Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » U Przemka w ogrodzie.

Pokaż wątki Pokaż posty

U Przemka w ogrodzie.

AgnieszkaBK 17:24, 09 lut 2012


Dołączył: 24 lis 2011
Posty: 2476
Przemku, u Ciebie same piękności.... jak zwykle
____________________
Pozdrawiam, Agnieszka ;) Miało być inaczej
Sebek 22:30, 10 lut 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Ale się szczelnie otoczyłeś roślinami

A sadzonek ile - tak na oko z tego co liczę około 60?
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
ell 22:58, 10 lut 2012


Dołączył: 28 kwi 2011
Posty: 4333
Przemku to wszystko trzymasz w salonie?
____________________
Ela - Ogródek na chabrowym wzgórzu
przemekg 20:11, 11 lut 2012


Dołączył: 20 gru 2011
Posty: 442
Agnieszko bardzo dziękuję

Sebek nie cierpię zimy a że za oknem tylko zimowe widoki więc, chociaż rośliny domowe trochę przesłaniają tą zimną biel za oknem
z sadzonkami się rozpedziłem, nie doliczyłeś się jueszcze ze 20 hehe.
Jeszcze nie wiem jak się będą ukorzeniać, ale jak dobrze to czesc potraktuję jako rośliny rabatowe jednoroczne, bo do skrzynek mam inne zaplanowane

Ela teraz koniec zimy to już mi wszystko jedno jak to wygląda, każdy badylek czy listek poprawia nastrój, więc mimo iż słyszę że tylko bałagan z tym robię w domu to i tak sadzę, pelargonie zimowały w piwnicy, a od końca stycznia są właśnie w domu w wyższej temp. ładnie ruszyły i zabrałem się za sadzonkowanie
____________________
U Przemka w ogrodzie
monteverde 20:21, 11 lut 2012


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Przemek piękne sadzonki pelargonii, ale Ty masz gdzie je trzymać, ja nie , więc co roku kupuję nowe fajna palma z nasionka
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Grzesiu 21:50, 11 lut 2012


Dołączył: 21 lut 2011
Posty: 330
Będą miały światło to się ukorzenią
W pracy co 3-4 podlewanie używam środka przeciw gniciu...Może być Previcur...albo jakiś inny
Ja akurat teraz mam Teldor
I działa świetnie, zimą ukorzenia mi się 80-90%
Co jest wielkim sukcesem w okresie zimowym.
Te Twoje zwykłe szafirki wokół drzewa to chyba nie takie zwykłe?
mają inny czubek-wierzchołek?
Jaśniejszy?
Nie mam białych...ani tych, które Ty masz wokół drzewa
Ja też odkąd znam OGRODOWISKO...to się załamałem
Owiniętą pnącą różę mam tylko Elfe...żadnej innej nie...miałem nadzieję
____________________
Moja-dzialeczka-Grzesiu
przemekg 23:25, 11 lut 2012


Dołączył: 20 gru 2011
Posty: 442
Dzięki za miłe słowa ja choć nie mam optymalnych warunków do przechowywania to jakoś daję radę, jeśli mogę coś samemu sobie z sadzonek czy nasion uzyskac to z chęcią to robię, a kupuję bardziej trwałe rośliny.


O dobrze Grzesiu że tu trafiłeś Ty przecież na robieniu takich sadzonek znasz się doskonale, hmm a ja jeszcze ich od grzyba nie pryskałem, ale w domu powietrze raczej suche, Adrian od fuksji zwrócił mi uwagę aby była wysoka temperatura podłoża, więc postawiłem na podgrzewanej podłodze termometr siedzi w tej paletce i wskazuje 25-27stopni, ciekaw jestem jak będzie tego efekt, kilka dni minęło i nic jeszcze nie padło, chociaż te sadzonki z takich wyciągniętych pędów raczej delikatne są. A światła mają dużo bo słońca pod dostatkiem a mrozu za oknem jeszcze więcej.
A szafirki myślałem że najzwyklejsze czubek zawsze taki mają, od dołu najciemniejsze bo najbardziej rozwinięte pojedyńcze kwiatki środkiem jasniejsze a na wierzchołku jeszcze pączki to najjaśniejsze a u Ciebie jakoś inaczej mają?
Z różami porażka, a miało być tak dobrze, szczęście w nieszczęściu że chociaż kopczyki są to może jakoś odbiją, ja okręcałem jeszcze jak było -10 ale były noce -25 więc nie wiem czy coś z nich będzie zwłaszcza że do końca rosły.
A Ogrodowisko cóż, może po tym załamaniu się jakoś pozbieramy, bo i cóż zostało, przez ostatnie lata łapaliśmy kolejne choroby, wychodziły jakieś kolekcjonerskie instynkty, sadziliśmy masę roślin każda inna, róża, żurawka, liliowiec, czy hosta, niby wszystko piękne, ale jak to teraz złożyć w harmonijną całość? Cały dotychczasowy ogrodowy światopogląd rozleciał się w kawałki. I znów trzeba zaczynać od nowa ale to może być fajna przygoda.
____________________
U Przemka w ogrodzie
pamelka 09:26, 12 lut 2012

Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 118
Panowie, a skąd te załamania?
Czy jakbyście teraz zaczynali od początku ogrody wyglądałyby zupełnie inaczej?
Ja powiem szczerze, że nie wiem.
Piękny parkowy, w pełni uporządkowany ogród jest przywilejem niewielu, ale czy przywilejem ? Kojarzy mi się zwykle z pracą architektów krajobrazu, Wam nie?
Jasne, że podziwiam, ale bardziej jestem zadowolona z własnych doświadczeń, nawet jeśli się pomylę, co jest wielce prawdopodobne
Trzeba decydować forma, czy kolekcjonerstwo i to jest dopiero wyzwanie ......
ele2001 09:39, 12 lut 2012


Dołączył: 25 lis 2011
Posty: 1483
Pięknie to ujęłaś nie można mięć wszystkiego ,a gdyby teraz ktoś powiedział tego za dużo tamtego też pozbądź się połowy-nie jednego pasjonata zabolało by serce pewnie pozbył by się architekta
____________________
Przemo - Ogród mały, ale pojemny;)
monteverde 09:56, 12 lut 2012


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
ele2001 napisał(a)
Pięknie to ujęłaś nie można mięć wszystkiego ,a gdyby teraz ktoś powiedział tego za dużo tamtego też pozbądź się połowy-nie jednego pasjonata zabolało by serce pewnie pozbył by się architekta

Święta racja ele każdy tworzy własny ogród na miarę sił i finansów, to jest najpiękniejsze, nie bawmy się w "chińskie" mundurki
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies