Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w Holandii

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w Holandii

Sebek 21:52, 10 mar 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Super zakupy zrobiłaś, a kwitnącym szafirkiem mnie....zabiłaś
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
agata_chrosc... 22:02, 10 mar 2012


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351
Witaj Sebek. Cieszę się,że do mnie zajrzałeś. Przy okazji jeszcze raz dziękuję za odpowiedzi na moje pytania do tej pory. Mam nadzieję, że i teraz coś doradzisz. Jak te szafirki całkiem się rozwiną to specjalnie dla Ciebie podeślę.
Dziewczyny - wiosna tutaj nieco wcześniej, ale co się odwlecze to nie uciecze! trochę cierpliwości i też wam zakwitną wszystkie kwiaty świata. A u was to dopiero jest na co popatrzeć! Ja będę musiała dobre kilka lat czekać, zanim coś zbliżonego się pojawi. O ile, oczywiście, roślinki mnie polubią choćby w połowie tak, jak ja lubię je!
____________________
ogród w Holandi
Madzenka 23:58, 10 mar 2012


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Agata coraz bliżej spełnienia marzeń ogrodowych jesteś. Tempo prac niezłe sobie narzuciłaś ale ci zadroszczę tych pąków kwiatowych.
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Gardenarium 12:23, 11 mar 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Pasuje , jak najbardziej.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
agata_chrosc... 16:29, 11 mar 2012


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351
No to skoro Danusia mówi, że pasuje, to ja się już przestanę gryźć. Będą miskanty. Z tym, że na razie dam przy hortensjach Vanille i Limelight, a po drugiej stronie, przy Annabelle w przyszłym roku. Z umiarem oczywiście. Bardzo dziękuję Danusiu.
Dzisiaj to juz prawdziwie wiosenna pogoda! A właściwie całkiem wiosenna. Podczas rowerowej wycieczki widziałam już kwitnące narcyzy na miejskim trawniku. U mnie później bo sporą część dnia są w cieniu, a tamte cały czas na słońcu. I róże obcięłam.
____________________
ogród w Holandi
nieszka 20:45, 11 mar 2012


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 2676
Eh pozazdrościć. Na mazowszu dziś co prawda było słonecznie ale zimno i wiało...Ale w przyszły weekend ma być juz po "naście" stopni
Narcyzy w cieniu mają swoją zaletę - będą dłużej kwitły
____________________
jeszcze hobby czy juz uzaleznienie
agata_chrosc... 19:13, 12 mar 2012


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351
No i dojechała paczka z Polski z siarką i zestawem do mierzenia Ph. I jakież było moje zdziwienie, kiedy okazało się, że torf ma 6ph! I co teraz? Trzeba zakwaszać i to szybko, bo zielone stoją w doniczkach i czekają. Może ktoś ma jakąś wiedzę na ten temat? Jak szybko zakwasić, ale tak, żeby zaraz móc wsadzać rośliny? Liczę na was mądrzy ludzie.
____________________
ogród w Holandi
agata_chrosc... 08:59, 13 mar 2012


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351
Hm...miały tłumy doradzać. No trudno. Po prostu kupię ziemię do rodo i powsadzam. Samej do siebie w sumie też się fajnie pisze.
____________________
ogród w Holandi
agata_chrosc... 17:52, 13 mar 2012


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351
No to chyba samą siebie poinformuję, że ostrzygłam pierwszy w życiu bukszpan. I od razu musiał mieć 2m. Całkiem jestem z siebie zadowolona. Teraz tylko trzeba poczekać aż się zagęści bo trochę ma łysiny przez ten brak strzyżenia przez ostatnie lata. Teraz trzeba mu będzie coś u dołu posadzić, ale na to przyjdzie czas w maju - wtedy będę w szkółce z trawami to coś znajdę dla niego do towarzystwa. Jutro sadzenie rodo i hortensji.
____________________
ogród w Holandi
Gabriela 17:58, 13 mar 2012


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Agnieszka, bidoku, taka sama zostałaś.
No, już nie sama.
Z ziemią masz dobry pomysł, do rododendronów kup ziemię do rododendronów, skoro kupiłaś "słodki" a nie kwaśny torf. Wiem, że ziemię zakwasza się siarką, ale co i ile czego, zupełnie nie wiem, bo nigdy nie próbowałam tego robić.
Pokaż tego dużego bukszpana po ostrzyżeniu.
____________________
Ogród w budowie nieustającej
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies