Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród irci

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród irci

weronika77 22:20, 23 sty 2012


Dołączył: 09 sty 2012
Posty: 3203
Irciu, dziękuję za odwiedziny i miłe słowa. Niestety wciąż nie znam wszystkich swoich róż.
Jeżeli podoba się Tobie mój ogród, to proszę pospaceruj po rododendronowym Bogdzi. Ja jestem zachwycona, tym bardziej, że czekam na kwitnienie mojej róży Violette Perfum, a ona ją pokazała, i jak pięknie opisała, sama zobacz.Pozdrawiam!
____________________
weronika77 - Bajkowy ogród weroniki, Wizytówka
alinaSz 00:28, 24 sty 2012


Dołączył: 21 paź 2010
Posty: 60
Witam....pospacerowałam sobie po twoim ogrodzie ..przyznam ze zrobiłaś cacuszko ze swego ogrodu ... ....pięknie i ze smakiem ...odgrodziłaś się od sąsiadów różami i to w dobrym stylu....miło się zaglądało z każdej strony domu ....róże pięknie rosną ..heliotrop z ogonkami królika pięknie się komponuje....
____________________
Pozdrawiam serdecznie...Alina.
monteverde 02:09, 24 sty 2012


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Cześć Ircia dopiero skończylam obchód Twojego ogrodu, lubię oglądać jak jest już więcej zdjęć, no ladnie już masz w ogrodzie, piękny hibiskus , jeżówki, róże"miodzio", a napisz co rośnie przy heliotropie w donicy?to różowe

, a co do klonu ja bym posadziła tak jak radzi Łucja azalie lub rh, a je z kolei podsadziłabym tymi 1 różami ,świetnie by wyglądało, będę zaglądała, powodzenia w nasadzeniach życzę
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
ircia 14:31, 24 sty 2012


Dołączył: 09 sty 2012
Posty: 1778
Alinko i Monteverde! Dziękuję za miłe słowa! Ogonki królika Strasznie mi się ta nazwa spodobała, chyba zostanie w moim słowniku, tym bardziej, że ich łacińska chyba nie ma (no ja nie spotkałam) polskiego odpowiednika. A ta roślinka to Ptilotus. Jest prześliczny i kwitnie całe lato.
Pięknie komponował się z heliotropem i limonkową petunią. Nie mówiąc o zapachu, jaki rozsiewały wokól!
Róże jako "zasłonka" rzeczywiście świetnie spełniają swoją rolę, tym bardziej, że na żywopłot odpowiedniej gęstości i wysokości ciągle czekamy
Łucjo i Monteverde, dziękuję bardzo za pomysły! To rzeczywiście może dać fajny efekt, po przekwitnięciu azalii pozostanie zielone tło dla róż Rada na wagę złota, tym bardziej, że szukam miejsca na posadzenie nowych róż. Ogródek zdecydowanie za maly

____________________
Ogród Irci
aguniada 14:41, 24 sty 2012


Dołączył: 29 gru 2011
Posty: 153
Irciu, i mnie urzekły ogonki królika zastanawiam się, czy u nas ta wdzięczna roślina występuje, bo widzę ją po raz pierwszy... z heliotropem stanowi świetny duet!
____________________
W ogrodzie u Aguniady,
alinaSz 19:46, 24 sty 2012


Dołączył: 21 paź 2010
Posty: 60
Irciu.. czy te ogonki królicze mają nasionka..?? . bo u nas podobno występują jako roślina jednoroczna..są słodziutkie jak krókiczek...
____________________
Pozdrawiam serdecznie...Alina.
ircia 19:50, 24 sty 2012


Dołączył: 09 sty 2012
Posty: 1778
Aguś, z tego co wiem to w naszym klimacie nie zimuje (pochodzi z Australii). Ja kupiłam też jako jednoroczną.
Jeszcze jedna fotka, na której dokładniej widać ogonki:

http://www.donbaek.dk/index.php?page=ptilotus

____________________
Ogród Irci
ircia 19:54, 24 sty 2012


Dołączył: 09 sty 2012
Posty: 1778
Alinko, na pewno można kupić nasiona w jakimś sklepie internetowym albo na allegro, bo jak pisałam, uprawia się jak jednoroczną. ja niestety nie zebrałam
____________________
Ogród Irci
ircia 20:35, 24 sty 2012


Dołączył: 09 sty 2012
Posty: 1778
Na zdjęciu powyżej kitki wyglądają jakby mialy odcień liliowy. W rzeczywistości same kitki są w leciutko szarym odcieniu, a na całej swojej powierzchni są zakończone jaskrawo różowymi malutkimi plamkami. W połączeniu z szarością te malutkie jaskrawe akcenty tworzą niepowtarzalny efekt i moim zdaniem glownie to stanowi o ich wyjatkowosci
____________________
Ogród Irci
Bogdzia 21:13, 24 sty 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Bardzo fajna roślinka i bardzo ładna kompozycja na ostatnim zdjeciu.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies