Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowa terapia-ogród z periodycznym przesadzaniem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowa terapia-ogród z periodycznym przesadzaniem

Sonka 22:39, 04 lut 2020


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2247
Danusiu, nie znam nazwy mojego oczara, wg mnie jest mało widoczny, ale go lubię, kalina też mało spektakularna, czekam na wiosnę.
____________________
Ogrodowa terapia - ogród z periodycznym przesadzaniem pozdrawiam Krysia
BasiaLT 13:44, 05 lut 2020


Dołączył: 19 sty 2016
Posty: 7414
Nie wydaje mi się mój ogród ciekawy, na tle waszych wypindrzonych cacek.Ciągle mam tyły Pogrzebię w telefonie to wstawię jakieś zdjęcia, choć wydaje mi się, że wszystko już pokazywałam.


Buaaahaaa haaaa.... ale się uśmiałam sporo można powiedzieć o moim ogrodzie ale na pewno nie to że jest wypindrzony. Przede mną jeszcze kilka lat pracy i ogromne pieniądze żeby zamienić moje ściernisko na taki ogród jakbym chciała. U ciebie piękne, wyrośnięte okazy. 40 azali ... no no ... szacun. Jest o co dbać. Moje w tym roku mają mało pąków, mimo podlewania latem. No niestety.
____________________
Basia Tu narazie jest ściernisko...
daszum 20:47, 08 lut 2020


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4394
Teraz już wiem To oczar i kalina.
Nie mam żadnej z tych roślin, ale wiosenna zima powoduje, że rośliny ruszają z wegetacją. Trochę mnie to martwi, bo może jeszcze przyjść prawdziwa zima.
____________________
Danka Ogród w Klein Kottorz okolice Opola
Sonka 11:42, 09 lut 2020


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2247
U mnie słabo rosną ciemierniki, mam dwa i stoją od kilku lat, podobają mi się te ciemne ale jakoś nie spotkałam ich w sprzedaży. Danusiu chyba już zimy nie będzie.
____________________
Ogrodowa terapia - ogród z periodycznym przesadzaniem pozdrawiam Krysia
basia3012 21:40, 11 lut 2020


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9450
Sonko, przeczytałam u Basi, że masz zamiar robić zadaszenie nad tarasem. Nie wiem czy dobrze zrozumiałam czy chodzi Ci aby dach nie zacienił mieszkania?
Jeśli tak, to u nas w tym celu w dachu nad tarasem umieściliśmy dwa okna dachowe. Światła dociera więcej niż gdyby tych okien nie było. I kuchnia znajdująca się przy tarasie jest bardziej doświetlona.
Ale może nie o to chodziło. Tak tylko chciałam się podzielić moim doświadczeniem w temacie zadaszenia tarasu.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Sonka 07:38, 17 lut 2020


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2247
Basiu, dziękuję, też właśnie myślałam o takim oknie i o to mi właśnie chodziło, tylko, czy dekarz to będzie chciał zrobić, oni tacy trudni są, jak im coś nie pasuje, to wymyślają. Ja czekam już drugi rok na sensownego dekarza. Idę do Twego wątku zobaczyć to zadaszenie.
____________________
Ogrodowa terapia - ogród z periodycznym przesadzaniem pozdrawiam Krysia
Sonka 10:33, 17 lut 2020


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2247
Nareszcie i u mnie pierwsze oznaki wiosny;

____________________
Ogrodowa terapia - ogród z periodycznym przesadzaniem pozdrawiam Krysia
basia3012 21:18, 17 lut 2020


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9450
Krysiu, zamieściłam u siebie zdjęcia naszego zadaszenia z oknami nad tarasem. Zrobione dzisiaj po południu. Trochę ciemne zdjęcia mi wyszły. Gdyby podbitka z desek była pomalowana jaśniejszym drewnochronem to i taras byłby jaśniejszy. Ale jest jak jest. Trudno.

Pooglądałam Twój ogród. Jest bardzo, bardzo zadbany, wypielęgnowany, bujny. Po prostu piękny. Gratuluję ręki do roślin.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
popcorn 11:13, 24 mar 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Krysia piekna wiosna u Ciebie!
ciemne ciemierniki kupowałam w Ler.. Merl.. i sa one ze szkółki Zymon. Mają sprzedaż wysyłkową i taniej niż tam! Sprawdzałam. Różne odmiany po 26 zł.

Cudnie macie, piekny dojrzały ogród! Rewelacja. I ten oczar! Chcę!
____________________
Mój nowy ogródek
Sonka 08:10, 25 mar 2020


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2247
Trochę ładniejszej wiosny;

____________________
Ogrodowa terapia - ogród z periodycznym przesadzaniem pozdrawiam Krysia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies