Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w cieniu brzozy

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w cieniu brzozy

Mirella 13:06, 04 mar 2014


Dołączył: 24 sty 2014
Posty: 4088
Przyszłam z rewizytą, ale masz dużo pachnideł, obejrzałam co nieco.
____________________
Co się stało kwiatom...czemu zwiędły dziś... Storczyki
gusiarz 13:09, 04 mar 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 4725
Agatko - u ciebie jest jak w raju... co fotka to piekniejsza . Wspaniale komponujesz roślinki. Żurawka z różą... pięknoty
Zastanawiam się nad dodaniem kilku piwonii do rabaty różanej... myślisz, że to dobry pomysł. Piwonie to jedne z moich ulubionych kwiatów, ale mam dopiero jeden krzaczek. Co mogłabyś doradzić, jakie odmiany?
I jeszcze zapytam o podpórki do róż... czy każda odmiana jej potrzebuje? Jakie wybierać... nie mam w tym względzie żadnego doświadczenia...
____________________
Agnieszka Ogród do kwadratu *** Pieniński zakątek "Nigdy nie mów źle o sobie... Inni zrobią to znacznie lepiej"
Pszczelarnia 13:11, 04 mar 2014


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Laurowiśnio, sama przyjemność zajrzeć do Twojego ogrodu. Ogarnia mnie błogostan, jak widzę tutaj róże piwonie i inne cudowne rośliny.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Mirella 13:25, 04 mar 2014


Dołączył: 24 sty 2014
Posty: 4088
laurowisnia napisał(a)
Dzisiaj coś na ząb. Seler naciowy, taki swój ma wyborny smak i aromat np. jako dodatek do risotta.


Koper włoski, nie wszyscy go lubią, polecam zupkę pomidorową z jego dodatkiem.


Jeszcze fasolka, jakaś włoska odmiana.


koper włoski ja lubię, ale sieje się do gruntu?
____________________
Co się stało kwiatom...czemu zwiędły dziś... Storczyki
bartek_luberda 18:07, 04 mar 2014


Dołączył: 03 mar 2013
Posty: 2542
Dzięki nadal codziennie mam nowy pomysł na ogródek
____________________
Ogródeczek
ewsyg 18:13, 04 mar 2014


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Ale masz piękne piwonie
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
Agnieszka_B 18:43, 04 mar 2014


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 1637
Agata ! Oczy napasłam cudnymi widokami. Nie mogę się oderwać od tych zdjęć. Cudne róże! Podziwiam!
Na mojej liście zakupowej jest pomponella. Czy rzeczywiście - tak jak o niej się pisze- da radę na stanowisku półcienistym?
____________________
zapach-ziemi
Agania 20:51, 04 mar 2014


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Jak miło się wraca na ogrodowisko, za piwoniami już tęsknię, mam od niedawna, będę ich wypatrywać, lubię wszystko co zielone i jadalne

Pozdrawiam Agatko
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
laurowisnia 10:21, 05 mar 2014


Dołączył: 22 lis 2011
Posty: 2676
Mirello witaj, koper siałam i zrobiłam rozsadę wcześniej w domu, w maju wysadziłam do gruntu, trochę mszyce go atakowały ale rósł pięknie.

Ewo- Pszczółko nie chwal mnie za bardzo bo ja wpadnę w jakiś błogostan, a przede mną dużo pracy, w całym ogrodzie pełno różniastych niedoróbek, które łatwo ukryć na fotkach, ale niech ta wiosna się tylko rozkręci to ruszam.

Bartku w pełni Cię rozumiem, nowa inspiracja = nowa myśl jak to zastosować w swoim ogrodzie.

Ewo u Ciebie również widziałam, zwłaszcza ta biała z żółtym oczkiem fajna.

Agnieszko_B, mi też trudno się oderwać od zdjęć różanych, Pomponella rośnie u mnie w cieniu innych roślin, trochę słońca ma rano, a resztę po południu, może mniej kwitnie, ale jest to jedna z lepiej kwitnących u mnie róż.

Aganiu u mnie już kiełki piwonii widać, ciekawam jakie masz odmiany.
____________________
Agata - Ogród w cieniu brzozy
laurowisnia 10:51, 05 mar 2014


Dołączył: 22 lis 2011
Posty: 2676
irena_milek napisał(a)
Wszystkie piękne, a ta Nymphe bardzo podobna do Sorbet, tylko czy pachnie jak ona?
Ciekawa jestem, jak u mnie w tym roku poradzą sobie piwonie sadzone na jesień, dostałam od znajomej, a jej okazy to stare pachnące odmiany
Dużo tych piwonii, w sezonie robią pewnie olbrzymie wrażenie, ja nawet same liście lubię, też są ładne
Ta biała w towarzystwie czosnków i róż fantastico wygląda

Sorbet nie mam, ma chyba większą czuprynkę w środku, moją muszę powąchać, ścinałam do wazonu dla zapachu raczej te odmiany pełne, a te typu japońskiego podziwiałam na rabacie.
Jeszcze raz białe plus irysy
____________________
Agata - Ogród w cieniu brzozy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies