Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Zielony Chram

Pokaż wątki Pokaż posty

Zielony Chram

Kordina 10:29, 23 mar 2024


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4836
Pani Kochano, dobrze, że jesteś, lubię czytać Twoje bogate zdania
A roboty zrobione, że hej! Podziwiam
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Gruszka_na_w... 13:19, 23 mar 2024


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22359
Parę dni Cię nie było, a tu tyle zmian. Pięknie wszystko rośnie, zarówno na parapecie jak i w ogrodzie. Bardzo mi się podobają efekty prac porządkujących przestrzeń. Twój Szym obrał dobry kierunek.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Darecka 05:56, 26 mar 2024


Dołączył: 05 lis 2023
Posty: 1112
Bożenko, Haniu merci! Powoli zaczynamy się rozkręcać, cieszą nas te zmiany (i to w ilości hurtowej) ogromnie .

Ogrodowisko dało mi fajnego motywacyjnego kopniaka do działania, pchnęłyście mnie w dobrym kierunku, za co Wam wszystkim ogromnie dziękuję!

Udało się w weekend przepikować moje przedszkole, zrobić "rynienkę" w tunelu na sałaty i inne nowalijki, posiać marchewkę i pietruszkę na taśmie oraz zmontować mebelki do altany, mimo że wiosna miała potężne klimakterium: słońce, burza, grad, najpierw 15 stopni, a za chwilę już tylko 5 i brr

Fotki niebawem
____________________
Zielony Chram
Kordina 08:37, 26 mar 2024


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4836
No to czekam na dowód rzeczowy wykonanych prac
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
anpi 12:07, 26 mar 2024


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8227
Ho, Ho...! Dzieje się u Ciebie!( u Was!!!) Pikowania masz co niemiara. Nie jest to moje ulubione zajęcie Obcykane zieloności masz już w zaawansowanym stanie. Szczególnie zazdraszczan łabałbału! Ja próbuję kolejny raz, jakieś mikruski mi zawsze rosną. Posadziłam teraz koło kranu by miał więcej wilgoci
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
Gruszka_na_w... 16:48, 26 mar 2024


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22359
Te roślinki na rozsady budzą mój wielki podziw. Wiem, ile wymaga cierpliwości i staranności wyprowadzenie ich "na ludzi".
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
sylwia_slomc... 19:43, 26 mar 2024


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82630
Cieszę się, zę Ci pomysł na powiększenie przedpłocia przypadł do gustu. Coś czuję, ze Wasz ogród w tym sezonie będzie miał totalną metamorfozę, sezon się dopiero zaczął, a już tyyyyle się zmieniło
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Darecka 05:59, 01 kwi 2024


Dołączył: 05 lis 2023
Posty: 1112
DzieńDobryBardzo! Czas na kontynuację ogrodowego pamiętniczka

Bożenko- planowałam wstawić fotki wcześniej, bo czekały wybrane i skadrowane bidulki na swą kolej, ale "nie pykło". Za to dzisiaj wstawię ich z nawiązką .

Aniu- z moich obserwacji wynika, że rabarbar nie lubi zbytniego nasłonecznienia, czy przesuszania, za to lubi sobie podjeść, więc warto go podsypywać np. kompostem. U nas rośnie za pergolą, w zacisznym miejscu. Trzymam kciuki, żeby w tym roku porosły u Ciebie łałałbałowe kolosy Przypomniało mi się, że w Gardener's World polecali zacieniać korony rabarbaru wczesną zimą, tak aby kompletnie odciąć dopływ światła (używali do tego ceramicznych kopułek), co zmusza roślinę do produkowania dłuższych i słodszych łodyg. Dodatkowo należy wycinać kwiatostany, ale jakoś nie potrafię się do tego zmusić, bo są prześliczne .

Haniu- uwielbiam produkować własne rozsady, jedyne co mnie ogranicza, to szerokość mojego mikro rozsadniczka w kuchni. Ale może to i lepiej, bo bym się pewnie nadmiernie rozhasała- bo wyprodukować to jedno, potem trzeba to jeszcze gdzieś wsadzić i doglądać

Sylwio- w tym roku przemiana goni przemianę, na jesień będziemy zmieniać rabatę iglakową przy stodole, bo za gęsto tam tego nasadziliśmy, czyli metamorfozę przejdą praktycznie wszystkie rabaty, może poza cienistą (choć planuję i tamże jakieś kosmetyczne zmiany)
____________________
Zielony Chram
Darecka 06:04, 01 kwi 2024


Dołączył: 05 lis 2023
Posty: 1112
23.03.2024
Robimy rynienkę na sałatę i inne pyszności- potrzebne do tego celu będą 2 podstawowe narzędzia ogrodnicze: poziomica i dużo dobrego humoru .




Marcheweczka i pietruszeczka posiana metodą "na leniucha" z taśmy, u mnie się sprawdza i co najważniejsze, nie trzeba ich potem przerywać . Pomiędzy dałam słuszną ilość czerwonej i białej cebulki.

____________________
Zielony Chram
Darecka 06:09, 01 kwi 2024


Dołączył: 05 lis 2023
Posty: 1112
Zaczynamy montaż mebelków teściowej, nie jest to co prawda hołubione prze ze mnie drewno, ale myślę, że finalnie nie wyszło to najgorzej. W całej operacji pomagała nasza wierna kompanka Dupsia- mój mały futrzasty piecyk trochę mnie dogrzewał, bo zimnica była okrutna .



Pogoda wygnała nas do domu w połowie pracy, więc na efekt finalny trzeba było poczekać, ale to on:


____________________
Zielony Chram
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies