Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w cieniu brzozy

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w cieniu brzozy

makadamia 09:19, 30 lis 2018


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Buu - u mnie dębolistna do tej pory się tak nie przebarwiła
Masz ją w słońcu?
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
laurowisnia 09:34, 30 lis 2018


Dołączył: 22 lis 2011
Posty: 2676
Pszczelarnia napisał(a)
Czy cała seria everbloom kwitnie na pędach jednorocznych?

Mam tylko jedną z tej serii, druga jak pamiętam jest z innej, obie mam za krótko by coś pisać, tylko tyle, że w stosunku do zwykłych ogrodowych, to sukces, że kwitną od początku, ogrodowe kwitną z reguły po 3,4 latach, jak krzew się rozrośnie i wzmocni.
Na pędach dwuletnich, ale i jednorocznych kwitną mi piłkowane, dlatego oprócz najstarszej Bluebird mam inne.

Ta u dołu to Veerle, znacznie młodsza.

Dwuletnia Blueberry Cheesecake
____________________
Agata - Ogród w cieniu brzozy
laurowisnia 09:58, 30 lis 2018


Dołączył: 22 lis 2011
Posty: 2676
Filomena napisał(a)


Bardzo mnie cieszy, że hortensje udane bo termin wysyłki był późny, zawsze szkoda straty roślin. Delikatna - masz na myśli love you kiss? Jeśli ta to cieszę się niezmiernie bo u mnie kwitła tylko dwa sezony - przemarza, a jest naprawdę bardzo wdzięczna.
Cudne nowości. Deep Purple pasowałaby, myślę, do Rotschwanz, która u mnie ma za ciemno i słabuje, może by skroić taki duet?

Też mam coś tam z linii everbloom, ale nie doczekałam kwitnienia na tegorocznych pędach - może mam za ciemno, a może pomylone odmiany? Och, jakżeż brakuje mi czasu, aby pochylić się nad każdym moim kwiatkiem ;(

W trawach Twoje hortensje wyglądają przepięknie. W jakich trawach? Stanowisko masz dla nich cieniste czy słoneczne?

Są i kwitną, dzięki łagodnej dla nich zimie, u mnie wszystkie w tym roku pokazały kwiaty, tylko Ayesha nie.
O nią mi chodzi, jest śliczna, ładnie się przebarwia, szukałam ale nie mam fotki, chcę ją przesadzić w bardziej widoczne miejsce, choć trudniejsze, jeszcze pomyślę na wiosnę.
Dobry pomysł, z tym podsadzeniem, może coś przegrupuję na rabacie, bo mam taką ciemną jak Rotschwanz, jest bez nazwy. To ta w tle, na pierwszym planie jest inna, jaśniejsza.


Te hortensje są obsadzone trzcinnikiem krótkowłosym, na razie on króluje na rabacie, hortensje są młode i niskie. Rosną przy zachodniej ścianie domu ale są częściowo osłonięte od południa.

Znalazłaś i zamówiłaś jakieś ciekawe nasionka?
____________________
Agata - Ogród w cieniu brzozy
laurowisnia 10:08, 30 lis 2018


Dołączył: 22 lis 2011
Posty: 2676
makadamia napisał(a)
Buu - u mnie dębolistna do tej pory się tak nie przebarwiła
Masz ją w słońcu?

Może jest jeszcze młoda? Moja jest posadzona od północnej strony domu, przy narożniku, ma słońce tak do 11h.

Październikowe pelargonie i pomidorki.

____________________
Agata - Ogród w cieniu brzozy
makadamia 11:27, 30 lis 2018


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
laurowisnia napisał(a)

Może jest jeszcze młoda? Moja jest posadzona od północnej strony domu, przy narożniku, ma słońce tak do 11h.


młoda - w zeszłym roku sadzona. czyli jest dla niej nadzieje
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Agania 20:43, 30 lis 2018


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Ogród zachwyca jesiennymi barwami...masz okazałą kolekcję hortensji...trzcinniki są super...U Ciebie pięknie by się przyjęła miłka okazała, a może już ją masz?

Smaczne okazy dyni i pomidorków
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Wendy79 21:23, 30 lis 2018


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Ach, temat u mnie na czasie i zdjęcia, które mnie zachwycają. Własnie przerabiam nową książkę o hortensjach, bo na wiosnę będę zakładać nową rabatę i będzie taka trochę kolekcjonerka.
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
laurowisnia 09:42, 11 lut 2019


Dołączył: 22 lis 2011
Posty: 2676
Witajcie!
Czuć wiosnę, tzn. bardziej, że się zbliża, ale to czekanie już teraz będzie przyjemniejsze.
W ogrodzie nie byłam, śnieg jeszcze zalega, mokro, jest jednak więcej słońca, słychać ptaki, dzień dłuższy.
Przywitam się tak nietypowo, mały i przypadkowy przegląd roku kwiatów w bukietach, z różnych lat.
kwiecień

maj

czerwiec, ten miesiąc trudno ująć w jednym


____________________
Agata - Ogród w cieniu brzozy
laurowisnia 09:54, 11 lut 2019


Dołączył: 22 lis 2011
Posty: 2676
lipiec

sierpień

październik

listopad
____________________
Agata - Ogród w cieniu brzozy
Agania 11:06, 11 lut 2019


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Hey Agato
Pięknie pory roku przywołujesz...bukiety cudowne...ten ostatni przecudnej urody

Zdecydowanie również lżej znoszę oczekiwanie na wiosnę...już tuż tuż, ale
niewykluczone, że śnieg jeszcze spadnie.

Serdeczności z okazji imieninek
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies