Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Świerk serbski - Picea omorika

Pokaż wątki Pokaż posty

Świerk serbski - Picea omorika

marmaras 08:21, 12 lip 2017


Dołączył: 27 lut 2017
Posty: 45

dziękuję za pomoc; muszę dokładniej się poprzyglądać
____________________
Zielony ogród
neverland 14:31, 13 lip 2017


Dołączył: 11 wrz 2016
Posty: 32
Zbigniew mam problem z wklejeniem zdjecia, nieprawidlowy format ale dzieki za wsparcie. Swierk wyglada na bardzo mięsistego zapewne będzie rosł jqk oszalały, nie pozostaje nic innego jak odwiedzić szkòłkę gdzie dokonany był zakup.
kemotd 22:01, 08 sie 2017


Dołączył: 23 cze 2013
Posty: 29
proszę o informacje co może być przyczyną tego stanu świerka. wczesną wiosną był przesadzany i wszystko było w porządku, teraz nagle w kilka dni w takim stanie. jedna gałązka częsciowo straciła igły, reszta jakby zwiędnięta.
jak go uratować ?

Fama 22:10, 08 sie 2017

Dołączył: 11 paź 2014
Posty: 324
U mnie było podobnie. Pomogła magiczna siła do iglaków,choć świerk serbski nie lubi kwaśnej gleby. Z kolei u mnie może zbyt zasadowo było...
____________________
Ciasny ale własny
Rubia 09:24, 25 wrz 2017

Dołączył: 23 lip 2014
Posty: 23
Danusiu,

Juz za pozno na pomoc dla mojego iglaka (żył tam sobie juz 8 lat) ale bardzo jestem ciekawa CO MU SIE MOGŁO STAC??
Jak zauważyłam ze coś sie dzieje to opryskaliśmy od grzyba, ale nie pomogło.



Pytam bo boje sie o te obok.. Czy powinnam sie martwic?

I jeszcze jedno pytanie: jak juz całkiem wypadnie to wyciac czy wykopac?

Szkoda go
boroboro 22:42, 02 paź 2017

Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2
Czy macie pomysł na osłonę wiatrową, oddzielenie ogrodu od pustej działki?
od strony ogrodu są żółte 10 letnie 1,5 m tuje.
Za ogrodzeniem na pustej działce planuje posadzić 3 rzędy np. świerka serbskiego w odległości 1,5 m x 1,5 m i dwa rzędy brzozy w tych samych odległościach. Co o tym myślicie?
PS. To bym chciał docelowo, a czy mógłbym posadzić teraz na dwa lata świerka co 0,75 m x 1,5 m, po dwóch latach bym go przesadził. Planuje kupić sadzonki za max 2 zł.
boroboro 22:42, 02 paź 2017

Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2
Czy macie pomysł na osłonę wiatrową, oddzielenie ogrodu od pustej działki?
od strony ogrodu są żółte 10 letnie 1,5 m tuje.
Za ogrodzeniem na pustej działce planuje posadzić 3 rzędy np. świerka serbskiego w odległości 1,5 m x 1,5 m i dwa rzędy brzozy w tych samych odległościach. Co o tym myślicie?
PS. To bym chciał docelowo, a czy mógłbym posadzić teraz na dwa lata świerka co 0,75 m x 1,5 m, po dwóch latach bym go przesadził. Planuje kupić sadzonki za max 2 zł.
apple 11:36, 16 paź 2017

Dołączył: 12 gru 2015
Posty: 30
Ostatnio zarzucam pytaniami w różnych wątkach... Ale wzięłam się za ogródek i co ruszę, to pojawiają się pytania i wątpliwości...

Czy można/czy bardzo ryzykowne jest przesadzenie świerka serbskiego, mającego z wyciągniętym czubem ok. 1.7m, rosnącego u mnie 2 lata (kupiony spory w donicy, wykopany z gruntu).
Bardzo mi pasuje w miejscu gdzie go posadziłam....
anna_t 10:28, 05 lut 2018


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13457
Danusiu mam do Ciebie pytanie.
Czy uwazasz że mam szansę z powodzeniem przesadzić serby rosnące już 3 lata w gruncie?
posadziłam je z doniczek we wrzesniu 2015r, podwoiły swój rozmiar i mają się dobrze jedna moja koncepcja żywopłotu się zmieniła. posadziłam je od frontu bo miała być tam robiona taka mała obwodnica miasta i chciałam wysokiej przesłony. teraz posadziłabym tam tuje kórnik z innego miejsca żeby ujednolicić żywopłot.
tylko jesli przyjeło by się wszystko po takiej przeprowadzce to kiedy to najlepiej zrobić i jakich zasad się trzymać żeby się udało? mam automatyczne nawodnienie to wody będą mieć pod dostatkiem.
tutaj widać jak mam teraz połączone żywopłoty, od wschodu tuje kornik a potem serby aż do frontu.w miejsce serbów byłyby tuje z innego miejsca.

takie tuje bym przesadzała, mają około metra

i serby
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
Gardenarium 10:52, 05 lut 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Tak, świerki zwłaszcza jeszcze takie małe spokojnie się przyjmą. Zrób to zanim zaczną rosnąć. Myślę że w marcu. Obserwujmy pogodę. Jak zobaczysz w sklepach ogr. kopane świerki to wtedy przesadzaj.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies