Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w cieniu brzozy

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w cieniu brzozy

Poppy 11:35, 14 lut 2019


Dołączył: 15 maj 2018
Posty: 1469
laurowisnia napisał(a)

Witaj, o ciemiernikach napisałam wyżej, a dynie były kupione bez nazwy. Sama dopasowałam jako Delicata i wygląda na to, że to te Twoje.
I zgadzam się, są najlepsze same, jako przekąska, choć sama nie jestem smakoszem dyni.
Róża Jasmina, w tle Ballerina.



Tak wlasnie patrze, i faktycznie to to samo W tym roku chyba odpuszcze juz kupno nasion, bo powinnam wykorzystac to, co mam, ale w przyszlym to juz na pewno!

Sliczny masz ogrod, szykuje sie do poczytania od deski do deski
____________________
Poppy, czyli oswajanie “I am not lost, for I know where I am. But however, where I am may be lost.” Winnie the Pooh
laurowisnia 10:03, 15 lut 2019


Dołączył: 22 lis 2011
Posty: 2676
Poppy, zgadzam się, sama wiem ile torebek mi zostało nienaruszonych, kupowałam, a później z braku miejsca czy czasu nie wysiałam. Raczej to dotyczy kwiatków w moim przypadku.
A z czytaniem to obawiam się, że już braknie czasu, zima się kończy, u Ciebie, zaglądałam już mamy prawdziwe przedwiośnie.

Wracam do jabłek, poniżej następne, które zwróciły moją uwagę.




____________________
Agata - Ogród w cieniu brzozy
laurowisnia 10:19, 15 lut 2019


Dołączył: 22 lis 2011
Posty: 2676



Jadąc miałam nadzieję, że posmakuję odmiany opisywanej jako jedna z najlepszych na świecie Kalwila Biała, wymagająca w uprawie, w Powsinie nie owocowała, a w Bolestraszycach wymarzła. Ponoć idealna francuska tarta nie może się bez niej obejść. Claude Monet lubił ich wygląd, zapewne nie tylko, można je odnaleźć na obrazach. W jego ogrodzie są prowadzone, nie jestem tylko pewna w jakiej formie, znalazłam informację, że w formie sznurów dwuramiennych albo jako kordony skośne. Może ktoś wie?
Były inne ale smak przeciętny.

____________________
Agata - Ogród w cieniu brzozy
laurowisnia 10:25, 15 lut 2019


Dołączył: 22 lis 2011
Posty: 2676
Pepina Ribstona, jabłko znane niektórym z ogrodu pewnego Pana.
Smak najlepszy w miesiąc po zbiorze, jest wtedy cierpki i pikantny, później traci smaki, a zyskuje na słodkości.
____________________
Agata - Ogród w cieniu brzozy
Urszulla 07:23, 19 lut 2019


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21804
Widać że jabłka naturalne bo mają plamki. U mnie takie też są. Na odmianach kpmpletnie się nie znam i nie jadam dużo jabłek z racji swojego zdrowia. Więc też nie zabieram głosu ulubieńcom sadów w tej kwestii.

Korzystam już z wiosny i pracuję w ogrodzie na całego pozdrawiam
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
mira 21:56, 19 lut 2019


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Ciekawa ta degustacja, to było w Bolestraszycach?
Zachęciłaś mnie do degustacji i kupiłam wczoraj na ryneczku 3 odmiany /już zapomniałam nazw/żeby smakować jabłka bo je uwielbiam.
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
paniprzyroda 23:11, 19 lut 2019

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Na pewno smak jabłek nieporównywalny do tych ze sklepu. W starym ogrodzie rośnie resztka jabłoni ( 2/3 pnia złamało się latem) i są niesamowicie soczyste, niezrównane na szarlotkę. Kilka jabłonek sadzonych przez nas nigdy nie widziało oprysków. Niestety, nie da się ich zabrać na nowe miejsce A podobno w sadach towarowych jabłonie są pryskane ok. 15/20 razy w sezonie, brr.
____________________
Dwa ogrody
Anda 08:27, 20 lut 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33358
Bardzo lubię jabłka, ale nie jestem koneserem. U nas nie można też za bardzo dostać jakichś starych odmian. W pobliżu jest wiele dużych sadów i jabłka kupuję regionalnie, ale to odmiany industrialne raczej. Najbardziej lubię Elster
W pracy prowadzimy odmianę Geheimrat Dr. Oldenburg i ta również bardzo mi zasmakowała. Niestety, nie mam miejsca na tak dużą jabłonkę.

https://de.wikipedia.org/wiki/Geheimrat_Dr._Oldenburg

Google przetłumaczy


____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Agania 11:39, 28 lut 2019


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Agatko czy masz może nasionka tego Calamagrostis Brachytricha chętnie bym przygarnęła?
Poczęstowałam się jabłuszkiem
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
mira 19:26, 28 lut 2019


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Zaglądam co słychać z postanowieniem o przekopaniu rabaty i zakładaniu warzywnika ?
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies