Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród w malinówkach

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w malinówkach

Marcin89 09:19, 04 mar 2023


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2544
Patrycja_KG_Lu napisał(a)
Takie odległości widziałam jak na razie w ogrodzie botanicznym w moim mieście. Niestety w przydomowym brak miejsca, żeby tak poszaleć.
Chcę zrobić wersję oszczędną, a jednocześnie mieć miejsce by przyciąć od tyłu. Zatem trzeba pomyśleć jeszcze. Wiem kogo zapytam, ma piękne żywopłoty z grabów
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
Judith 09:30, 04 mar 2023


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10053
Marcin89 napisał(a)
Raczej nie, ten płot ma zaledwie 1,25 m i podmurówkę, która ma około 15 cm. Żywopłot mógłby być wyższy. Nie mówię od razu 3 m, ale do 2 m jak najbardziej.

Wysokość paneli nie ma nic wspólnego z wysokością płotu . Mój płot ma 150 cm, a panele 2 metry i to postawione 20 cm od ziemi . Tutaj możesz zobaczyć: https://www.ogrodowisko.pl/uploads/p/239/2399043/original.jpeg
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Marcin89 09:52, 04 mar 2023


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2544
Judith napisał(a)

Wysokość paneli nie ma nic wspólnego z wysokością płotu . Mój płot ma 150 cm, a panele 2 metry i to postawione 20 cm od ziemi . Tutaj możesz zobaczyć: https://www.ogrodowisko.pl/uploads/p/239/2399043/original.jpeg
Ale się ośmieszyłem
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
Judith 10:04, 04 mar 2023


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10053
Marcin89 napisał(a)
Ale się ośmieszyłem

No co Ty! Po to się tu spotykamy, by rozkminiać różne tematy, pozbywać się wątpliwości, zadawać pytania, przedstawiać plany, które świadomie poddajemy konstruktywnej krytyce, by w rezultacie dotrzeć do dobrego rozwiązania.
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Marcin89 10:29, 04 mar 2023


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2544
Judith napisał(a)

No co Ty! Po to się tu spotykamy, by rozkminiać różne tematy, pozbywać się wątpliwości, zadawać pytania, przedstawiać plany, które świadomie poddajemy konstruktywnej krytyce, by w rezultacie dotrzeć do dobrego rozwiązania.
Teraz to mam mętlik w głowie, bo potrzebuję więcej miejsca niż myślałem. Zmierzyłem teraz, że brzeg studni chłonnej jest równo 1 m od podmurówki płotu.

Dodatkowo to miejsce za żywopłotem na cięcie. Tylko co oglądam zdjęcia to rośliny blisko ogrodzenia. Jak potem ludzie je tną?

A kolejne, że granica biegnie pod kątem do budynku. Chciałem oszukać trochę oko, jakby zbliżyć do płotu tam gdzie wąsko (1 rząd grabów), a oddalić tam gdzie szerzej (2 rzędy grabów na mijankę). Chyba to nie wypali.

____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
Wiolka5_7 10:40, 04 mar 2023


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20623
Ja mam żywopłot z tui ,ale z tyłu miejsce ,żeby wejść i ciąć , mogę Ci zmierzyć
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Judith 10:47, 04 mar 2023


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10053
Mam Thuje brabant (czyli te wymagające cięcia conajmniej raz w sezonie) posadzone 70 cm od płotu. W tej chwili mają 150 cm wysokości i daję radę wejść pomiędzy ogrodzenie a żywopłot. Nie należy to do przyjemności, ale daję radę . Sądzę, ze regularne cięcie pozwoli na zostawienie miejsca dla mnie dość długo . Nie wiem, jak to wyglądałoby w przypadku grabów...
Od strony drogi Thuje mam posadzone blizej ogrodzenia, ale tu przycinam je od zewnątrz .

Przemyśl kwestię „urównoleglenia” .
Teraz widzisz to wyraźnie, ale gdy rabaty będą pelne roślin, nie będzie to miało być może znaczenia?

____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Marcin89 10:50, 04 mar 2023


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2544
Wiolka5_7 napisał(a)
Ja mam żywopłot z tui ,ale z tyłu miejsce ,żeby wejść i ciąć , mogę Ci zmierzyć
Super, poproszę o zmierzenie.
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
Marcin89 10:53, 04 mar 2023


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2544
Judith napisał(a)
Mam Thuje brabant (czyli te wymagające cięcia conajmniej raz w sezonie) posadzone 70 cm od płotu. W tej chwili mają 150 cm wysokości i daję radę wejść pomiędzy ogrodzenie a żywopłot. Nie należy to do przyjemności, ale daję radę . Sądzę, ze regularne cięcie pozwoli na zostawienie miejsca dla mnie dość długo . Nie wiem, jak to wyglądałoby w przypadku grabów...
Od strony drogi Thuje mam posadzone blizej ogrodzenia, ale tu przycinam je od zewnątrz .

Przemyśl kwestię „urównoleglenia” .
Teraz widzisz to wyraźnie, ale gdy rabaty będą pelne roślin, nie będzie to miało być może znaczenia?

Myślę intensywnie. Może tylko trochę naprostuję.
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
pawel2806 11:03, 04 mar 2023


Dołączył: 04 mar 2014
Posty: 918
Kasia ma piękny żywopłot grabowy zajrzyj do jej Ig gardenroom.kp
____________________
N-ce Garden* The Bigger the N-cer**
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies