Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w cieniu brzozy

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w cieniu brzozy

FrancoPolo 14:06, 06 mar 2014


Dołączył: 08 cze 2011
Posty: 536
laurowisnia napisał(a)
Zbigniewie przejrzałam Twoją wizytówkę, bujnie kwitną u Ciebie rośliny, napisz ilu letnią masz piwonię drzewiastą, zastanawiam się kiedy moje tak urosną. Zainteresowały mnie postrzyżyny jałowca - na wiosnę będę swojego trochę młodszego przycinać.
Zainteresował Cię murek, więc pokażę ten, który mam w dolnej części ogrodu - zdjęcia z grudnia.


Witaj Agatko.Bardzo pomysłowo zrobione te murki i bardzo romantyczny Twój ogród
____________________
FrancoPolo - Ogród to moje hobby - Wizytówka
Mathildis 14:36, 06 mar 2014


Dołączył: 23 maj 2013
Posty: 4315
laurowisnia napisał(a)
Dzisiaj coś na ząb. Seler naciowy, taki swój ma wyborny smak i aromat np. jako dodatek do risotta.


Koper włoski, nie wszyscy go lubią, polecam zupkę pomidorową z jego dodatkiem.


Jeszcze fasolka, jakaś włoska odmiana.


Wróciłam się po seler naciowy - kiedy go siejesz, a może jakieś sadzoneczki? lubię seler naciowy w surówkach i chętnie miałabym taki u siebie. W doniczce się uda czy tylko w gruncie?
____________________
Anka Leśne Wzgórze; "Everything we hear is an opinion, not a fact. Everything we see is a perspective, not the truth." Marcus Aurelius
laurowisnia 09:08, 07 mar 2014


Dołączył: 22 lis 2011
Posty: 2676
Maria667 napisał(a)


Agatko!
Zwróć uwagę, czy nie masz jej zbyt głęboko posadzonej. One tego nie lubią i czasem to jest powodem, ze nie kwitną

Dziękuję, wiem o tym, ona była w kapersie kupiona i zbyt młoda by kwitnąć, będę się niepokoić jak nie zakwitnie w tym roku.
____________________
Agata - Ogród w cieniu brzozy
laurowisnia 09:28, 07 mar 2014


Dołączył: 22 lis 2011
Posty: 2676
Gabriela napisał(a)
Wyszedł Ci seler naciowy, a ja spróbowałam go sadzić dwa lata temu i był łykowaty i niedobry i miał strasznie dużo liści. Tak w ogóle to bardzo lubimy seler naciowy i jadamy.
Bieliłaś swój? Napisz coś o uprawie, bo nie wiem gdzie zrobiłam błąd. Wody miał sporo, bo obok zwykłe selery udały się wyśmienicie.

Mój też nie był jak ten sklepowy, ale był kruchy i aromatyczny bardzo. Powiem tak, ponieważ w tamtym roku wysiewałam wcześniej w domu i wysadzałam go później do gruntu, ale tak się złożyło, że część dość długo przetrzymałam w doniczkach i wysadzałam dopiero gdzieś końcem czerwca, jak się zwolniło miejsce, to te selerki lepiej rosły, niż te pierwsze - łodyga była dłuższa i grubsza. W tym roku więc wysieję je dopiero w maju, chyba lepiej dojrzewają późnym latem i jesienią. Moja odmiana jest opisana jako średnio wczesna - nie wymaga bielenia, czego sama nigdy nie robiłam.
Kupiłam dynię piżmową.
____________________
Agata - Ogród w cieniu brzozy
renatamama3 10:03, 07 mar 2014


Dołączył: 26 sie 2012
Posty: 5071
Agatko ,dzięki za wizytę u mnie ,byłam kilka dni temu cichaczem u Ciebie ,czytam ,jeszcze nie skończyłam ,lubimy t same roślinki pozdrawiam
____________________
Ogród przy lesie - początek 2012/2013
laurowisnia 11:52, 07 mar 2014


Dołączył: 22 lis 2011
Posty: 2676
Witaj Renato, zapraszam nie tylko cichaczem, roślinki te same mówisz, ale oczka u mnie niet chociaż takie małe ciurkadło było by fajnie mieć.
____________________
Agata - Ogród w cieniu brzozy
laurowisnia 12:00, 07 mar 2014


Dołączył: 22 lis 2011
Posty: 2676
Mathildis napisał(a)


Wróciłam się po seler naciowy - kiedy go siejesz, a może jakieś sadzoneczki? lubię seler naciowy w surówkach i chętnie miałabym taki u siebie. W doniczce się uda czy tylko w gruncie?

Aniu popisałam o selerze wyżej w poście do Gabrysi, a co do uprawy w donicy, to chyba zależy czy masz na myśli dużą skrzynię i wtedy może tak, ale ja sama nie mam doświadczenia w uprawie warzyw w skrzyniach. Jest zdaje się wątek na ten temat, może byłaś już w nim?
____________________
Agata - Ogród w cieniu brzozy
laurowisnia 12:15, 07 mar 2014


Dołączył: 22 lis 2011
Posty: 2676
FrancoPolo napisał(a)
Witaj Agatko.Bardzo pomysłowo zrobione te murki i bardzo romantyczny Twój ogród

Witaj Franiu, odwiedziłeś mnie, a klonów pewnie nie zauważyłeś, mam ich sześć sztuk, ale są młode i giną na tle innych nasadzeń, trudno mi samej je gdzieś znaleźć na fotkach. Wyszukałam dwa
klon Shirasawy Aureum mały bo podgryzany przez nornice, przesadzony


Klon polny Carnival, jesienne przebarwienie liści
____________________
Agata - Ogród w cieniu brzozy
Mathildis 23:03, 07 mar 2014


Dołączył: 23 maj 2013
Posty: 4315
laurowisnia napisał(a)

Mój też nie był jak ten sklepowy, ale był kruchy i aromatyczny bardzo. Powiem tak, ponieważ w tamtym roku wysiewałam wcześniej w domu i wysadzałam go później do gruntu, ale tak się złożyło, że część dość długo przetrzymałam w doniczkach i wysadzałam dopiero gdzieś końcem czerwca, jak się zwolniło miejsce, to te selerki lepiej rosły, niż te pierwsze - łodyga była dłuższa i grubsza. W tym roku więc wysieję je dopiero w maju, chyba lepiej dojrzewają późnym latem i jesienią. Moja odmiana jest opisana jako średnio wczesna - nie wymaga bielenia, czego sama nigdy nie robiłam.
Kupiłam dynię piżmową.


Za ten przepis serdecznie dziękuję,
w maju posieję może wykiełkuje,

____________________
Anka Leśne Wzgórze; "Everything we hear is an opinion, not a fact. Everything we see is a perspective, not the truth." Marcus Aurelius
Pola 07:38, 08 mar 2014


Dołączył: 27 sty 2012
Posty: 4455
Piękny masz ogród.... Pospacerowałam sobie po twoim bo szukam inspiracji macham do Ciebie w sobotni ranek ....będę zaglądać
____________________
Jola Nowa ogrodniczka prosi o pomoc. || Ogrodniczka i jej mały ogródeczek.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies