Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodnik mimo woli

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodnik mimo woli

magnolia 11:20, 23 lut 2012


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
acha, juz rozumiem co z tą rabata.
Ja byliny tez kocham bardzo. I trawy.
Jakoś nie mam problemu z tym że śpią zimą. Za to są kolorowe i nadaja ogrodowi dynamiki w sezonie.
Pewnie ok 15.30 wyjdę z pracy, więc jak nie zdążysz wrzucić rysunku, to się potem nie spiesz, bo ja nie wydrukuję sobie w domu planu. Wtedy raczej odezwę się po weekendzie ( w sobotę i niedzielę nie mam czasu dla siebie)
____________________
magnolia 11:37, 23 lut 2012


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
obejrzałam Twoja listę różaną.
Sporo tego, sporo odmian.
Ja bym kupiła więcej 1 odmiany- np 8 szt. Bonica, a te wyższe jeszcze raz przejrzała co z czym można zestawić. Bo np jak masz taka czerwoną z białym rozjaśnieniem, to jej najładniej by było samej, na tle zieleni, albo purpurpy, ewentualnie z takim samym odcieniem czerwonych róż wokół, czy białych. Te różowe jaśniejsze i ciemniejsze można ze sobą zestawić, żółtą chyba zupełnie oddzielnie, pomarszczone razem ( a nie lepiej więcej sztuk, ale jednej odm), a fiolety? Oglądaj tez pod kątem wysokości, pokroju. Jak maja niezbyt ładny pokrój, ale są nie wysokie to lepiej zestawić razem kilka sztuk. Wiesz, róże to królowe, każda chce być naj, naj i dobrze im umożliwić dominację- wtedy masz mniej, ale każda powala na kolana.

Skrzyczycie mnie?
____________________
Mala_Mi 11:39, 23 lut 2012


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Robię nową rabatę też z trawami...możesz je komponowac u mnie do woli ....
A teraz co gdzie znalazłam na swoim wątku.
Str 16 i 17 - tam są pergole na któe chce dać po 1 róży. Na str 16 po lewej stronie, bo po prawej jest milin, a po lewej pienna żółta i jakeiś niskie. Na pergoli przy tarasie chcę jedną pienną na prawym słupku najlepeij czewona lubciemno rózowa (tam nic nie ma, bo wisteria padła). Te róże juz są ujete w zamówieniu..i odpadają z posotałych miejsc..reszta do zagospodarowania na nowej rabacie
Str. 17 historia mojej wsiowej, ale super uproszczona.... nacała historie musiałąbym napsiać 100 stron.
Rabata wsiowa jest od str 40 do 43. Foty z jednego miesca robione, raz w lewo raz w prawą stronę.
na str. 33 widać katalpę, która jest po lewej stronie planowanej rabaty z różami....
We wsiowym mam już róze na siatce..... są piekne... widok jest chyba na str 7.
Z rabatąsienei spieszby, bo jeszcze leży snieg i ak nic nie zrobię i róze dopiero zamówione. Mam nadzieję ,ze wizyta w szpitalu to nic powaznego ...
Dzięki Magnolio .
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 11:47, 23 lut 2012


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
magnolia napisał(a)
obejrzałam Twoja listę różaną.
Sporo tego, sporo odmian.
Ja bym kupiła więcej 1 odmiany- np 8 szt. Bonica, a te wyższe jeszcze raz przejrzała co z czym można zestawić. Bo np jak masz taka czerwoną z białym rozjaśnieniem, to jej najładniej by było samej, na tle zieleni, albo purpurpy, ewentualnie z takim samym odcieniem czerwonych róż wokół, czy białych. Te różowe jaśniejsze i ciemniejsze można ze sobą zestawić, żółtą chyba zupełnie oddzielnie, pomarszczone razem ( a nie lepiej więcej sztuk, ale jednej odm), a fiolety? Oglądaj tez pod kątem wysokości, pokroju. Jak maja niezbyt ładny pokrój, ale są nie wysokie to lepiej zestawić razem kilka sztuk. Wiesz, róże to królowe, każda chce być naj, naj i dobrze im umożliwić dominację- wtedy masz mniej, ale każda powala na kolana.

Skrzyczycie mnie?


Dlaczego zaraz krzyczeć...... będziemy bić pasem na kolanie

Ja mam dość duży ogród....... i oczywiscie nie chcę wszystkiego w jedno miejsce... Z pergolami i żóltymi juz wyjaśniłam....

To co się nie skomponuje na nowej rabacie , poszukam im miejsce w innych częściach ogrodu
ładnie wygląda szpaler z jednakowej odmiany......ale mnie cieszy, że co kawałek jest inaczej Może haos, ale tez i dynamika......

Poza tym palnuję jeszcze jedną rabatę z trawami, lilie, liliowce... i napewno da sie tam umieścić róze.....
Po przeniesieniu moich traw z jednej abaty i po przniesieniu częsci traw ze wsiowego ...też zwalnia mi się miejsce ........

Acha...... Tuscany chciałam dać przy tarasie.....wydzielić kawałek rabatki dal nich ...... i ewentulanie coś do nich???????
Planó mam dużó i duży ogród, wiec nie moge Cię zatrudniać do swoich planów..... zwąłszcza, że masz swoje obowiazki
PS. Podziwiam takie matki jak Ty .... ja mam tylko jedno dziecko. I czasami się śmieje,zę o jedno za dużo na moje nerwy
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 11:51, 23 lut 2012


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Wiec będę bardzo wdzięczna jak pomożesz mi przy tej głównej......... a przy innych jak zobaczysz, że rozrabiam...to bij, bo łagodnym słowem do mnei czasami ciężko trafić....
Róze w takim składzie już zamówione... mogęco nawyżej jeszcze jakieś zamwoić, ale wykreślic z listy już nie bardzo
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
magnolia 12:23, 23 lut 2012


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
ok, masz plan i pomysły, nie będziesz stać na środku trawnika i myśleć gdzie ja to teraz wcisnę. Super
Co do dzieci- teraz już mam łatwo, najmłodszy ma 7 lat, a najstarsza prawie 16 . Są bardzo kochani
____________________
Mala_Mi 12:41, 23 lut 2012


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
magnolia napisał(a)
ok, masz plan i pomysły, nie będziesz stać na środku trawnika i myśleć gdzie ja to teraz wcisnę. Super
Co do dzieci- teraz już mam łatwo, najmłodszy ma 7 lat, a najstarsza prawie 16 . Są bardzo kochani


Podziwaim kobiety z gromadką dzieci..ja lubię dzieci, a one mnie....ale na Matkę Polkę to się nie nadaję Na avatarku wyglądasz sama na 16 lat......
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
magnolia 12:43, 23 lut 2012


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
dzięki Aniu. Jakoś dobrze mi z nimi.
Niestety 16 lat już było spory czas temu, teraz mam 16 +20
____________________
Pszczelarnia 12:49, 23 lut 2012


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Ania, wstawiam kartki z książki. Komponowanie róż. Może zapisz i spróbuj powiększyć w czymś, bo faktycznie nie nie widać.




Magnolia, lubię jak mówisz o roślinach i kompozycji . Pozdrawiam.

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
hanka_andrus 12:51, 23 lut 2012


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Zazdroszczę Wam tej młodości!Przyglądam się działaniom!
Pozdrawiam,
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies