Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w cieniu brzozy

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w cieniu brzozy

Mirella 12:32, 05 mar 2014


Dołączył: 24 sty 2014
Posty: 4088
To znaczy że teraz jest dobry czas aby wysiać, czy w kwietniu?
____________________
Co się stało kwiatom...czemu zwiędły dziś... Storczyki
Milka 12:47, 05 mar 2014


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
laurowisnia napisał(a)

Sorbet nie mam, ma chyba większą czuprynkę w środku, moją muszę powąchać, ścinałam do wazonu dla zapachu raczej te odmiany pełne, a te typu japońskiego podziwiałam na rabacie.
Jeszcze raz białe plus irysy


pięknie
z białych ma Kirkenh White, pojedyncze płatki ma, ale kwitnie obficie, rok temu koło 200 kwiatów, jest piękna, ale tez nie pachnie..
coś w pierwszym słowie nazwy poplątałam, ale mniej więcej, innych nie szukam, w tym roku zobaczymy, jak zakwitną
oto ona

http://www.ogrodowisko.pl/watek/2408-milkowo-moje-miejsce-na-ziemi-czii?page=1763#post_3
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
laurowisnia 12:56, 05 mar 2014


Dołączył: 22 lis 2011
Posty: 2676
200 kwiatów, już się cieszę, bo mam ją zakupioną, ale nie kwitła dotąd. Też już nie szukam nowych, jak się rozrosną potrzebują masę miejsca, a trudno się je przesadza.
____________________
Agata - Ogród w cieniu brzozy
Milka 12:57, 05 mar 2014


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
To prawda, ze miejsca potrzebują, dopiero wtedy efekt i są doskonałym tłem dla innych roślin
Jak masz ją, to będziesz zadowolona, kwitnie dopiero po 2 latach, u mnie już 4-5
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
laurowisnia 13:07, 05 mar 2014


Dołączył: 22 lis 2011
Posty: 2676
Mirello ja siałam na pewno w marcu, w kwietniu już się w sianie nie bawiłam, ale możesz posiać później drugi raz, dojrzeją później.
____________________
Agata - Ogród w cieniu brzozy
laurowisnia 13:46, 05 mar 2014


Dołączył: 22 lis 2011
Posty: 2676
gusiarz napisał(a)
Agatko - u ciebie jest jak w raju... co fotka to piekniejsza . Wspaniale komponujesz roślinki. Żurawka z różą... pięknoty
Zastanawiam się nad dodaniem kilku piwonii do rabaty różanej... myślisz, że to dobry pomysł. Piwonie to jedne z moich ulubionych kwiatów, ale mam dopiero jeden krzaczek. Co mogłabyś doradzić, jakie odmiany?
I jeszcze zapytam o podpórki do róż... czy każda odmiana jej potrzebuje? Jakie wybierać... nie mam w tym względzie żadnego doświadczenia...

Agnieszko często czytałam, że nie zaleca się sadzić piwonii przy różach, ale jak się chce mieć i jedno to trudno uniknąć takiego połączenia. Pokażę fotki z czerwca i września



W tym połączeniu chodziło mi o to, że najpierw kwitną piwonie, a później już tylko róże i to co za piwoniami - nasadzenie ma już trzeci rok i pierwszy raz się zdarzyło, że kwitną razem. Z reguły piwonie kończą kwitnienie, a róże zaczynają. Liście piwonii częściowo wycinam po kwitnieniu, aby zrobić więcej miejsca dla róż. Tak więc jak inne bylinki można upychać łatwo między róże, tak piwonie, potrzebują sporo miejsca, trudniej się je przesadza i kwitną tak do połowy czerwca.
Jeśli chodzi o odmiany piwonii, nie wiem jakie kolory, jakie formy Ci się podobają, ja mam ich tylko kilka, a wybór jest ogromny - zwróć uwagę tylko na wysokość, gdyż piwonie te pełne jak są wysokie bardzo się wykładają po deszczach, np ta biała, którą pokazałam, więc wybieraj jak najniższe.
Podpory potrzebują róże pnące wiadomo, ale wiele róż ma wiotkie pędy, rozkładają się na boki, czego my nie chcemy z różnych względów, są np. blisko przejścia i wtedy pomocne są podpory.
____________________
Agata - Ogród w cieniu brzozy
Mirella 14:06, 05 mar 2014


Dołączył: 24 sty 2014
Posty: 4088
laurowisnia napisał(a)
Mirello ja siałam na pewno w marcu, w kwietniu już się w sianie nie bawiłam, ale możesz posiać później drugi raz, dojrzeją później.

Bardzo dziękuję za odpowiedż tak zrobię jak piszesz
____________________
Co się stało kwiatom...czemu zwiędły dziś... Storczyki
Dorota123 19:31, 05 mar 2014


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Zbieram różne inspiracje, może kiedyś się przydadzą mnie, albo zaglądającym. W głowie mam rózne pomysły, ale jak wyjdę do ogrodu i próbuję coś zaplanować to zawsze okazuje się, że za mało miejsca. Zamówiłam 12 róż (bezmyślnie) i teraz głowię się gdzie ja je upchnę bo wymyślona pergola w żaden sposób nie chce sie zmieścić obok altany
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Maria667 11:01, 06 mar 2014


Dołączył: 13 lut 2013
Posty: 2387
laurowisnia napisał(a)
200 kwiatów, już się cieszę, bo mam ją zakupioną, ale nie kwitła dotąd. Też już nie szukam nowych, jak się rozrosną potrzebują masę miejsca, a trudno się je przesadza.


Agatko!
Zwróć uwagę, czy nie masz jej zbyt głęboko posadzonej. One tego nie lubią i czasem to jest powodem, ze nie kwitną
____________________
Marysia Ogrodowe zacisze ***
Gabriela 13:31, 06 mar 2014


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Wyszedł Ci seler naciowy, a ja spróbowałam go sadzić dwa lata temu i był łykowaty i niedobry i miał strasznie dużo liści. Tak w ogóle to bardzo lubimy seler naciowy i jadamy.
Bieliłaś swój? Napisz coś o uprawie, bo nie wiem gdzie zrobiłam błąd. Wody miał sporo, bo obok zwykłe selery udały się wyśmienicie.
____________________
Ogród w budowie nieustającej
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies