Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Trawnik na glinie - podłożu gliniastym, glebie twardej, zbitej

Pokaż wątki Pokaż posty

Trawnik na glinie - podłożu gliniastym, glebie twardej, zbitej

Agapiti 14:19, 02 maj 2018

Dołączył: 23 kwi 2018
Posty: 11
Teraz za bardzo nie wiemy co zrobić? Jak to odkręcić i zmusić żeby przywiezli dobrą ziemię, którą wywieziono.
Agapiti 14:20, 02 maj 2018

Dołączył: 23 kwi 2018
Posty: 11
Teraz za bardzo nie wiemy co zrobić? Jak to odkręcić i zmusić żeby przywiezli dobrą ziemię, którą wywieziono.
Agapiti 17:21, 02 maj 2018

Dołączył: 23 kwi 2018
Posty: 11
A tak to wyglądło jak zaczęli budowę.
Anda 19:33, 02 maj 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33202
Agapiti, nie jestem budowlańcem, a tym bardziej nie znam się na prawie budowlanym. Nie wiem, czy w umowie było zaznaczone, że wywiozą wam wierzchnią warstwę ziemi, ta urodzajną. Najpierw wykopano dół, a potem w tym dole postawiono dom i żeby dom nie stał w tym dole, to wybrano jeszcze więcej ziemi. Tak to dla mnie wygląda.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Gardenarium 21:01, 02 maj 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Dla mnie to wygląda tak, że ktoś, kto wytyczał ten budynek, źle ustawił poziom zerowy, czyli posadowili budynek za nisko, dużo niżej niż pozostałe domy. Dla mnie to kryminał za to grozi.

No to musieli wywieźć ziemię żeby Was nie zasypać na pół okna. Tak to wygląda, źle- niezgodnie ze sztuką budowlaną i jakimkolwiek pojęciem

Ale kto zdrowy na umyśle kupuje tak posadowiony dom? To jest pytanie
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 21:03, 02 maj 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Teraz ziemi to już nie ma gdzie nasypać, chyba że na pół domu.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Agapiti 21:35, 02 maj 2018

Dołączył: 23 kwi 2018
Posty: 11
Dzięki za odzew☺ dom posadowili tak jak widać na wcześniejszych zdjęciach. Wpływu na to nie mieliśmy żadnego. Dużo się głowimy nad tym jak wybrnąć z tematu i nawet jesteśmy gotowi wywieźć więcej ziemi tak żeby zrobić miejsce na tą dobrą, którą trzeba tak czy inaczej dowieźć. Ale zanim ten etap to czy piwinniśmy mieszać to co nam pozostanie po ew wywiezieniu z piachem? No i kolejne pytanie, a może nic nie wywozić?
Pani Danusiu pisze Pani, ze to kryminał za coś takiego- zna Pani jakis przepis, na który moglibyśmy się powołać? W umowie nie było ani słowa o zagospodarowaniu terenu. Ta akcja z równaniem to tzw wymysl "w trakcie". Ale dodam, że zrobiono tak nie tylko z naszym budynkiem tylko z 5 budowanymi przez dewelopera. Wiec tych pomyleńców kupujących takie domy jest co najmniej kilku
Gardenarium 18:29, 03 maj 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Nie widząc terenu naocznie, nie jestem w stanie w tak trudnej sytuacji znaleźć jakiejkolwiek sensownej rady, jak ta, że uciekać stąd. Ja bym się chyba tego ogrodu nie podjęła robić.

A jak poziom wejścia do domu ma się do poziomu drogi, z której się wjeżdża na działkę?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Anda 19:36, 03 maj 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33202
Powinnaś zwrócić się o pomoc do rzeczoznawcy, obiektywnego i dobrego profesjonalisty, żeby stwierdził na miejscu, czy popełniono jakieś błędy, bo jeśli chodzi o dom, to raczej trudno będzie Ci udzielić tutaj jakiejś konkretnej rady.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Agapiti 21:39, 03 maj 2018

Dołączył: 23 kwi 2018
Posty: 11
Moje Panie☺dziękuje Wam za chęć pomocy jeśli chodzi o dom to jest odebrany przez nadzór budowlany i wydane jest pozwolenie na użytkowanie. Inspektorzy byli na miejscu i sprawdzali teren budowy naocznie- pozwolenie wydano po uzupełnieniu braków i naprawieniu przez dewelopera innych wskazanych błędów.
Także temat domu to zupełnie inna kwestia. Z resztą "nasz" inspektor nie wnosił zadnych zastrzeżeń co do tematu posadowienia.
Obecnie biorąc pod uwage to jak wygląda teren wokól jestem najzwyczajniej w świecie mocno wkurzona i rozgoryczona! Dom stoi na działce na ktorej wg opinii geotechnicznej sporządzonej przed budową (tą opinie udostepnił nam deweloper) znajdowała sie warstwa około 30 cm humusu a kolejne warstwy to iły i glina. My zostalismy z tej dobrej ziemi najnormalniej w świecie ogołoceni. Ta ziemia gdzieś wyjechała i to nie za darmo! A teraz my mamy ponosić koszty ponownego nawiezienia tego co tutaj było i za co nota bene już zapłaciliśmy! Oczywiście będziemy wspolnie z sąsiadami walczyć o to żeby deweloper zwrócił humus, ale to może potrwać.
W każdym razie chcemy wiedzieć jak temat ugryźć żeby nie popełnić jakichś błedów i stąd moje pytania o to czy to co mamy mieszac z piaskiem czy nie? Wywozić wiecej ziemi czy zostawić? Dylematów mamy wiele. Mamy tez możliwość przewiezienia ziemi z działki teściów.
Co do pytania o wysokośc wejscia wzgledem poziomu drogi to wejscie jest o jakieś 60 cm wyżej.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies