Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród irci

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród irci

EPODLAS 10:54, 26 sty 2012


Dołączył: 03 lis 2011
Posty: 5549
Pięknie się komponuje ta kompozycja w wiadrze. A u mnie na wsi ludzie jeszcze takie wiadra posiadają, chociaż częściej już kupują plasitkiwe.
____________________
Mój ogród
ircia 14:14, 26 sty 2012


Dołączył: 09 sty 2012
Posty: 1778
Tak to jest Bożenko, na chwile zachwycimy się czymś co nowe i modne, żeby później wrócić do wspominanych z sentymentem, babcinych rzeczy. Z tego też względu między innymi ja tak bardzo kocham kolor i zapach w ogrodzie, bo przypomina mi dawne, dawne czasy
____________________
Ogród Irci
EPODLAS 18:28, 27 sty 2012


Dołączył: 03 lis 2011
Posty: 5549
Dlatego ja wsiałam w tym roku kosmosy. U mojej babci która miała typowy wiejski ogródek, kosmosy rozsiewały się i były co roku. Tylko moje urosły takie wielkie. Za dużo im dałam kompostu.
____________________
Mój ogród
ircia 18:55, 27 sty 2012


Dołączył: 09 sty 2012
Posty: 1778
Bożenko, u mnie z tego samego powodu były kosmosy, piękne, różowe. Miałam też lwie paszcze, słoneczniki, lobelię, margerytki, rudbekie, gailardia.... Ech, byle do lata







były też dalie


i krwawnik



i fuksja




____________________
Ogród Irci
ircia 12:16, 29 sty 2012


Dołączył: 09 sty 2012
Posty: 1778
Na północy też zaczęła się zima...





a wydawało się, że wiosna tuż, tuż...







____________________
Ogród Irci
Dzidka 14:43, 29 sty 2012


Dołączył: 27 lip 2010
Posty: 2975
ircia napisał(a)
Strasznie mi się ta nazwa spodobała, chyba zostanie w moim słowniku, tym bardziej, że ich łacińska chyba nie ma (no ja nie spotkałam) polskiego odpowiednika. A ta roślinka to Ptilotus. Jest prześliczny i kwitnie całe lato.
Pięknie komponował się z heliotropem i limonkową petunią. Nie mówiąc o zapachu, jaki rozsiewały wokól!




To ja się jeszcze dopytam . Czy ona pachnie ?
____________________
Dzidka - To właśnie tu
ell 15:37, 29 sty 2012


Dołączył: 28 kwi 2011
Posty: 4333
ircia napisał(a)




To poidełko dla ptaków jest przepiękne. Już kombinuję, żeby sobie podobne sprawić.
____________________
Ela - Ogródek na chabrowym wzgórzu
ircia 17:44, 29 sty 2012


Dołączył: 09 sty 2012
Posty: 1778
Dzidka napisał(a)

Strasznie mi się ta nazwa spodobała, chyba zostanie w moim słowniku, tym bardziej, że ich łacińska chyba nie ma (no ja nie spotkałam) polskiego odpowiednika. A ta roślinka to Ptilotus. Jest prześliczny i kwitnie całe lato.
Pięknie komponował się z heliotropem i limonkową petunią. Nie mówiąc o zapachu, jaki rozsiewały wokól!




To ja się jeszcze dopytam . Czy ona pachnie ?

Nie Dzidko, ptilotus nie pachnie. Donicę zapachem wypełniał heliotrop i petunie.
____________________
Ogród Irci
ircia 17:48, 29 sty 2012


Dołączył: 09 sty 2012
Posty: 1778
ell napisał(a)





To poidełko dla ptaków jest przepiękne. Już kombinuję, żeby sobie podobne sprawić.


Elu, na pewno dostaniesz takie, albo bardzo podobne. Ja zamierzam kupić jeszcze jedno takie i postawić w innym miejscu w ogrodzie. Kocham chwile, kiedy ptaszki przylatują ugasić pragnienie, albo wykąpać się w nim

____________________
Ogród Irci
felekkartofelek 18:12, 29 sty 2012


Dołączył: 29 sty 2012
Posty: 13
Witaj Ircio! U Ciebie taki ruch, że ho ho . Brawo!
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies