Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej

Pokaż wątki Pokaż posty

Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej

kaisog1 23:04, 11 gru 2011


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Według mnie, nie
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
agniecha973 23:07, 11 gru 2011


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
To zostawić w takiej pękniętej doniczce?
____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
kaisog1 23:08, 11 gru 2011


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Możesz jedynie doniczkę wymienić ale to tylko ze względów estetycznych. Storczykowi pęknięcie zupełnie nie przeszkadza.
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
agniecha973 23:14, 11 gru 2011


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
Tej doniczki nie widać, on stoi w osłonce. Czyli ma dojść do etapu twojego storczyka ze zdjęcia - pełna doniczka korzeni? OK. To skoro już Cię tu dorwałam, to powiedz czy coś jeszcze powinnam czynić, tzn. czy po korzeniach coś jeszcze zauważyłaś? Aha, a obcinasz badyle po przekwitnięciu czy zostawiasz aż puszczą nowe? Są dwie szkoły, mi ta druga lepiej "działa". Obcinam jak już wiadomo gdzie coś wyrasta. Podglądałam dzisiaj Twój wątek i wypatrzyłam Twoje storczyki
____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
agniecha973 23:59, 11 gru 2011


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
Ludziska, chciałabym założyć wątek o szkółkach roślin dostępnych dla zwykłego człeka, o sprawdzonych sklepach internetowych z roślinami. Nie mogę się zdecydować w jakim dziale to zrobić. A tak w ogóle to nie wiem czy to nie będzie podchodziło pod reklamę. Co myślicie?
____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
monteverde 01:47, 12 gru 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
są już takie wątki, gdzie kupować
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
agniecha973 08:27, 12 gru 2011


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
monteverde napisał(a)
są już takie wątki, gdzie kupować


Ja znalazłam tylko ten o okazjach.
____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
GabiK 14:27, 12 gru 2011

Dołączył: 04 lip 2011
Posty: 3376
Tu masz o sklepach internetowych:
http://www.ogrodowisko.pl/watek/902-zakupy-przez-internet
____________________
Ogrodniczka in spe - Miniaturowy ogródek
agniecha973 23:13, 12 gru 2011


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
GabiK napisał(a)
Tu masz o sklepach internetowych:
http://www.ogrodowisko.pl/watek/902-zakupy-przez-internet


Dzięki. To dla mnie cenne informacje, bo nie mam dostępu do dobrych szkółek w okolicy. A przynajmniej o takich nie wiem. Internet na pewno się przyda tutaj.

A czy czytają mnie jacyś Dolnoślązacy i mogliby podzielić się namiarami na szkółki na zachód od Wrocławia? Wiem, że we Wrocławiu jest giełda kwiatowa i na wiosnę są tam też rośliny ogrodowe w lepszych cenach. Nawet jakaś z polecanych szkółek podaje tą giełdę jako punkt odbioru ich sadzonek. Czy ktoś tam bywa? Zapytałam kiedyś znajomej kwiaciarki, ale bardzo chciała mnie zniechęcić do udania się tam: "a to trzeba zapłacić za wjazd, to się nie opłaca jednej czy dwóch roślin kupić". Jak widać nie każdy chce się dzielić informacjami.
____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
kaisog1 23:38, 12 gru 2011


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
agniecha973 napisał(a)
Tej doniczki nie widać, on stoi w osłonce. Czyli ma dojść do etapu twojego storczyka ze zdjęcia - pełna doniczka korzeni? OK. To skoro już Cię tu dorwałam, to powiedz czy coś jeszcze powinnam czynić, tzn. czy po korzeniach coś jeszcze zauważyłaś? Aha, a obcinasz badyle po przekwitnięciu czy zostawiasz aż puszczą nowe? Są dwie szkoły, mi ta druga lepiej "działa". Obcinam jak już wiadomo gdzie coś wyrasta. Podglądałam dzisiaj Twój wątek i wypatrzyłam Twoje storczyki



Aga jak już doniczka będzie "eksplodować to wtedy przesadzasz Korzenie są ok z tego co widzę. Nie obcinam patyków, chyba, że same usychają. Nie ucinam nawet wtedy gdy pojawia się nowy pęd. Często się zdarza, że kolejne kwitnie odbywa się na nowym pędzie i na tym starym.
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies