Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przerabianie ogródka pod swój gust

Pokaż wątki Pokaż posty

Przerabianie ogródka pod swój gust

Gosiek33 08:56, 21 lip 2020


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
KasiaBawaria napisał(a)
Szukam pomyslu dla towarzystwa niskiej krwawnicy.Stanowisko sloneczne, ziemia dosyc wilgotna. Myslalam o czyms dosyc niskim i rosnacym kepkowo.Jakies pomysly ?
Jak narazie mam:
- niska biala dalia
- bialy niski floks
-niska monarda- biala
- niska jezowka, ale jaka?
- cynie?



U mnie jeszcze nie kwitła, zawsze było jej pod górkę, ale widziałabym ją z białą gaurą, bodziszkiem niebieskim ?
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
KasiaBawaria 09:44, 21 lip 2020


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
violaskom napisał(a)

Stawiam na floks i monadę. Piękne masz te pysznogłówki, szczególnie ta wysoka jasnoróżowa mi się podoba. Cieszę się, że z Eddim lepiej. Czy masz już wyniki od weta? Trzymam za niego kciuki i cmoknij go w nosek ode mnie.


Wyniki dzis wieczorem. Ta pysznoglowka tez mi sie bardzo podoba- czekam jeszcze ma 3 w tym dwie bardzo ciemne i jedna jasno rozowa.
____________________
Zapraszam na kawe
KasiaBawaria 09:46, 21 lip 2020


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Gosiek33 napisał(a)



U mnie jeszcze nie kwitła, zawsze było jej pod górkę, ale widziałabym ją z białą gaurą, bodziszkiem niebieskim ?

Jako ze to w dolnej czesci skarpy jest, gdzie na dole jest wilgotno a nad tym miejscem juz sucho, to chyba jednak posadze nam nim ciemna gaure.Bo to krawnica blush- ona nie jest ciemnorozowa, tylko jasnorozowa.Chyba potrzebuje ciemnego kontrastu.A ta ciemnorozowa gaura chyba by pasowala.Zamowilam gilenie i Scutellaria incana.Gilenia trafi do hosty iceberg a scutelleria pomiedzy trawy.Bardzo spodobalo mi sie polaczenie traw i koloru niebieskiego.
Gosiek, masz racje, ogrod bez traw to nie to samo.




Pros jak zawsze piekne


o tej gaurze myslalam


____________________
Zapraszam na kawe
A_gawa 12:24, 21 lip 2020


Dołączył: 18 sie 2012
Posty: 1468
Kasia, prze-ślicz-ne obrazki, a pies jeszcze piękniejszy na ostatnich zdjęciach. Wydaje mi się, że powinnaś powstanie nowej rasy ogłosić - naprawdę piękne stworzenie.

Jadę pochodzić po centrach ogrodniczych, bo mi się kopać dziś nie chce.
____________________
Agnieszka - W cieniu uśmiechniętego anioła
KasiaBawaria 16:13, 21 lip 2020


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Alez to bardzo znana hybryda pogooglaj w necie- goldendoodle Narazie nie uznana za rase Tez bym sobie polazila po centrach ogrodniczych, szkoda, ze obok nic nie ma. Lepiej wroce do pracy, bo mam jeszcze projekt do skonczenia
____________________
Zapraszam na kawe
KasiaBawaria 07:02, 22 lip 2020


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Gosiek33 napisał(a)



U mnie jeszcze nie kwitła, zawsze było jej pod górkę, ale widziałabym ją z białą gaurą, bodziszkiem niebieskim ?


A jaka mialas odmiane?U mnie Robin rosnie bezproblemowo.
____________________
Zapraszam na kawe
violaskom 08:00, 22 lip 2020


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
Właśnie też mam kupioną krwawnicę Blush. Od miesiąca dalej są w doniczkach i kombinuję z czym ją posadzić. U mnie krwawnica słabo rośnie i zastanawiam się, czy ta da radę. Mam dużo jej odmian, a wszystkie rosną niskie. Ta Blush w doniczce wygląda na wysoką i kwiaty ma bardzo jasne.
____________________
Viola Ogród kwiatowy
Gosiek33 08:04, 22 lip 2020


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Mam jedną wysoką, na targu przed laty kupowaną NN, i drugą którą dostałam od Joasi. Jest teraz cała w pąkach ale jeszcze nie kwiatu nie rozwinęła o ile pamiętam to Robert, bardzo popularna na ogrodowisku. Co dobre to dziewczyny się tym dzielą


Wygooglałam Blush, podoba mi się
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
popcorn 08:04, 22 lip 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Zajrzalam obejrzeć obrazki. Bardzo, bardzo! Pies też
____________________
Mój nowy ogródek
KasiaBawaria 08:14, 22 lip 2020


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
violaskom napisał(a)
Właśnie też mam kupioną krwawnicę Blush. Od miesiąca dalej są w doniczkach i kombinuję z czym ją posadzić. U mnie krwawnica słabo rośnie i zastanawiam się, czy ta da radę. Mam dużo jej odmian, a wszystkie rosną niskie. Ta Blush w doniczce wygląda na wysoką i kwiaty ma bardzo jasne.

U nas pisza, ze to ta z tych srednich odmian. Krwawnica najlepiej rosnie na glinie- swoja mam juz kilka lat. Najlepiej gdzies w poblizu oczka. No wlasnie ona jest bardzo jasna, dlatego mysle o gaurze ciemnej.Szczegolnie ze to dol skarpy, na dole mokro a juz 30 cm wyzej sucho, bo wszystko splywa i zbiera sie na dole.
____________________
Zapraszam na kawe
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies