Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przy ścieżce

Pokaż wątki Pokaż posty

Przy ścieżce

vita 21:23, 17 kwi 2024


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4057
Śnieżyca letnia słabo u mnie przyrasta, nawozisz swoją?

Dla mnie one są bardzo blado różowe, a ten środkowy w doniczce blado żółty



U mnie jeszcze bardzo wczesna wiosna, w nocy był przymrozek i ściął to i owo. Na tulipany się cieszę, mam jedną maleńką kępę, jeszcze nie zakwitła
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
vita 22:06, 17 kwi 2024


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4057
Kwiaty epimediuów już przykrywają liście. Na przedwiośniu lubię te maleńkie kwiateczki, jednak zdecydowanie bardziej lubię liście. Niektóre układają się dachówkowo, inne swobodnie, jesienią się przebarwiają. Właściwie jedyną czynnością pielęgnacyjną jest przycięcie starych liści w odpowiednim czasie, u mnie to wszystko. Ale mam tylko popularne odmiany.



Doskonale zadarniają i zdobią bardzo długo.





____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
vita 22:20, 17 kwi 2024


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4057
Przez ostatnich parę lat dosadzałam drzewa. Lubię je o tej porze roku. Magnolii nie zważyły przymrozki, jedna wiśnia już przekwitła, dereń i miłorząb zaczynają, a grujecznik i leszczyna turecka czarują kolorem młodych listków.







____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
vita 22:42, 17 kwi 2024


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4057
Miłorząb Saratoga, to nie jest jeszcze jego najlepszy czas. Zaczyna kwitnąć, co dla mnie jest trochę niepokojące. Ale aby zawiązać owoce powinien mieć męskiego zapylacza. Podobno owoce wydzielają nieprzyjemny zapach (smród wręcz) czego nigdy nie doświadczyłam, i nie wiem czy bym chciała. Mam jeszcze jednego miłorzęba, z dosyć bliską miejscówką, ale czy męskiego?



Bliźniacze platany, o tej porze roku dobrze widać rysunek korony. Miały być bliźniaki, są bracia Czekam na łaciate pnie, ale to jeszcze trochę



Te dwie panie zaczynają się już panoszyć.



Zupełnie niespodziewanie wystrzelił i zakwitł dereń kwiecisty. Nie pamiętam odmiany, mam gdzieś w szufladzie

____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
vita 22:57, 17 kwi 2024


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4057
Inne wycinanki Hortensja pnąca w tym roku będzie miała więcej kwiatów.



Moja najstarsza paprota



Nowi mieszkańcy ogrodu



I znalezisko. Plewiąc na zboczu, w świeżej ziemi znalazłam bulwę. Prawdopodobnie ryjące wyrzuciły ją na powierzchnię ziemi. Tylko co to jest? Dwa dni nad tym rozmyślam, może arizema? Ale na zboczu arizem nie sadziłam... W doniczce, opisana, okaże się Poza tym jaka ładna

____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
sylwia_slomc... 22:58, 17 kwi 2024


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81949
vita napisał(a)




Czy istnieje piękniejszy widok?


Nie istnieje
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 23:01, 17 kwi 2024


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81949
vita napisał(a)
Jola, wróżyłaś rok ślimakowy Gdyby nie rady Sylwii, pomrowy zjadłyby u mnie wszystko. Sałatę w szklarni opędzlowały prawie do zera, ale sałatę można dosiać. Ciemiężycy nie dosieję. Parę lat czekałam, a tu coś takiego! Że też dranie lubią rośliny takie same jak ja! Nawet do storczyków się dobierają, niedoczekanie!


Broń nie czekaj, ja hosty już na początku marca obsypałam choć jeszcze kły pod ziemią siedziały. Teraz też chodzę i zaglądam, czy nie żrą. W tym sezonie już 2 kg poszło. Pełno 2 cm z ziemi wyłazi. To pewnie tegoroczny wylęg. Nie chcę nawet myśleć ile się nalęgło w tym ugorze sąsiada.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 23:02, 17 kwi 2024


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81949
Joku napisał(a)
Chyba bym poszatkowała ślimory na plasterki. Zapłakać się można. U mnie jest masa ślimaczych osesków. Źle to wróży na ten sezon.
Odezwę się .

U nie podobnie Mokra wiosna i cały zeszły sezon, miały idealne warunki rozwojowe.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 23:05, 17 kwi 2024


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81949
vita napisał(a)
Zimowity




Chyba ładniejszej fotki zimowitów nie widziałam....
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Joku 23:14, 17 kwi 2024


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12119
Ciekawe co z tej odzyskanej cebuli wyrośnie?
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies