Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Świerk serbski - Picea omorika

Pokaż wątki Pokaż posty

Świerk serbski - Picea omorika

plexi 21:31, 04 kwi 2018

Dołączył: 12 cze 2017
Posty: 28
Dziękuję. Tak też uczynię
Mago22 18:07, 05 kwi 2018


Dołączył: 28 paź 2017
Posty: 162
Znalazłam takiego "serba' w cenie 15 zł warto za takie pieniądze? Wysokość do metra.


____________________
Magda Wietrzny ogród
Mago22 18:12, 05 kwi 2018


Dołączył: 28 paź 2017
Posty: 162
Zastanawiam sie czy warto kupować takie liche drzewka jak np to


czy one kiedykolwiek dogonią np takie
____________________
Magda Wietrzny ogród
Gardenarium 21:15, 05 kwi 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Faktycznie liche, ale jak dasz dobrą glebę to zrobią się ładne, kiedyś.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Mago22 20:50, 07 kwi 2018


Dołączył: 28 paź 2017
Posty: 162
Dziekuję za odpowiedź, czyli im ładniejsze się zakupi tym lepiej, jak to w życiu
____________________
Magda Wietrzny ogród
ElzbietaFranka 23:20, 07 kwi 2018


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13856
Mago22 napisał(a)
Zastanawiam sie czy warto kupować takie liche drzewka jak np to




Nie kupuj takich zdechlakow. Widać, że był gdzieś sciśniety i nie ma wykształconych odrostow.
Swierk serbski może być mały, ale musi być gęsty i ładny z każdej strony jak dasz do dobrej ziemi to od drugiego roku od posadzenia ruszy z kopyta i ma dardzo duże przyrosty. Pierwszy rok aklimatyzacja w nowej głębię.

Pozdrawiam
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
kodomi 15:47, 10 kwi 2018

Dołączył: 22 sie 2016
Posty: 5
Przepraszam jeżeli się powtórzę ale w kwestii cięcia u mnie trzeba jak krowie na rowie tłumaczyć. Mam posadzony szpaler serbów w zeszlym roku i chcialam je przyciąć żeby się zagęściły, na razie chce zachować naturalny pokrój dopóki nie zaczną się stykać. Jak je ciąć? Najlepiej krechą na zdjęciu jakby mi ktoś zaznaczył

Gardenarium 16:00, 10 kwi 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Im się nie należy cięcie, tylko odchwaszczenie i odżywienie. Nie mają siły rosnąć, bo są bardzo rachityczne. Na teraz cięcie może jedynie pogorszyć ich wygląd.

1. Wytyczyć chociaż kwadraty, jak nie całe rabaty
2. odchwaścić trawę
3. nawieźć nawozem wieloskładnikowym np. Azofoską, rozmieszać z glebą, podlać
4. Wyściółkować korą.

Uwielbiam takie porady, bo rośliny potem wyglądają zdrowiej.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
PiotrekD 10:33, 14 kwi 2018

Dołączył: 26 mar 2015
Posty: 7
Jak myślicie nie za późno już na cięcie świerków, w tym roku wszystko tak późno ruszyło, ale jak już ruszylo to chwila nieuwagi i można coś przespać jak zostają tylko weekendy?
leon2407 22:19, 17 kwi 2018

Dołączył: 17 kwi 2018
Posty: 3
Wegetacja w świerkach chyba jeszcze nie ruszyła wiec wydaje mi się że można. Mam do Was pytanie odnośnie świerka serbskiego, zastanawiam się nad nasadzeniem jednego boku działki o długości 32 metrów i teraz nie wiem jak zrobić czy posadzić go samego w mniejszych odstępach tzn 2m-1,75m od siebie i jakieś 1,5m od ogrodzenia czy zrobić to rzadziej co jakieś 3m a pomiędzy jakiegoś jałowca blue arrow albo skyrocket (wiem że obu odmian nie koniecznie polecacie bo w jednym roku mogą się posypać ale mimo to biorę je pod uwagę bo szybko rosną i są tanie...) ewentualnie myślałem tez o cisie hickssi zamiast tych jałowców. Ściana ma zasłonić trochę od wiatru, nie ukrywam ze stożki bardziej mi się podobają a nie chce żeby było tez tak pusto...

A tak w ogóle to mój pierwszy post na forum i pierwsza rejestracja mimo tego że czytam i śledzę Wasze rady już dłuższy czas. Witam Wszystkim i czekam na jakieś podpowiedzi
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies