Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » U Przemka w ogrodzie.

Pokaż wątki Pokaż posty

U Przemka w ogrodzie.

agatanowa 22:27, 31 paź 2013


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 4543
Masz wspaniałe irysy, muszę je gdzieś u siebie zastosować, bo uwielbiam te kwiaty. Te które posadziłąm, obawiam się, że zupelnie bez sensu i padną. One chyba i słońce i wilgoc lubia, a ziemię mocno przepuszczalną, pulchną...

Czy Ty przypadkiem nie masz jabłoni Gold Millenium?
____________________
Serdeczności z Starorzecze na górce ;) Agata
przemekg 18:00, 03 lis 2013


Dołączył: 20 gru 2011
Posty: 442
Ale mnie tu dawno nie było, prawie wieczność.
Agata jakim cudem odkopałaś z czeluści mój zapomniany wątek.
I czemu taki komentarz nad moją nową raalizacją ogrodową
Irysów kupiłem kilkanaście sadzonek nowych odmian których jeszcze wiekszośc niestety nie kwitła.
Ja też nie mam najlepszej gleby do irysów.
Jeśli o nie chodzi to jak mowimy o bródkowych a nie syberyjskich to własnie lubią słoneczne stanowisko i suchą przepuszczalną glebę nadmiar wilgoci bardzo im szkodzi. Nie takiej odmiany to nie mam wśród swoich jabłoni.

Aniu z kilku miesięcznym poślizgiem albe dziękuję za pochwałę moich pawi przez ten czas znacznie podrosły i wypiękniały jeden ma juz kilka kolorowych piór z oczkiem w ogonie. Teraz jesienią kupiłem też 2 samiczki wiec mam małe stadko 2 pary, jedna jest standardowa niebieska a druga z nieco innej odmiany barwnej pawia czarnoskrzydłego.

Małgorzata oj temat liliowców się raczej przedawnił, bardzo je lubię i mam chęć kupic kolejne jednak co do ich wkomponowania w ogrodzie to nie mam za bardzo pomysłu.

Ech Ariel, Ariel ....
, hortensje kwitły i prawie przekwitły jak wszystko jeszcze tylko ogrodowe mają kwiaty w świetnej formie ale to dzieki temu że jakoś nie było u mnie w ogrodzie znaczącego przymrozku.
Z wyboru tej odmiany dęba jestem zadowolony i na pewno powinno się znaleźć miejsce na niego w Twoim ogrodzie, hmm a może na nowym tarasie.
Powierzchnię ogrodu nawet sprawdziłem ale było to tak dawno a lato jakoś przeleciało i nie odpisałem od razu i już nie pamietam wiem tylko tyle że teraz dołączyłem do ogrodu nowy kawałek terenu do zagospodarowania o powierzchni 400 m2

Sylwia ptaki mają się dobrze, to jedyna radość w tej smutnej przynębiającej późnej jesieni. A tuje wreszcie posadzone na swoim miejscu.

To jeszcze kilka fotek przed nadejściem zimy
w alejce ładnie się zazieleniła juz trawa kolejny etap realizacji wiosną




Hortensja ogrodowa Togeder kwitnie niestrudzenie


Odnośnie odmiany dębu błotnego pokażę jedną fotkę z ogrodu w Pechcinie mam nadzieję ze i moje za kilka lat bęą takimi kulkami


Trawa pampasowa w tym roku zostaje w gruncie, a zapasowa w piwnicy





Zimujące chryzantemy to ostatnie kwitnące rośliny w ogrodzie


I jeszcze jedna fotka nowa rabata nieco wcześniej w przyszłym sezonie nie bedzie juz kann w ich miejsce potrzeba kilakdziesiąt hortensji i chyba będą jeszcze za tujami danika w rzedzie po obu stronach białe zimujące chryzantemy o ile uda mi sie do wiosny zrobić kilkadziesiąt sadzonek


zacznę już końcem zimy więc może sie chryzantemowy plan uda
____________________
U Przemka w ogrodzie
zawitka 19:24, 03 lis 2013


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14060
Łoooo matko jeszcze tyle roślinek nie widziałam w jednym ogrodzie. Jjak sie patrzy to sie wydaje chaos ,ale przepiekny ten chaos nie obraż się za ten naprawde pozytywny chaos Cudnie i te piEkne ptaki Pozdrawiam jesiennie
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
agatanowa 01:46, 04 lis 2013


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 4543
przemekg napisał(a)
Ale mnie tu dawno nie było, prawie wieczność.
Agata jakim cudem odkopałaś z czeluści mój zapomniany wątek.
I czemu taki komentarz nad moją nową raalizacją ogrodową
Irysów kupiłem kilkanaście sadzonek nowych odmian których jeszcze wiekszośc niestety nie kwitła.
Ja też nie mam najlepszej gleby do irysów.
Jeśli o nie chodzi to jak mowimy o bródkowych a nie syberyjskich to własnie lubią słoneczne stanowisko i suchą przepuszczalną glebę nadmiar wilgoci bardzo im szkodzi. Nie takiej odmiany to nie mam wśród swoich jabłoni.









Przemku, zupełnie przez przypadek znalazłam Twój wątek. Stary? Nie!
A alejka jest magiczna. Donice monumentalne - piaskowiec?.
Ale gdzie druga czapla? Odleciała?
Widzę też, że z prawej strony stawu czereśnię (chyba?) wyciąłeś i wykarczowałeś zarośla za siatką (chyba że to złudzenie podyktowane jesienią ). Czereśni mi bardzo jakoś szkoda - robiła klimat przeglądając się w stawie. Ale to Twoja "rabatka" Pasowałby jakiś żywopłot równo cięty dookoła siatki tylko na plecy i na boki dookoła stawu (np. z cisu)

Jak rozumiem boki alei będziesz obsadzał danicami, hortensjami i chryzantemami. Fajnie, że kolorystycznie tak monotematycznie. Pieknie jest,a piękniej będzie. Taka aleja jak z bajki, jak z Alicji w Krainie Czarów
____________________
Serdeczności z Starorzecze na górce ;) Agata
pawel_snopek 20:14, 26 sty 2014


Dołączył: 14 paź 2012
Posty: 4509
Ogród jest bajeczny! przypomina mi troszkę szczegulnie ta alejka ogród angielski ale w takich starych domach gdzie i dom jak i ogród mają swoją duszę, musiałeś całego siebie włożyć w ten tajemniczy oraz szlachetny ogród to już koniec mojego dziwnego wywodu

ps. będziesz miał może jakieś liliowce na upłynnienie oraz żurawki
____________________
Paweł - Ogród pod górą
przemekg 20:40, 26 sty 2014


Dołączył: 20 gru 2011
Posty: 442
Dziekuję jak miło czytac tak krzepiace słowa zwłaszcza gdy ogród skuty lodem i mrozem.
Agata alejka ma być symetryczna więc nie moze być czereśni ani innych roślin zakłucających tą symetrię . Tak otworzyłem tą przestrzęń i mam zamiar w nieco dziki sposób ale trochę uatrakcyjnić ten dawny wyschniety zbiornik wodny, żadnego równo ciętego żywopłotu nie planuję tam i tak juz nie ma miejsca.

Paweł nie wiem dlaczego dziwny ale bardzo przyjemnie się czyta takie słowa, tak ogórd to moje życie. A alejka to dopiero nowy pomysł do końca realizacji mojej wizji jeszcze daleka droga.


ps. Paweł odnośnie ps odbierz pw.
____________________
U Przemka w ogrodzie
Gardener27 19:01, 27 sty 2014


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487





Witaj Przemku! Wpadłem z rewizytą i muszę Ci się przyznać że te zdjęcia to perełka w Twoim ogrodzie!!!!!
Uwielbiam takie założenia ogrodowe Widać nawiązanie do epoki wiktoriańskiej Romantyczny zakątek z duszą Cudeńko!!!!

ps Odnośnie in vitro obiecuję że napisze małe co nie co okraszone zdjęciami ale ostatnio brak czasu na wszystko

____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Pszczelarnia 19:11, 27 sty 2014


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Czy ja pomyliłam ogrody i właściciela wątku?
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Tess 19:17, 27 sty 2014


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089

Pięknie, jak z angielskich ogrodów.
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Ania74 08:28, 29 sty 2014


Dołączył: 22 wrz 2013
Posty: 801
No właśnie... Zaglądam zwabiona tym, że niby wiejski ogród... a tu...?!
Ta alejka to czysto angielski klimat, mistyczna wręcz. A jeszcze te mgły... Z szacunkiem chylę głowę.
Ja jestem na początku ogrodowej drogi.
Ja też zaopatruję się od jakiegoś czasu u Szmitów, mam do nich całkiem niedaleko
I całe szczęście!
Będę do Ciebie zagladać... Pozdrawiam
____________________
Ogród raczej wiejski czyli leśniczówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies