Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrod nad bajorkiem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrod nad bajorkiem

TAR 14:26, 15 kwi 2024


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7595
Kasya napisał(a)
U mnie te w zeszłym roku sadzone jakoś słabo
Może się muszą dobrze ukorzenic a nawet nazw nie pamiętam
Stare są niezniszczalne
Właściwie nic mi nie zakwitło poza starym rubrum


moze im ziemia nie pasi, za sucho maja?

UrsaMaior napisał(a)
No tak, też się naczytałam o Sulphureum, a tymczasem u mnie Rubrum je bije na głowę. Przynajmniej na razie...


Na razie tez rubrum bogatsze ale to moze dlatego, ze sadzonek wiecej u mnie rubrum tak wyskoczylo dopiero w tym sezonie, wczesniej cherlaki. Ale niezawodnie zawsze Sulphureum i Fhronleiten

April napisał(a)
U mnie sulphureum i rubrum na równi najlepsze, największe i najwcześniejsze
I do tego zima lisc pieknie wyglada, jest super pancerniak.

Kasya napisał(a)
A kwitną ci klony palmowe ?


kilka, 2 gatunki, 1 Sango, 1 Osakazuki, Shirasavum Aurea i Zielony, reszta nie

Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Piękne te Twoje epimedia, a ogrodowe zdjęcia jak zwykle powalają urodą.


Dziekuje one idealnie wpisuja sie w lesne klimaty. Moje poutykalam w roznych czesciach ogrodu, głownie jako podszyt pod drzewami.

____________________
Ogrod nad bajorkiem
TAR 14:27, 15 kwi 2024


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7595
UrsaMaior napisał(a)


Tak, co roku, wrzucałam fotki nawet.
Wszystkie? U mnie okazjonalnie. To źle czy dobrze? Wolalabym by kwitly byłyby male kloniki
____________________
Ogrod nad bajorkiem
TAR 14:28, 15 kwi 2024


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7595
Dziewczyny udalo mi sie kupic klona Shigitatsu Sawa, długo na niego polowalam. Nie powala wielkościa ale lisc ma piekny. Szukam mu miejscowy. Rokuje na gwiazde. Ciekawe czy tylko jednego sezonu
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Kasya 14:32, 15 kwi 2024


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42187
Klon… palmowy ? To który to już ?
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
UrsaMaior 15:12, 15 kwi 2024


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8299
Kasya, nie liczymy nawet
____________________
ogród pod lasem
Magleska 15:13, 15 kwi 2024


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18730
Fajny ten klon nawet takiego nie znam -zresztą wyłapujesz takie rarytasiki ,że muszę goglować co to za one

Epimedia masz cudne -ja mam aż 2 sztuki Rubrum zdaje się -jak narazie rośną , od zeszłego sezonu zbyt dużo ciała nie nabrały

Melduję ,że Em Moni wykopał tylko 2 bodziszki -uznali ,że są za wielkie
więc mam nadzieję ,że dotrą do Ciebie wkrótce -podziel na malutkie kawałki -on rośnie wszędzie jak głupi
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
TAR 15:14, 15 kwi 2024


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7595
A musze w koncu je policzyc, na razie z klonow wypadl mi Atropurpureum. I tak go nie lubilam, nie wiem jak Emerald Lace czy odbije, troche zima go naruszyla. Reszta klonow trzyma sie dobrze, nawet te najmniejsze Phoenixy.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
TAR 15:22, 15 kwi 2024


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7595
Magleska napisał(a)
Fajny ten klon nawet takiego nie znam -zresztą wyłapujesz takie rarytasiki ,że muszę goglować co to za one

Epimedia masz cudne -ja mam aż 2 sztuki Rubrum zdaje się -jak narazie rośną , od zeszłego sezonu zbyt dużo ciała nie nabrały

Melduję ,że Em Moni wykopał tylko 2 bodziszki -uznali ,że są za wielkie
więc mam nadzieję ,że dotrą do Ciebie wkrótce -podziel na malutkie kawałki -on rośnie wszędzie jak głupi


Dzieki bodziszki ladnie u mnie przyrastaja, chyba im pasuje.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
TAR 15:26, 15 kwi 2024


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7595
Sprawdzilam na mojej liscie roslin wychodzi ze jest 39 palmowych, 2 ussuryjskie i pewnie drugie tyle pozostałych klonow

Niektore palmowe sa juz calkiem calkiem, niektore to pikutki malutkie ale od malego maja wieksza szanse niz te wielkie.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
mrokasia 15:44, 15 kwi 2024


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18126
Boszszsz, ile postów natrzaskane, nie nadążam...
Tak nęcicie tymi epimediami, że bym sobie zamówiła. Tylko gdzie ja je wsadzę?... U mnie cienia niewiele a pod krzakami sucho...

Tarcia, bój się boga, gdzieś Ty te wszystkie klony upchała? Chyba jesteś lepsza od Izy . Kupuj maczetę, najlepiej z jakimś turbonapędem, przyda Ci się za kilka lat .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies