Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Opuchlaki

Pokaż wątki Pokaż posty

Opuchlaki

Madzenka 10:57, 27 kwi 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Chcialam zameldować, że larwy w ciągu miesiąca zżarły mi rododendrona elite... Wczoraj wyciągnęłam go bez korzeni... Bo marnie wygladał... Jakoś moje larwy po nicieniach nie miały się źle...
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
ana_art 11:00, 27 kwi 2014


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
Gardenarium napisał(a)


Nie okropna, bo jest ich codziennie mniej Znajdowaliśmy po kilkanaście, a teraz po 4 - 3.

okropna to ta, że tyle ich było, dobra że jest ich coraz mniej
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
ana_art 11:06, 27 kwi 2014


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
Marzena2007 napisał(a)
Chcialam zameldować, że larwy w ciągu miesiąca zżarły mi rododendrona elite... Wczoraj wyciągnęłam go bez korzeni... Bo marnie wygladał... Jakoś moje larwy po nicieniach nie miały się źle...
Kupowałaś Larvan czy zimne? NIe chce grzebać w moich smothie berry (tam je wypatrzyłam) bo zaczęły ładnie wyglądać i ładnie trzymają się ziemi, ale wypatrzyłam kilka larw w innych żurawkach przy cisach... cały ogród lałam tymi zimnymi nicieniami... czyli coś nie halo z nicieniami bądź źle go podałam... Gdyby dzisiaj nie lało poszłabym na długi spacer w poszukiwaniu wrotycza...
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
Madzenka 11:14, 27 kwi 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Czy ktoś ma doświadczenia jak szybko działa larvanem? Lałam niemal dwa tygodnie temu a moje larwy żwawe i żarłoczne jak przed zabiegiem...
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
ana_art 11:23, 27 kwi 2014


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
Marzena2007 napisał(a)
Czy ktoś ma doświadczenia jak szybko działa larvanem? Lałam niemal dwa tygodnie temu a moje larwy żwawe i żarłoczne jak przed zabiegiem...
Kasiek chyba kiedyś pisała że minumum 2 tygodnie...
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
Madzenka 11:57, 27 kwi 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
ana_art napisał(a)
Kupowałaś Larvan czy zimne? NIe chce grzebać w moich smothie berry (tam je wypatrzyłam) bo zaczęły ładnie wyglądać i ładnie trzymają się ziemi, ale wypatrzyłam kilka larw w innych żurawkach przy cisach... cały ogród lałam tymi zimnymi nicieniami... czyli coś nie halo z nicieniami bądź źle go podałam... Gdyby dzisiaj nie lało poszłabym na długi spacer w poszukiwaniu wrotycza...


Lałam larvanem, dwurotnie w odstępach tygodniowych.... Bo po pierwszym zabiegu bylo zimno i dlatego ponowiłam zabieg po ociepleniu.
A EMA5 z wrotyczem to na pełna ściema... Żadnego efektu nie ma....

Chyba zostaje chemia i wrotycz...
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 11:58, 27 kwi 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
ana_art napisał(a)
Kasiek chyba kiedyś pisała że minumum 2 tygodnie...
poczekam jeszcze dwa dni....
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Kasiek 13:06, 27 kwi 2014


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14763
ana_art napisał(a)
Kasiek chyba kiedyś pisała że minumum 2 tygodnie...


Aniu, cos chyby pomylilas Pisalam o odstepie 2 tygodniowym, pomiedzy jednym srodkiem a drugim
____________________
Bawarka
Kasiek 13:12, 27 kwi 2014


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14763
Marzena2007 napisał(a)


Lałam larvanem, dwurotnie w odstępach tygodniowych.... Bo po pierwszym zabiegu bylo zimno i dlatego ponowiłam zabieg po ociepleniu.
A EMA5 z wrotyczem to na pełna ściema... Żadnego efektu nie ma....

Chyba zostaje chemia i wrotycz...


Marzenko, odpisalam u Ciebie, ale tu tez w skrocie skrobne Ciezko mi uwierzyc ze opuchlaki zalatwily Ci w tak krotkim czasie rh, moze to byc rowniez inny szkodnik... a opuchlaki znalazly sie tam przypadkiem...
Dziwi mnie Twoja opinia co do Emy, bo znam i inne opinie, bardzo pozytywne..Hm
____________________
Bawarka
ana_art 13:51, 27 kwi 2014


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
Kasiek napisał(a)


Aniu, cos chyby pomylilas Pisalam o odstepie 2 tygodniowym, pomiedzy jednym srodkiem a drugim
a widzisz masz rację, dlatego napisałam 'chyba'
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies