Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród w malinówkach

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w malinówkach

Rojodziejowa 18:44, 05 maj 2023


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8443
NowaKiKi napisał(a)
No super wygląda. Ja się waham miechy floksem a żagwinem, chciałam troche takiego dywanu na skarpie


Mam właśnie dołem skarpy puszczony tylko taki liliowy. Rozrasta sie super. Z żagwinem nie mam doświadczenia
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
ewsyg 18:47, 05 maj 2023


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Ja też bardzo lubię floksy szydlaste.
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
Marcin89 20:47, 05 maj 2023


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2386
A ja z kolei lubię je, ale nie wiem z czym skomponować. Skarpy ani skalniaka nie przewiduję. Teraz widzę jak fajnie wygląda przy żółtej, wiosennej barwie tawuły japońskiej Golden Princess. Ale to dość mocny kontrast, nie wiem czy bym się zdecydował. Z jednej strony podoba się, ale czy pasuje do koncepcji ogrodu?

Fioletowa szałwia i limonkowa sesleria jest ok.

Ale czy mocno różowy floks i żółta tawuła też ok?
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
Marcin89 21:01, 05 maj 2023


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2386
Takie mam zdjęcie.

Z jednego miejsca w ogrodzie wygląda tak jakby tawuła była bliżej floksów i tak jakby były w duecie. Mocny akcent, ale tylko na wiosnę, potem bardziej stonowany. Co myślicie?
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
Patrycja_KG_Lu 14:11, 06 maj 2023


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2661
Piekny różowy dywan. Trudno uwierzyć, że z jednej sadzonki. Czy to kompostownik pomalowany na biało?

Początkowo u siebie nie chciałam kontrastów i wolałam stonowane kolory. Dopiero po analizie zapisanych ulubionych pinów okazuje się, że kontrasty wydobywają te ciekawe aspekty drugiej rośliny. Nie chciałam żółtych odcieni traw czy liści roślin, a okazuje się, że dopełniają kompozycje czasem.
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
Marcin89 15:19, 06 maj 2023


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2386
Patrycja_KG_Lu napisał(a)
Piekny różowy dywan. Trudno uwierzyć, że z jednej sadzonki. Czy to kompostownik pomalowany na biało?

Początkowo u siebie nie chciałam kontrastów i wolałam stonowane kolory. Dopiero po analizie zapisanych ulubionych pinów okazuje się, że kontrasty wydobywają te ciekawe aspekty drugiej rośliny. Nie chciałam żółtych odcieni traw czy liści roślin, a okazuje się, że dopełniają kompozycje czasem.
To mam podobne odczucie wobec tych kontrastów.

Kompostownik na biało, póki co nie będę dawał go pod warzywa, bo faktycznie nie wiadomo jaki wpływ miała by lakierobejca, farba, czy impregnat.

Przy floksie mam obawy, że przez większość sezonu nie wygląda zbyt dekoracyjnie. Podobny był by ubiorek wieczniezielony, który kwitnie na biało też teraz, ale ma zimozielone kępki. Więc się waham. Rzadko też widzę te rośliny w kompozycjach.
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
Marcin89 15:58, 06 maj 2023


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2386
Kolejna odsłona koszyka przed domem. Za chwilę będzie trzeba coś nowego wstawić
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
Rojodziejowa 16:47, 06 maj 2023


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8443
Marcin89 napisał(a)
A ja z kolei lubię je, ale nie wiem z czym skomponować. Skarpy ani skalniaka nie przewiduję. Teraz widzę jak fajnie wygląda przy żółtej, wiosennej barwie tawuły japońskiej Golden Princess. Ale to dość mocny kontrast, nie wiem czy bym się zdecydował. Z jednej strony podoba się, ale czy pasuje do koncepcji ogrodu?

Fioletowa szałwia i limonkowa sesleria jest ok.

Ale czy mocno różowy floks i żółta tawuła też ok?


Ten kolor floksa to mi gra z soczystą zielenią
Ostatnio kupiłam 3 takie i posadziłam obok tulipanów purple prince. W tle mają trzcinniki overdam, który ma liście w białe paseczki i taki zestaw jak dla mnie jest ok.

Co do współgrania z koncepcją, to czasem warto poeksperymentować
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Judith 16:54, 06 maj 2023


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9915
Marcin, mam floksy szydlaste od kilku sezonów i one wyglądają dobrze także po kwitnieniu. Zamiast różowego - tworzą zielony dywanik. Porzuć obawy .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Marcin89 18:11, 06 maj 2023


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2386
Rojodziejowa napisał(a)


Ten kolor floksa to mi gra z soczystą zielenią
Ostatnio kupiłam 3 takie i posadziłam obok tulipanów purple prince. W tle mają trzcinniki overdam, który ma liście w białe paseczki i taki zestaw jak dla mnie jest ok.

Co do współgrania z koncepcją, to czasem warto poeksperymentować
Ok, na razie daleko do planowania rabat Jest już częściowo ogrodzenie, brama i furtka się robią. Potem wchodzi brukarz. A na końcu ja
Mój cichy plan na ten rok to chociaż żywopłoty, obsadzenie gospodarczego bluszczem, rabaty przed domem i trawnik. Ale wiem, że to prawie nierealne. Bo ten czas za szybko leci.
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies