Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w cieniu brzozy

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w cieniu brzozy

laurowisnia 11:47, 31 sty 2014


Dołączył: 22 lis 2011
Posty: 2676
Kondziu chciałam przejść po kolei miesiącami, ale poszukam dla Ciebie. Na razie Eden Rose
____________________
Agata - Ogród w cieniu brzozy
Kondzio 13:01, 31 sty 2014


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 18070
laurowisnia napisał(a)
Kondziu chciałam przejść po kolei miesiącami, ale poszukam dla Ciebie. Na razie Eden Rose
sliczna
____________________
kondziowy ogród cz I, Kondziowy ogród cz II
laurowisnia 13:28, 31 sty 2014


Dołączył: 22 lis 2011
Posty: 2676
Jako pierwsza z początkiem czerwca zakwitła Constance Spry, delikatna i zwiewna ale krzew potężny, pędy do 4 metrów i mnóstwo, mam ją od 6 lat. Zapach jej nie należy do ulubionych. Choć posadzona w samym końcu ogrodu, w okresie kwitnienia podziwiam ją z tarasu. Kwitnienie trwa 4 tygodnie, nie powtarza.


____________________
Agata - Ogród w cieniu brzozy
laurowisnia 14:14, 31 sty 2014


Dołączył: 22 lis 2011
Posty: 2676
Na powyższym zdjęciu malinowa róża to pnący Alexander MacKenzie, u mnie jeszcze niska, dosadzona do Eden Rose, którą też tam widać i która nie chce być pnącą, przemarza.


Poniżej dwie pnące różyczki próbują prześcignąć w kwitnieniu Rhapsody in Blue
____________________
Agata - Ogród w cieniu brzozy
laurowisnia 14:31, 31 sty 2014


Dołączył: 22 lis 2011
Posty: 2676
Może jeszcze ją przedstawię, okazała się szybsza od koleżanek. Rhapsody in Blue, pierwsze kwitnienie zjawiskowe, później kwitnie mniej aż do mrozów. Dwa lata temu przemarzła do kopczyka. Było bardzo mroźno i bezśnieżnie.



Spojrzenie w drugą stronę
____________________
Agata - Ogród w cieniu brzozy
Gabriela 15:36, 31 sty 2014


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Powracasz w wielkim stylu. Cudne rabaty i te róże, pisz i wklejaj dalej, bo może znowu masz zamiar zniknąć na dłużej, już widzę że byłaby to niepowetowana strata.
I widzę że też chyba wielbisz królicze uszy na obwódkach.
____________________
Ogród w budowie nieustającej
Gabriela 15:36, 31 sty 2014


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Dodam sobie do ulubionych, bo zapomniałam.
____________________
Ogród w budowie nieustającej
laurowisnia 19:12, 31 sty 2014


Dołączył: 22 lis 2011
Posty: 2676
Witaj Gabrysiu, miłe rzeczy piszesz, ale mój ogródek ciągle młody i w budowie jak u Ciebie i szkoda że mój mniejszy. A czyściec lubię tak jak ty.

Róża Charles de Mills, wypatrzona dawno w cz. Mój piękny ogród, choć kwitnie tylko raz warto znaleźć dla niej miejsce. Zakwita później niż Constance, długość kw. 4 tyg. Liście ciemnozielone, kwiaty nie za duże, rozetowe w kolorze ciemnej purpury. W miarę przekwitania jaśnieją płatki. Posadzona jest na skarpie skierowanej w stronę północną, ma pokrój kaskadowo opadających gałęzi. Rozrasta się szeroko, obecnie ma 2 metry ( 6-letnia), pędy długości do 1,5m., może dłuższe. Jak widać na zdjęciach lubią ją skoczki.

____________________
Agata - Ogród w cieniu brzozy
Kondzio 19:52, 31 sty 2014


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 18070
Śliczna róża hi hi hi ale dawkujesz te zdjecia hi hi hi
____________________
kondziowy ogród cz I, Kondziowy ogród cz II
Gabriela 19:53, 31 sty 2014


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Zjawiskowa, skoro tak blisko mieszkamy to i u mnie urośnie.
Skoczki lubią niektóre odmiany bardziej. U mnie zjadają najbardziej Louis Odier, to tez stara róża. Smakowała im też Cristata, czyli Kapelusz Napoleona.
Poproszę więcej.
____________________
Ogród w budowie nieustającej
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies