Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowa terapia-ogród z periodycznym przesadzaniem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowa terapia-ogród z periodycznym przesadzaniem

dajana 20:36, 26 kwi 2020


Dołączył: 23 sty 2011
Posty: 3750
Witaj Krysiu kochana !nie zniknęłam ponownie ,tylko zajęłam się troszkę domem ,cudzym ogródkiem ROD. Szukam zajęcia które podziałają na mnie pozytywnie .Powiem ci szczerze że bez kawałka ziemi ,przyrody gasnę.Miasto nie dla mnie, choć całe życie mieszkałam w mieście dopóki nie nie kupiłam działki i nie zbudowałam domu .I choć trwało to tylko 7 lat ,dzisiaj nie umiem żyć w mieście.Wystawiłam mieszkanie na sprzedaż od tego zależy kiedy kupię dom z ogrodem Nie musi być piękny ani duży, mam juz kilka upatrzonych. Oby ta pandemia się skończyła która pokrzyżowała mi troszkę plany.Niestety nie tylko mnie ,miejmy jednak nadzieję że wrócimy do normalności niebawem.Po zawale który miałam w ubiegłym roku już nie jestem tak silna jak niegdyś, widzę wielką różnicę.Czasami się boję, że nie doczekam tego nowego ogrodu .Na szczęście te lęki przychodzą rzadko ,tylko w okolicznościach w których zaczyna się podobny ból, on jednak odchodzi i to mnie uspokaja .Tyle o mnie Krysiu .Twój ogród się obudził do życia tak pięknie zaczyna ci kwitnąć .Zwierzęta też się cieszą, chciałoby się je przytulić takie masz ładne pieski .Shila faktycznie nabrała ciałka ,ale ona ma juz swoje lata i być może to sprawa bardziej hormonów ,niż pożywienia.Moja Moli w tym roku tez za dużo waży, a je tak jak zawsze .Mam dodatkowo cztery koty które przygarnęłam mając jeszcze dom .Zabrałam je wszystkie ze sobą, wysterylizowane i niestety są w niewoli, a były wolne .Trzy kotki są szczupłe ,a jedna grubaska .Choć jedzą wszystkie tyle samo to widać różnicę.Taka jej chyba uroda. Serdecznie cię pozdrawiam Krysiu .Ciesze się ze do mnie wpadłaś.
____________________
Czarodziejskie miejsce na ogród dajany[częśćII]
popcorn 12:11, 29 kwi 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Kalina boska! pozdrawiam!!!
____________________
Mój nowy ogródek
Sonka 12:58, 03 maj 2020


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2252
Witaj Danusiu, no z ziemią i ogrodem to tak jest, to zaraźliwe ale pozytywnie, pracujesz, ale efekty są dość szybko widoczne, to bardzo cieszy i mobilizuje do dalszej pracy i ciągłego udoskonalania. Moim zdaniem pielęgnacja ogrodu to rodzaj terapii, zresztą już weszła naukowo jako zielona terapia. Wiem, jak było mi ciężko podczas opieki nad mamą, tylko ogród dawał mi wytchnienie.
Mam nadzieję, że stan w jakim utknęliśmy w końcu się skończy, będzie jeszcze pięknie.
Życzę Ci by plany zostały jak najszybciej zrealizowane i byś mogła cieszyć się z posiadania domu z ogródkiem.
Pochorowało Ci się, z zawałem nie ma żartów, uważaj na siebie, ale żyj normalnie.Siły niestety nam uciekają, widzę to doskonale po sobie, już nie jestem w stanie pracować jak kiedyś, szybko się męczę, muszę odpoczywać, to mnie wkurza, ale taka kolej rzeczy.
Suka ma usunietą macicę, dlatego tak tyje, czasami mam wrażenie, że ją głodzę, ruchu też jej nie brakuje, natomiast pies trzyma formę. Kocham je obydwa, bardzo. Mam też jednego kotka.
Mój ogród już jest ogrodem, mogę to powiedzieć z pełną świadomością, duże drzewa, krzewy, kwiaty i byliny. Oczywiście ciągle coś zmieniam i przesadzam ale pracy jest zdecydowanie mniej niż kiedyś przy pielęgnacji. Ograniczam się z kupnem nowych roślin, choć to bardzo ciężko mi przychodzi, za dużo mi się podoba.W tym roku pod korę zaczęłam, przynajmniej w niektórych miejscach dawać kartony. U nas na lekkich piaskach kopie się lekko, ale też ziele rośnie znacznie szybciej niż na glinie.Zaczynają już kwitnąc rododendrony, trochę przyhamowały, jak się z lekka ochłodziło. W ubiegłym roku wszystko kwitło prawie jednocześnie. Dzisiaj pada, nareszcie. Wstawię tez parę zdjęć, jak przestanie padać, by coś cyknąć. Pozdrawiam serdecznie i zdrówka życzę.
____________________
Ogrodowa terapia - ogród z periodycznym przesadzaniem pozdrawiam Krysia
Sonka 06:27, 04 maj 2020


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2252
Ostatnie zdjecia
____________________
Ogrodowa terapia - ogród z periodycznym przesadzaniem pozdrawiam Krysia
popcorn 07:48, 04 maj 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Jak bujnie! Rodki i azalie kwitną, toż to już maj! Cudna ta wisienka wyprostowana. Pozdrawiam!!!
____________________
Mój nowy ogródek
Sonka 09:56, 04 maj 2020


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2252
Następnie, rabata hortensjowo piwoniowa przed domem,

____________________
Ogrodowa terapia - ogród z periodycznym przesadzaniem pozdrawiam Krysia
Sonka 09:57, 04 maj 2020


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2252
Szerzej, dereń kwiecisty zbiera się do kwitnienia, w ub. roku zakwitł wcześniej, już w połowie kwietnia.
[img size=640x480]https://www.ogrodowisko.pl/
____________________
Ogrodowa terapia - ogród z periodycznym przesadzaniem pozdrawiam Krysia
mirkaka 14:02, 05 maj 2020


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9601
Rodki już zaczęły na poważnie u Ciebie, widzę że mokro więc podlany ogród rozkwita
Bardzo ładny kadr na rabatę rododendronową. Dereń śliczny, ja się jeszcze takiego derenia nie dorobiłam i pewno już nie dorobię.
Cyprysik nutkajski gwiazdorzy, taż mam takiego, mój eM go nie lubi, dla niego to jakaś pokraka, a ja go bardzo lubię , uważam że te rośliny są piękne, takie od niechcenia
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Sonka 12:38, 06 maj 2020


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2252
Jak Świerzno, jak pachnie ogrodowo, choć chłodno. Dlugo się zastanawiałam jakie drzewo posadzić, w końcu padło na cyprysika nutkajskiego, zasłania taras od ulicy, ma tam dużo miejsca, wyrósł niesamowicie szybko. Lubię go.W tym roku na niektórych rabatach dałam namoczone kartony od korę, mam nadzieję, że to trochę zielsko powstrzyma.Cieszę się z zaczynających kwitnienie roślin. Lilie też mocno bujnęły. Przesadzilam i podzieliłam bodziszka, liatry, namnażam hortensję bukietową Vanille, u mnie jest wyjątkowo piękna i ciągle mam prośby o sadzonki.
Teraz idę do Ciebie Mirko, bo ciągle zauważam coś interesującego.Ty mówisz lasek a mój mąż nazwał moją największą rabatę zagajnikiem.
____________________
Ogrodowa terapia - ogród z periodycznym przesadzaniem pozdrawiam Krysia
popcorn 13:02, 06 maj 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Bujnie u Was! Podziwiam ogarnianie tak dużego ogrodu, zwłaszcza że pomocy nie masz... cyprysk piękny
____________________
Mój nowy ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies