Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pod dębem - róże, liliowce, hosty, żurawki i reszta

Pokaż wątki Pokaż posty

Pod dębem - róże, liliowce, hosty, żurawki i reszta

wanda7 11:05, 09 sie 2012


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 787
Anno witam serdecznie, chyba po raz pierwszy u mnie Czesław już pozdrowiony, nawet się uśmiechnął.
A teraz co do bakopy. W zeszłym roku kwitła fantastycznie aż do pierwszych przymrozków.
W tym roku mam ją w dwóch dużych donicach, na początku kwitła pięknie, ale teraz też już przestała. Sama nie wiem, co jej jest. Może te wysokie temperatury jej zaszkodziły. Zupełnie inna niż zeszłoroczna. A może jakąś inną ziemię jej dałam? NIe mam pojęcia. Po prostu mnie teraz rozczarowała.
Wpadnę do twojego wątku później na dokładniejsze oględziny. Na razie pozdrawiam
____________________
Pod dębem - róże, liliowce, hosty, żurawki i reszta
Tess 12:08, 09 sie 2012


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
wanda7 napisał(a)




Dzień dobry, Wandziu
Mam taką samą odmianę liliowca
I dziękuję za zdjęcie dziewanny Pięknie wygląda na tle traw
Jaka to trawa?
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
wanda7 13:10, 09 sie 2012


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 787
Teresko, to Spartyna grzebieniasta "Aureomarginata". Dosć ekspansywna. U mnie rośnie w centralnym miejscu, a ponieważ glębę mam ubogą i piaszczystą, to ona aż tak bardzo się u mnie nie rozrasta. Jesienią wybarwia się na złoto

Zdjęcie z jesieni zeszłego roku
____________________
Pod dębem - róże, liliowce, hosty, żurawki i reszta
anna_studio 13:20, 09 sie 2012


Dołączył: 07 kwi 2012
Posty: 3548
wanda7 napisał(a)
Anno witam serdecznie, chyba po raz pierwszy u mnie Czesław już pozdrowiony, nawet się uśmiechnął.
A teraz co do bakopy. W zeszłym roku kwitła fantastycznie aż do pierwszych przymrozków.
W tym roku mam ją w dwóch dużych donicach, na początku kwitła pięknie, ale teraz też już przestała. Sama nie wiem, co jej jest. Może te wysokie temperatury jej zaszkodziły. Zupełnie inna niż zeszłoroczna. A może jakąś inną ziemię jej dałam? NIe mam pojęcia. Po prostu mnie teraz rozczarowała.
Wpadnę do twojego wątku później na dokładniejsze oględziny. Na razie pozdrawiam



Wando....gdzie tam po raz pierwszy......
ale ślicznych ogrodów jest tyle na forum.....a ja nie mam listy ulubionych.....nie odwiedzam tylko wybranych....bo nie chciałam się zamykać na innych....i tak sobie skaczę... kwiatka na kwiatek...i czasem nie świadoma,że oficjalnie się nie witałam.....czasem wydaje mi się, że zostawiłam po sobie ślad bytności..... Pozdrawiam ciepło.....Masz cudowną atmosferę u siebie w ogrodzie....

...a co do bakopy.....u mnie też kwitła w tamtym roku do grudnia....a teraz mam ochotę ją wywalić...
____________________
Anna - Lecę w kulki oraz http://lecewkulkiwdomuiwogrodzie.blogspot.com/
Mala_Mi 14:07, 09 sie 2012


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
wanda7 napisał(a)
.

Pojawia się, jak kliknę \'Przeglądaj" , wybiorę zdjęcie i kliknę "Otwórz". Pojawia się komunikat: "Internet Explorer przestał działać itd."


Wanda mam to samo...... i Chrome u mnie też nie działa
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
wanda7 14:09, 09 sie 2012


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 787
Ania, trzeba by może do Danusi uderzyć w tej sprawie. Ale widzę, że większość może wklejać. Tylko my takie pechowe
____________________
Pod dębem - róże, liliowce, hosty, żurawki i reszta
Milka 14:28, 09 sie 2012


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Wandziu, u ciebie pod Czesławem to przyjemny chłodek
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Tess 14:44, 09 sie 2012


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
wanda7 napisał(a)
Teresko, to Spartyna grzebieniasta "Aureomarginata". Dosć ekspansywna. U mnie rośnie w centralnym miejscu, a ponieważ glębę mam ubogą i piaszczystą, to ona aż tak bardzo się u mnie nie rozrasta. Jesienią wybarwia się na złoto

Zdjęcie z jesieni zeszłego roku


Dziekuję nie znałam

Wandziu, u Ani w wątku napisałaś:
Witaj Aniu, rozrzucam sobie po ogrodzie glinę od ciebie i wspominam weekendowe chwile spędzone w twoim fantastycznym ogrodzie
Wierzę, że w tej twojej glinie tkwi jakiś cud i moje rosliny staną się też tak dorodne jak twoje.


O co chodzi z tą gliną? Ma jakieś właściwości magiczne czy jak
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Mala_Mi 14:56, 09 sie 2012


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Glina jest żyzna i piaszczysta gleba użyzniona takim specyfikiem napewno nie będzie narzekać... glinę lubią zwłaszcza róże.... taka domieszka powoduje zatrzymywanie dłuzej wody. Samna glina jest zła dla rośłin, ale uszlachetniona jest dobra......
Ale Wandziu nie po to przyleciałam by sie wymądrzać u Ciebie... ja od rana testuję wszelkie przeglądarki..... bo nie działą wstawianie zdjeć, a bez tego to się wypisuję z forum, że ze nie che ..to wkurzam się, ale walczę...... na Mozilli poszło wsawianie zdjeć i jest lepsze niż było Od razu złość mi przeszła.... i wrzuciłąm całe stado fotów.......
Instalacji Mozilli jest prosta.... w dodatku sama sobie zaimporotwała wszelkie ustawienia z innej przeglądarki i mam wszystko co miałam... Spróbuj
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Klamber 15:17, 09 sie 2012


Dołączył: 02 lut 2012
Posty: 1924
Wandziu Twoje fotki spartyny b. ładne, to widzimy się na spotkaniu u Szmita. Pozdrawiam
____________________
Pozdrawiam Robert - Mój jesienny ogród - http://www.fotosik.pl/slideshow.php?id=884294&type=album&add1=klamber
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies