Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Miało być inaczej

Pokaż wątki Pokaż posty

Miało być inaczej

AgnieszkaBK 12:00, 01 lut 2012


Dołączył: 24 lis 2011
Posty: 2476
Oj tak Bogdziu, czeka się z utęsknieniem, to są zdjęcia z początku kwietnia,mimo tego, że u mnie wiosna przychodzi później czyli już niedługo.
Haniu, zgadzam się z Tobą, człowiek stoi i gapi się na ten kwiatuszek jakby to pierwszy raz w życiu widział
Agnieszko, dla mnie wiosna to najpiękniejsza pora roku i to właśnie ta wczesna, kiedy wszystko budzi się do życia, a pod niebem słychać śpiew skowronka więc byle do wiosny
____________________
Pozdrawiam, Agnieszka ;) Miało być inaczej
Pszczelarnia 12:54, 01 lut 2012


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
AgnieszkaBK napisał(a)
Kolejne zdjęcia z 2008 roku






Agnieszko witaj, dopiero dojrzałam linka w podpisie do Twojego ogrodu. Co to za biały kwiatek, jakiś psi ząb?
Fajne klimaty.

A co to za piwniczka mała, nie doczytałam ale dojrzałam na zdjęciach.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
AgnieszkaBK 13:29, 01 lut 2012


Dołączył: 24 lis 2011
Posty: 2476
Kwiatek nazywa się bożykwiat, kwitnie wczesną wiosną, później jego rozeta zamiera więc dobrze jest zaznaczyć miejsce w którym rośnie. Lubi trochę przycienione miejsca. U mnie roś ni po tzw. północnej stronie skalniaka Niestety nie posiadam u siebie piwniczki, a to jest taka powiedzmy grotka na skalniaku wymurowana z kamieni.
____________________
Pozdrawiam, Agnieszka ;) Miało być inaczej
AgnieszkaBK 18:07, 01 lut 2012


Dołączył: 24 lis 2011
Posty: 2476
Wiosna już niedługo Właśnie mój M, który jest fanem "Mai w ogrodzie" przypomniał sobie, że w którymś odcinku, była mowa o czyszczeniu budek lęgowych, które trzeba wyczyścić zanim ptaki zaczną robić gniazda. Szczerze powiem, że nie spodziewałam się, że takie małe ptaszki potrafią tyle naściągać w ciągu jednego sezonu. Budki były wieszane rok temu.










____________________
Pozdrawiam, Agnieszka ;) Miało być inaczej
hanka_andrus 18:17, 01 lut 2012


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
No nieźle tego puchu nazbierały!
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
AgnieszkaBK 18:21, 01 lut 2012


Dołączył: 24 lis 2011
Posty: 2476
Pracowite Haniu jak my w naszych ogródkach
____________________
Pozdrawiam, Agnieszka ;) Miało być inaczej
marzena 20:36, 01 lut 2012


Dołączył: 29 gru 2010
Posty: 5909
Agnieszko, zaglądam do Ciebie... i oglądam wciąż nowe rośliny i kompozycje... ach ja to miło popatrzeć na takie kolory podczas tych mroźnych dni ...
...a i super relacja z czyszczenia budki
____________________
marzena O....!
an_tre 22:19, 01 lut 2012


Dołączył: 01 lut 2011
Posty: 22380
Witaj Agnieszko w końcu udało mi się ciebie namierzyć wchodzę i podziwiam piękne kwiaty o soczystych kolorach, wielka ich różnorodność i fajnie skomponowane rabaty, ja także kamienie ściągam z pól, najgorzej z tymi dużymi, ale jakoś znajduję sposób żeby je przytachać do ogrodu mam miejsce na ognisko ale nie otoczyłam go jeszcze kamieniami, to zadanie na nadchodzący sezon
Również tak jak ty nie dbałam o nazewnictwo roślin, najważniejsze był kolor, rodzaj kwiatu i jaki duży wyrasta, zmieniło się to najbardziej pod wpływem Ani Montewerde, zaimponowała mi jej wiedza na ten temat, właściwie wiedza niedościgniona...
____________________
Rajski Ogród Ani + Rajski ogród Ani 2... niekończące się marzenie... http://www.ogrodowisko.pl/watek/2691-maj-2012-duszniki-zdroj-park-zdrojowy-i-okolice http://www.ogrodowisko.pl/watek/1966-ogrod-w-lubiechowie-kolo-ksiaza
AgnieszkaBK 10:25, 02 lut 2012


Dołączył: 24 lis 2011
Posty: 2476
Marzenko, budek mamy na razie tylko cztery, bo drzewka są małe, ale zawsze to jakiś początek, by zaprosić ptaki do ogrodu
Aniu, bardzo mi miło,ze odwiedziłaś mój ogród Ja do Twojego bardzo lubię zaglądać, tyle tam zawsze się dziejeDo ogrodu Ani Monteverde też zaglądam, bo faktycznie wiedzę ma wielką, również o warzywkach
____________________
Pozdrawiam, Agnieszka ;) Miało być inaczej
Mala_Mi 13:23, 02 lut 2012


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
oJ, OJ, OJ......fachowcy od ptaszków zalecają czyścić budki lęgowe po przejściu mrozów... bo w nich teraz maja schronienie ptaszki, którym jest trudno przetrwać mrozy np mazurki A przy tych mrozach jest szczególnie trudno, bo mi nawet wchodzą prawie "do domu" w poszukiwaniu jedzenia i ciepła... i są mniej płochliwe niż zazwyczaj.
Ale my to tacy fachowcy od ptaszków jak i od ogrodu Coś siep[oczyta , samemu doświadczy i tyle....
Mój M dziś wygrzebuje z ogrodu wszystkie poidełka, by nalać im troche wody do picia... Ale co by nie poweidzieć....miło widzieć ludzi którzy staraja się pomóc nawet ptakom
A tak wogle to Ci Agnieszko wysłałm wiadomość...czytałaś???
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies