Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » U Przemka w ogrodzie.

Pokaż wątki Pokaż posty

U Przemka w ogrodzie.

alinak 19:37, 01 lut 2012


Dołączył: 31 sie 2010
Posty: 7524
Przemek , cały wieczór oglądam te cuda u ciebie . a szafirki boskie . nie chcesz się czasem wymienić na takie zwykłe ......no bo tych nie widzę u ciebie
____________________
zapraszam do ogrodu u stóp klasztoru- pozdrawiam Alina ++wizytówka ++przebudowa przedogródka ++OGRÓD U STóP KLASZTORU CZ.II ++-http://ogrodustopklasztoru.blogspot.com/?spref=fb
Sebek 21:31, 02 lut 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Szafirki bombowe
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
butterfly 17:42, 04 lut 2012


Dołączył: 04 paź 2011
Posty: 3765
Witaj Przemek !

Czy masz może na zdjęciu swojego świerka Picea omorica 'Nana'? - Jakie ma wymiary - chodzi mi głównie o szerokość
____________________
Beata - Marzenia i plany vs. rzeczywistość ####
przemekg 15:22, 05 lut 2012


Dołączył: 20 gru 2011
Posty: 442
Ela nic śmiesznego jak się dostrzega co chwila kolejne błędy, no ale od czego szpadel można trochę poprzesadzać i część błędów zniknie

Doroto dziękuję i zapraszam cześciej, od wiosny będą na bieżąco aktualne zdjęcia.

Alino niestety tych białych i pierzastych mam tylko tyle ile na fotkach po kilka cebulek, a te niebieskie to przecież te najzwyklejsze.

Dzięki Sebek one takie same jak Twoje


Beato niestety mój to jeszcze tyci, to wolnorosnąca odmiana więc jeszcze długo poczekam na efekt, no ale z pewnością dużo miejsca nie zajmuje.
____________________
U Przemka w ogrodzie
monteverde 18:34, 05 lut 2012


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
babopielka napisał(a)
A Grzesiu kolejny Marsjanin no dobra dla niezorientowanych wyjaśniam .
Daruma, to jest hortensja bukietowa. Matka większości popularnych bukietówek i muszę ją mieć

Bożenko chodzi Ci napewno o Hydrangea paniculata Daruma Nori tak to jest matka większości bukietówek, jak Vanillia Fraise i innych, nie spotkałam w szkółkach u nas
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
monteverde 18:37, 05 lut 2012


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
przemekg napisał(a)
evastyl to chyba małe nadużycie z tymi myszkami zrobiłem

Pszczelarnia to dla Ciebie taki trochę kosmiczny kwitek, chociaż wcale nie z Marsa


I jeszcze odrobinka kolorów bo zima choć dopiero się zaczęła to mam jej dość a tymbardziej że juz -12 już nie mogę się doczekać takich oznak wiosny




Przemku czy to kwiat ciemiernika czy hosty? ten ofiarowany Pszczółce?
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
hanka_andrus 19:06, 05 lut 2012


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
https://www.ogrodowisko.pl/uploads/p/9/95277/original.jpg

To narcyz jeżeli dobrze widzę
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
monteverde 19:09, 05 lut 2012


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
też tak myślałam po kielichu, ale znając Przemka może czymś zaskoczyć
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
przemekg 19:20, 05 lut 2012


Dołączył: 20 gru 2011
Posty: 442
Tak to narcyz niestety nn. Tej pierwotnej hortensji niestty i ja nie posiadam, choć w szkółce w Pęchcinie cała masa odmian bukietówek to tej, jednak nie produkują.
____________________
U Przemka w ogrodzie
przemekg 17:16, 09 lut 2012


Dołączył: 20 gru 2011
Posty: 442
Końca mrozów nie widać, to trudno się ogrodem zachwycać bo ciągle w małoatrakcyjnej dla mnie zimowej szacie, jedynie przez okno zerknę czasem jak wygląda a wygląda tak:



Dalatego lepiej pozostać w otoczeniu domowej zieleni



Ostatnio aby przybliżyc sobie wiosnę zabrałem się za zrobienie samodzielnie sadzonek pelargonii, ciekawe ile się ukorzeni.


Pierwszy tegoroczny kwiatek z zimującej w piwnicy pelargonii z której robiłem sadzonki. Mały a cieszy



I może jeszcze jeden z moich Trachycarpus fortunei które uzyskałem z nasion

roslina 3 letnia,często próbuje się wprowadzać ludzi w błąd że palmy tego gatunku z powodzeniem można zimowac w ogrodzie, u mnie jednak będa letnią ozdobą tarasu i ogrodu a zimą domu.
____________________
U Przemka w ogrodzie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies