Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Trawnik na glinie - podłożu gliniastym, glebie twardej, zbitej

Pokaż wątki Pokaż posty

Trawnik na glinie - podłożu gliniastym, glebie twardej, zbitej

wiosna123 12:46, 25 kwi 2018

Dołączył: 29 mar 2018
Posty: 18
Pięknie wygląda Twój ogród, piękny trawnik, czyli okazuje się, że na gliniastym podłożu też da się wykonać, co prawda dużym zacięciem i ciężką pracą. Mieszanka Vivum widzę, że zdała egzamin, a gdzie ją kupiłeś? Czas zatem brać się do pracy.
tommiberry 13:21, 25 kwi 2018

Dołączył: 10 kwi 2018
Posty: 87
Mozesz cos Powiedziec o tym czarnoziemie? Ile za to placiles?
tommiberry 13:40, 25 kwi 2018

Dołączył: 10 kwi 2018
Posty: 87
berolina napisał(a)
Czy ktoś wie, gdzie można kupić ręczny aerator rurkowy? Szukam i nie mogę znaleźć...

Aerator ręczny Verve 5 ostrzy Castorama
54zl
samsabat 19:35, 25 kwi 2018


Dołączył: 25 kwi 2018
Posty: 33
Mieszankę vivum kupowałem w rolmarket
za czarnoziem jeżeli dobrze pamiętam płaciłem 800zł za dużą wywrotkę.
Poszły dwie. Ale nie jestem w 100% pewien co do ceny
Zdjęcie trawnika z dzisiaj , wczoraj ścinany



Więcej zdjęć w linku który mam w podpisie, widać tam jak robiłem trawnik i rabaty
____________________
historia ogrodu w zdjęciach https://photos.app.goo.gl/ISQN5pvjkJSL50ss2
Agapiti 18:16, 01 maj 2018

Dołączył: 23 kwi 2018
Posty: 11

Witam serdecznie. Po długim oczekiwaniu wreszcie się przeprowadziliśmy. Niestety deweloper nie zadbał o zagospodarowanie terenu. Teraz stoimy przed wielkim wyzwaniem i sami nie wiemy jak się do tego zabrać. Ziemia to raczej glina? (jak się dowiedzieliśmy humus zostal zebrany i sprzedany, a to co odkryli pozostało nam) Bardzo prosimy o poradę wszystkich doświadczonych mamy male dzieci i zależy nam na szybkim i właściwym ogarnięciu tematu-nie stać nas czasowo i finansowo na pomyłki. Dodatkowo mam pytanie jakie rośliny zimozielone polecacie na żywopłoty oraz do doniczek na taras? - mi jedyne co przychodzi do głowy to bukszpan. Nie chce sadzic żywotników bo mają zbyt silny system korzeniowy. Bedziemy ogromnie wdzięczni za cenne uwagi.
Dołączam zdjecia naszego ugoru☺

Anda 19:08, 01 maj 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33358
Witaj. Czy ja dobrze widze na tych fotkach, ze macie teraz dziure w miejscu wybranej ziemi? Jesli tak, to mysle, ze najrozsadniej byloby kupic humus lub inna dobra ziemie i uzupelnic to, czego brakuje.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Agapiti 19:42, 01 maj 2018

Dołączył: 23 kwi 2018
Posty: 11
To co wygląda jak dziura po wybranej ziemi to tzw wyrównany teren według naszego dewelopera dom jest na delikatnie pochyłym terenie i utworzyli nam takie skarpy równajac dookoła. To nawożenie humusu trochę nas przeraża - chodzi o ilość i o cenę.
Anda 22:19, 01 maj 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33358
Zabrano wam zyzna glebe. Ile wierzchniej warstwy zdjeto? Na zdjeciu wyglada na duzo. Te glebsze warstwy ziemi juz nie sa tak zyzne i maja malo "zycia" w sobie, mikroorganizmow itp. W takiej glebie beda wam rosliny marniec.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Gardenarium 22:46, 01 maj 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Agapiti, pokaż jakieś zdjęcie, które bardziej obrazuje jak ten dom stoi nad tym dołem. To jest przerażające, że można coś takiego zrobić
Tutaj nic nie urośnie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
cristians 12:35, 02 maj 2018

Dołączył: 02 maj 2018
Posty: 3
Witam Serdecznie
Przed rokiem założyłem trawnik. Jako, że gleba była zbita jak skała i przekopywanie zajęłoby mi wieczność, cały teren(200m) zrobiła glebogryzarka. Ku mojemu zadowoleniu w pierwszym okresie trawa wyglądała obiecująco. Jednak zbiegiem czasu zrobiła się żółta i bardzo rzadka.
Obecnie prezentuje się tak:
https://www.ogrodowisko.pl/uploads/p/162/1621971/original.jpg
https://www.ogrodowisko.pl/uploads/p/162/1621972/original.jpg

Tak wygląda przekopany w tym roku teren pod warzywniak, te kulki to nie kamienie a zbita ziemia:

https://www.ogrodowisko.pl/uploads/p/162/1621973/original.jpg
Ziemia po wyschnięciu zmienia się w skałę. W głębszych (30 cm) strefach zdarzają się miejsca z żółtą gliną.

Dane mojej gleby:
https://www.ogrodowisko.pl/uploads/p/162/1621974/original.jpg

Proszę o rade:
Czy glebę wymienić na nową - ogrodową?
Cz wystarczy zalecany w laboratorium siarczan amoniu?
Może posypać torfem odkwaszonym czego nie zrobiłem podczas zakładania trawnika?
Czy założyć na nowo trawnik mieszając obecną glebę z piaskiem?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies