Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w cieniu brzozy

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w cieniu brzozy

laurowisnia 09:24, 13 lut 2019


Dołączył: 22 lis 2011
Posty: 2676
Gabriela napisał(a)
Cudne wspomnienia. Czy ciemierniki trzymają się po ścięciu w wazonie, bo właśnie czytałam że nie, więdną i że najlepiej ścinać same główki i układaź w misce z wodą, wtedy żyją i można je dokładnie obejrzeć. Pozdrawiam.


To samo czytałam ale chciałam spróbować, przez sobotę i niedzielę wyglądały dobrze, później oklapły, dodałam tulipany i w tym smukłym flakonie było im dobrze, aczkolwiek wyglądały trochę dekadencko.
Moje wesołe dzwonki niebieskie.
____________________
Agata - Ogród w cieniu brzozy
laurowisnia 09:34, 13 lut 2019


Dołączył: 22 lis 2011
Posty: 2676
Anda napisał(a)
Sliczne bukieciki Muszę robić takich więcej.
Moje najstarsze ciemierniki w tym roku nie zakwitną. Myszy zjadły im kwiaty. Mam nadzieje, że im to zaszkodziło.


Koniecznie, również mam problem ze zjadaczami ale ciemierników dotąd to nie dotyczyło. Obok nich jeszcze w jesieni znikły liście pierwiosnków. Sprawdzę więc ciemierniki, przykryte są w tej chwili gałązkami świerka.
Czy ten perukowiec musi być koniecznie bordowy? Zielony tak fajnie wyglądał.


____________________
Agata - Ogród w cieniu brzozy
laurowisnia 09:40, 13 lut 2019


Dołączył: 22 lis 2011
Posty: 2676
Ewik napisał(a)
Cudne bukiety,od razu sloneczniej się zrobiło

Dodatek

____________________
Agata - Ogród w cieniu brzozy
laurowisnia 09:52, 13 lut 2019


Dołączył: 22 lis 2011
Posty: 2676
Poppy napisał(a)


Te dynie to honey boat? Te drugie?
Bo te moje tak mialy na imie i byly przepyszne!

Witaj, o ciemiernikach napisałam wyżej, a dynie były kupione bez nazwy. Sama dopasowałam jako Delicata i wygląda na to, że to te Twoje.
I zgadzam się, są najlepsze same, jako przekąska, choć sama nie jestem smakoszem dyni.
Róża Jasmina, w tle Ballerina.

____________________
Agata - Ogród w cieniu brzozy
laurowisnia 10:09, 13 lut 2019


Dołączył: 22 lis 2011
Posty: 2676
Urszulla napisał(a)
Jak ja lubię do Ciebie zaglądać, zawsze coś fajnego można spotkać

Bukiety są urocze a na pestki z dyni bym się zapisała, mogę?
Czy ten fioletowy ciemiernik jaśnieje potem?

W każdym ogrodzie można je spotkać, a każdy ogród to i nowe obrazki.
O pestkach za chwilę odpiszę.
W sprawie ciemiernika, jak pamiętam to pozostał ciemny. We flakonie na pewno.
____________________
Agata - Ogród w cieniu brzozy
laurowisnia 10:21, 13 lut 2019


Dołączył: 22 lis 2011
Posty: 2676
paniprzyroda napisał(a)
Fajnie, że jesteś, uwielbiam Twoje ogrodowe kadry Bukieciki super.

A u Ciebie nie tylko ogrodowe ciekawe.


____________________
Agata - Ogród w cieniu brzozy
laurowisnia 10:31, 13 lut 2019


Dołączył: 22 lis 2011
Posty: 2676
mira napisał(a)
Agata Twoje bukiety wzbudzają szybsze bicie serca i mocne postanowienie - rwać i układać przed oczy .

Piękną kolekcję bukietów pokazałaś.

pozdrawiam

A ja mam problem z jednorocznymi, które są fajne do bukietów, rabaty się wypełniły bylinami i brak na nie miejsca.
O ciemiernikach napisałam wcześniej.


____________________
Agata - Ogród w cieniu brzozy
Urszulla 13:30, 13 lut 2019


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21804
laurowisnia napisał(a)

A u Ciebie nie tylko ogrodowe ciekawe.



Piękne ujęcie masz derenia pagodowego?

Jednoroczne zawsze chcemy gdy jest wczesna wiosna a potem jesienią jesteśmy nimi zmęczone. Ja ostatnimi latami w donicach mam wieloletnie rośliny, które na zimę idą do gruntu.
A Ty piszesz że nie masz miejsca na rabatach, ja chyba nigdy takiego stanu nie doczekam
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Pszczelarnia 13:35, 13 lut 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
laurowisnia napisał(a)


To samo czytałam ale chciałam spróbować, przez sobotę i niedzielę wyglądały dobrze, później oklapły, dodałam tulipany i w tym smukłym flakonie było im dobrze, aczkolwiek wyglądały trochę dekadencko.
Moje wesołe dzwonki niebieskie.


Ciekawie kolorystycznie. Znakomicie! Inspirująco!
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
laurowisnia 10:31, 14 lut 2019


Dołączył: 22 lis 2011
Posty: 2676
Ula, to jest dereń skrętolistny Argentea, prawie jak pagodowy, tylko mały, warto poszukać.
A z rabatami doczekasz, tak jak ja, pamiętam swoją niecierpliwość, najbardziej chyba nie mogłam się doczekać na rozrośnięte krzewy różane, rabaty wypełniałam jednorocznymi, dotąd z tych pierwszych wysiewów utrzymał się tylko tytoń, wciąż jeszcze jest. Długo był też obecny dzwonek irlandzki.

Ewa, dziękuję.
Jakiś czas temu było u Ciebie o starych domostwach i sadach w ich otoczeniu.
Chciałam napisać o jabłoniach z tych sadów, o starych odmianach. Próbujmy ocalić je od zapomnienia.
W jesieni ubiegłego roku miałam wreszcie okazję ich posmakować, różnorodność mnie zaskoczyła. Myślałam, że Koksa Pomarańczowa zawsze będzie dla mnie tym najlepszym jabłkiem, przekonałam się, że nie jest to takie oczywiste.
Byłam w Powsinie na Dniu Jabłoni, a potem jeszcze w Bolestraszycach.
Na początek trzy jabłka, te, które smakiem mnie oczarowały.



I ostatnie to Reneta Orleańska, nie mam jej zdjęcia, gdyż nie było jej na degustacji tylko w sadzie udało się zerwać. Nieduże, ordzawione jabłko, a kryje w sobie bardzo aromatyczny miąższ i wiele złożonych smaków.
____________________
Agata - Ogród w cieniu brzozy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies