Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w Holandii

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w Holandii

Gabriela 18:05, 10 mar 2012


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Zazdrościmy Ci ciepła, bo u nas, przynajmniej na południe wiosna jeszcze nie zawitała i hortensji nikt nie sprzedaje. Czekamy na dalsze relacje z ciepłych krajów.
____________________
Ogród w budowie nieustającej
agata_chrosc... 19:54, 10 mar 2012


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351
Czyli o zakupach juz było, to teraz o cięzkiej pracy. KIlka godzin sobie spokojnie pograsowałam po ogrodzie dzięki temu, że mój mąż dzielnie się dzieckiem zajmował. A oto co udało się zrobić.
Najpierw skończyłam przygotowywanie stanowiska dla trzech rododendronów - Red Jack, Cum. White oraz mój odratowany nn, który całkiem juz dobrze wygląda po zimowej hibernacji. Wybrałam jakieś 15 cm gliny, a w to miejsce wsadziłam ok.30 cm mieszanki gliny, torfu, przekompostowanej kory i obornika. Stanowisko wystaje ponad poziom ok.15 cm, żeby się rododendrony nie musiały bić z bukami i jabłonką o jedzenie. Czekam już tylko na dostawę siarki z Polski, dosypię trochę do tej mieszanki i będę sadzić! A stanowisko wygląda tak:


Kostka brukowa służy tylko do oznaczenia granicy, ale niedługo zniknie. Za stanowiskiem widac buki. To też dzisiejszy sukces. Taki mały żywopłot bukowy stoi wzdłuż kawałka granicy z sąsiadami. Jednak w tym miejscu stanie nowa komórka na narzędzia i ten żywopłot będzie widoczny już tylko od strony sąsiadów. Więc wykopaliśmy 3 sztuki i przenieśliśmy na tyły rododendronów. Będą dla nich chyba niezłym tłem, a poza tym zakryją kompostownik, który tam własnie stanie. Mam nadzieję , że się przyjmą w nowym miejscu.
Został też wykopany wielki dół pod dwie hortensje i tez już tylko czeka na siarkę.
Poza tym wykopałam wszystkie paprocie spod starej komórki i wsadziłam na razie do doniczek. Docelowo będą mieszkały z rododendronami. A wyglądają tak:

No i jeszcze te moje rododendrony oraz zestaw hortensji Annabelle - całe towarzystwo czeka na siarkę.

____________________
ogród w Holandi
hanka_andrus 20:03, 10 mar 2012


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Jak poustawiasz we właściwych dołkach wszystko,będzie .....miodzio!
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
agata_chrosc... 20:10, 10 mar 2012


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351
Ale oprócz kopania, pooglądałam sobie to, co juz rośnie. No i chciałam Wam podesłać kilka dowodów na to, że życie jest piekne! Po pierwsze są już pąki narcyzów:

Po drugie zaraz zakwitną szafirki. Chciałam takie ładne zdjęcie zrobić, ale się nie udało więc takie trochę za mgłą:

I wreszcie po trzecie - wszystkie trzy róże, które posadziłam jesienią mają nowe pąki! Bałam się o nie, bo już miały pąki, kiedy przyszły te wściekłe mrozy. Ale nie dały się. Tylko Naheglut trochę ma podmarźnięte końcówki pędów, ale to się przytnie i będzie ok. Schneewitchen i Felicite et Perpetue mają się bardzo dobrze. A oto dowód:

I przy okazji stanowisko dla mojego ramblera. Mam nadzieję, że oplecie tę sosnę dokumentnie.

No i to tyle na dzisiaj z mojej dziury. Kolejna relacja będzie z sadzenia hortensji i rododendronów. Pozdrowienia!
____________________
ogród w Holandi
hanka_andrus 20:14, 10 mar 2012


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Bardzo zachęcająca relacja doprac w ogrodzie.No i wiosna z kwiatkami,które u nas za miesiąc dopiero.....
Zazdroszczę .......i gratuluję!
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Joanka 20:16, 10 mar 2012


Dołączył: 02 lut 2011
Posty: 9820
O! To jesteś chyba pierwsza z kwiatami
____________________
Joanna Ogrodowy zawrót głowy, czyli początki przygody mojego życia
waska 20:48, 10 mar 2012


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 1812
Jej ja też już chce na zakupy
kwiecień to święta więc pewnie będę musiała twardo się trzymać na zakupach

Ile u was jest stopni?
____________________
Mój zielony świat malowany roślinami * A jakie są wasz pomysły?
agata_chrosc... 20:59, 10 mar 2012


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351
Dziś było 12, jutro tez ma być, ale więcej słońca. Za to w przyszłym tygodniu ma być juz 16! No i wtedy to juz się zacznie na prawdę!
____________________
ogród w Holandi
Gardenarium 21:03, 10 mar 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ja także dziś podziałałam z chłopakami, Było mycie i już kwiatki na stole. U Ciebie cieplej
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
agata_chrosc... 21:16, 10 mar 2012


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351
O , Danusiu! Ja mam wielką prośbę! Czy możesz autorytatywnie stwierdzić czy te piękne i faktycznie świetnie komponujące się z hortensjami miskanty pasują do mojej wielkiej jabłoni, która stoi po środku? Bo mnie to męczy. Niby nie byłyby w bezpośredniej bliskości, ale jednak w zasięgu wzroku. Co o tym sądzisz? Bo ja to już nawet wcześniej myślałam o miskantach, bo one mi się bardzo podobają. Tylko chciałam je dac po przeciwnej stronie. ALe też te moje plany zahamowała myśl - czy to pasuje do jabłoni? Poradź proszę.
____________________
ogród w Holandi
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies