Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Świerk serbski - Picea omorika

Pokaż wątki Pokaż posty

Świerk serbski - Picea omorika

anna_t 11:03, 05 lut 2018


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
Nawet niewiesz jak mi się podoba Twoja odpowiedź
rozumiem że tuje kórnik też bez problemu? bo to będzie zamiana miejsc

powiedz mi jeszcze bo Ty u Siebie w bukszpanowym tniesz serby z boków, czy jest mozliwe utrzymanie serba na szerokości np metra od pnia głównego?
miałabyś może zdjęcia takich ciętych od wielu lat serbów?
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
Gardenarium 16:06, 06 lut 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Tak, tuje też bez problemu. Zobacz w artykule technikę przesadzania

https://www.ogrodowisko.pl/artykuly/358-jak-przesadzic-drzewo

U siebie w różny sposób tnę świerki, tak jak mi potrzeba. Jedne i w pionie i w poziomie, ale nie co roku, np co dwa lata.

Innych nie tnę wcale, a jeszcze innym ograniczam rozrastanie się tam, gdzie jest to niepożądane.

Popatrz w moją wizytówkę, może będą podobne zdjęcia. Na poczekaniu nie mam, musiałabym szukać z godzinę.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
sylvia 21:14, 06 lut 2018


Dołączył: 26 wrz 2015
Posty: 17
Dobry wieczór
Wstawiam zdjęcia moich omorik w zimie
Pozdrawiam wszystkich serdecznie, Sylwia
____________________
anna_t 21:33, 06 lut 2018


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
Gardenarium napisał(a)
Tak, tuje też bez problemu. Zobacz w artykule technikę przesadzania

https://www.ogrodowisko.pl/artykuly/358-jak-przesadzic-drzewo

U siebie w różny sposób tnę świerki, tak jak mi potrzeba. Jedne i w pionie i w poziomie, ale nie co roku, np co dwa lata.

Innych nie tnę wcale, a jeszcze innym ograniczam rozrastanie się tam, gdzie jest to niepożądane.

Popatrz w moją wizytówkę, może będą podobne zdjęcia. Na poczekaniu nie mam, musiałabym szukać z godzinę.

wiesz bo zastanawiam się czy tak w perspektywie 15-20 lat to da się utrzymać serba w prostopadłościanie 2m szerokim i np. 3m wysokim?
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
Gardenarium 22:01, 06 lut 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie da się, to nie cis.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
anna_t 09:19, 07 lut 2018


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
Jeszcze raz zapoznałam się z Twoją wizytówką, tym razem patrząc głównie na serby. Powiedz mi masz je już naprawdę bardzo duże, jaką one mają średnicę?
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
Gardenarium 10:20, 07 lut 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Do półtora metra a te cięte nawet metr.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 10:29, 07 lut 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Te są cięte co dwa lata, ograniczone wszerz, a górą tylko równane



A te za stożkiem mają mniej niż metr i są formowane co roku, równo, górą i w pionie, bo utrzymuję je żeby nie wrosły w rośliny z przodu. Ale tam mają cień, są pod tulipanowcem



Tych z tyłu nie tnę wcale



I jeszcze jedno poglądowe zdjęcie





____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
anna_t 10:29, 07 lut 2018


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
Danusia miód na moje serce i chyba decyzje mam podjętą najbardziej bałam się sadzić serby w tych 4m między domem a ogrodzeniem ze mi pół przejścia zajmą. czyli tylko na wysokość nie są do zatrzymania.
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
mleczajka 09:13, 18 lut 2018

Dołączył: 09 paź 2012
Posty: 79
Czy już jest dobry czas na cięcie świerków? Chcialabym przyciąć im czubki, zeby ograniczyć wzrost na wysokość.
____________________
Sylwia Ogród mleczajki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies