____________________
Ania**Ania na Żuławach
Marcin89 08:23, 12 maj 2023


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2386
An_na napisał(a)
Tnij bez obaw, zagęszczają się po przycięciu, a to co utniesz wsadź do ziemi lub w donice. Ukorzeni się

Nie wiem czy się już u Ciebie witałam na pewno już tu byłam
No to teraz się witamy Zapraszam do obserwacji wątku
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
LIDKA 10:00, 12 maj 2023


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7066
Marcin przytnij same czubki każdej gałazki. zagęszczą się.
chyba też sie skusze na supertunie w tym roku. mam wieloletnie nasadzenia w donicach ale mi kwiatów jednorocznych brakuje.

Dobrego dnia.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Marcin89 10:34, 12 maj 2023


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2386
LIDKA napisał(a)
Marcin przytnij same czubki każdej gałazki. zagęszczą się.
chyba też sie skusze na supertunie w tym roku. mam wieloletnie nasadzenia w donicach ale mi kwiatów jednorocznych brakuje.

Dobrego dnia.
Dziękuję Lidka Tobie też!
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies