Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w cieniu brzozy

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w cieniu brzozy

laurowisnia 10:53, 02 mar 2012


Dołączył: 22 lis 2011
Posty: 2676
Skoro tyle głosów za drewnianą, to niech będzie drewno. Wprawdzie oglądałam ostatnio ładną metalową i dlatego zastanawiałam się nad taką.

Wando, już kiedyś miałam nieudaną przygodę z agapantem, ale kłącze było mizerne w stosunku do tego - mam nadzieję, że tym razem się uda.

Witaj Justi, zapraszam na dłużej.

Rozglądam się dalej po ogrodzie i muszę stwierdzić, że najbardziej zieloną rośliną obecnie u mnie jest juka.


Znalazłam też pierwsze kiełki wychodzące z ziemi.

Pierwiosnki

Rabarbar
____________________
Agata - Ogród w cieniu brzozy
AniaDS 18:45, 03 mar 2012


Dołączył: 25 sty 2011
Posty: 5078
Wydaje mi się, że w tej chwili u mnie też właśnie juka jest najbardziej zielona .
No, może jeszcze ciemiernik, ale i tak go w połowie zmroziło.
____________________
Ania i róże i cała reszta :)
laurowisnia 18:59, 03 mar 2012


Dołączył: 22 lis 2011
Posty: 2676
A ja nie mam ani jednego ciemiernika, ciągle je oglądam, ale jeszcze nie zakupiłam.
____________________
Agata - Ogród w cieniu brzozy
AniaDS 19:03, 03 mar 2012


Dołączył: 25 sty 2011
Posty: 5078
Ja mam kilka, wszystkie oczywiście w grudniu puszczają pąki a w marcu wszystko leży zmrożone.
Tylko cuchnący się trzyma jako tako i co roku kwitnie.
____________________
Ania i róże i cała reszta :)
laurowisnia 19:33, 03 mar 2012


Dołączył: 22 lis 2011
Posty: 2676
Aniu, więc pozostanę przy oglądaniu ich u innych.

Moja trzyletnia Sympathie, przywieziona z wakacji. To jej kwitnienie z czerwca, do końca sezonu ładnie się rozrosła, powinna w tym sezonie dać popis. Właściwie chętnie bym ją z tego miejsca wysadziła, ale szkoda mi tych pędów - musiałabym wszystko ściąć.
____________________
Agata - Ogród w cieniu brzozy
AniaDS 21:26, 04 mar 2012


Dołączył: 25 sty 2011
Posty: 5078
Piękna, ach .
Moja to uboga krewna Twojej Sympathi .
____________________
Ania i róże i cała reszta :)
bogumila 21:29, 04 mar 2012


Dołączył: 22 wrz 2010
Posty: 19612
Ładne kłącza agapanta.Powinien zakwitnąć,jest rozrośnięty.Też w tym roku kupiłam.
____________________
W cieniu - zacieniona / Mexico City / Oliwa - park
AgnieszkaBK 15:54, 09 mar 2012


Dołączył: 24 lis 2011
Posty: 2476



Witaj Agatko, odwiedziłam dzisiaj Twój ogród ..... jest uroczy Oczywiście tak jak inni zwróciłam uwagę na Twoje piękne róże... będę zaglądać
Czy zakwitły już krokusiki , które przyniosłaś do domu Pozdrawiam
____________________
Pozdrawiam, Agnieszka ;) Miało być inaczej
laurowisnia 09:30, 22 mar 2012


Dołączył: 22 lis 2011
Posty: 2676
Witajcie wiosennie, ja również powoli działam u siebie. Sprzątam, przycinam, wycinam, końca nie widać, a kompostownik już pełny.
Dostrzegłam pierwsze straty w ogrodzie, nornice buszowały w zimie. Cały rząd irysów syberyjskich zjedzony, nawet teraz wyjadają budzące się do życia orliki, a w pobliżu liliowce... Tulipany i lilie wsadzam do donic, dobrze rosną, ale z bylinami i krzewami sie tak nie da.
Dobrze przezimowały za to róże pnące: Constance, Perennial Blue, Rhapsody, Jasmina i inne, nawet Edenka się może postarała, ale jeszce trzeba poczekać.
Ogólnie jest jeszcze szaro, znalazłam jednego kwitnącego kwiatuszka.
____________________
Agata - Ogród w cieniu brzozy
laurowisnia 09:44, 22 mar 2012


Dołączył: 22 lis 2011
Posty: 2676
Aniu, Sympathie ładnie przezimowała, będzie większa w tym roku.
Bogumiło, dokupiłam jeszcze, może któryś zakwitnie, zastanawiam się jaki nawóz zastosować.
Agnieszko, zapraszam, a krokusy niestety nie zakwitły, chyba za wcześnie je przyniosłam, miały mokro i zapleśniały, ale mam coś na pocieszenie.
____________________
Agata - Ogród w cieniu brzozy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies