Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Opuchlaki

Pokaż wątki Pokaż posty

Opuchlaki

ana_art 20:06, 27 kwi 2014


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
Welka napisał(a)
Mam pytanko - który Calypso stosujecie? Czy taki na stonkę ziemniaczaną do zwalczania w ziemniakach i uprawach sadowniczych można po roślinach ozdobnych?
Deseczki z lepem już rozłożone przy rh, przedwczoraj jednego dorosłego już ubiłam, także muszę zacząć pryskać.
a są rózne calypso? ja pryskałam takim sadowniczym w opisie między innymi na stonkę
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
Welka 20:29, 27 kwi 2014


Dołączył: 25 maj 2012
Posty: 3771
A znalazłam na all jakieś inne na mszyce, gąsienice i owocówki, a muszę dokładnie pokazać mojemu M co jutro ma kupić w ogrodniczym, bo inaczej wcisną mu cokolwiek. Weźmie w takim razie to na stonkę, dzięki
____________________
Ewelina Moje zmagania ogrodowe
ana_art 17:17, 29 kwi 2014


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
Czy to on/ona? Łaził po parapecie bezwstydnie
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
mischa 22:26, 29 kwi 2014

Dołączył: 21 maj 2012
Posty: 76
Dzisiaj kolejne żurawki poszły do wyrzucenia, z czterech ostała się jedna na zdjęciu, w słoiku są larwy opuchlaka spod tych dwóch żurawek, jakieś duże larwy nie wiem czego, ale wolałam wyjąć z ziemii, i teraz ciekawostka- jak rozgarnęłam korę to zaczęły się rozbiegać takie czarne robale, dwa złapałam do słoika, i okazało się, że zaczęły zajadać się larwami opuchlaka )) Na zdjęciu na godzinie 12ej jeden z nich ma larwę w szczękach swoich, biegał z nią dookoła słoika jakby chciał uciec ze zdobyczą Te robaki nie wyglądają jednak jakby miały w naturze drążenie w ziemii, więc dopóki się larwy nie wykopie na powierzchnię dopóty on nie ma do niej dostępu.



Madziarzeszow 07:51, 30 kwi 2014


Dołączył: 23 sty 2013
Posty: 1912
To ja wkleję też zdjęcie gadziora , którego wczoraj znalazłam na mojej żórawce , chyba matka z dzieckiem opuchlak czy nie ?

____________________
Pozdrawiam..... Mój mały skrawek ziemi~~~~~~~~Wizytówka - Mój mały skrawek ziemi
mischa 07:53, 30 kwi 2014

Dołączył: 21 maj 2012
Posty: 76
O fuj, jaki z niego brzydal. Udało się złapać i ubić?
ana_art 08:56, 30 kwi 2014


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
Madziarzeszow napisał(a)
To ja wkleję też zdjęcie gadziora , którego wczoraj znalazłam na mojej żórawce , chyba matka z dzieckiem opuchlak czy nie ?

to nie opuchlak
tutaj masz foty
http://www.bing.com/images/search?q=opuchlak&qpvt=opuchlak&FORM=IGRE
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
MamaMagda 10:33, 30 kwi 2014


Dołączył: 18 kwi 2013
Posty: 788
Dziękuję za to zdjęcie i porównanie!! Ja mam takie jak na fotce - czyli jednak nie opurchlaki! ufffffffffffff


ale w takim razie KTO wygryza dziury w liściach na moich roślinach? ślimaki nie - bo aż grubo posiałam 'karmy' dla nich, mospilanem pryskam namiętnie...


ana_art napisał(a)
to nie opuchlak
tutaj masz foty
http://www.bing.com/images/search?q=opuchlak&qpvt=opuchlak&FORM=IGRE
____________________
Marta Ogród po Bukami - czyli jak z ogrodu bylinowego zrobić ogród pełen traw i żurawek (prace w toku..)
Milko 09:05, 02 maj 2014

Dołączył: 02 maj 2014
Posty: 4
Witam serdecznie łącząc się w walce z opuchlakami.
Ja też je zbieram rankiem i wieczorem ze ścian domu oraz krzaków jagody kamczackiej.

Mąż w ubiegłym tygodniu lał nicienie.

W ubiegłym sezonie laliśmy dursban ale nie przyniósł on żadnego efektu.

Larwy zjadły mi totalnie rozchodniki, dorosłe wcinają jagody, borówki i liście pigwowca

Mam pytanie odnośnie pułapek lepowych i słoikowych, o których tu pisałyście. Jak je zrobić?
Malgosik 13:14, 07 maj 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
ana_art napisał(a)
Czy to on/ona? Łaził po parapecie bezwstydnie


No i ja też się doczekałam.
Dziś na hamaku siedział sobie taki właśnie osobnik i spoglądał z uniesioną głową na okolicę.
Złapałam dziada do słoika, ale nie lubię chrupania pod butem. Trochę tam poczeka aż się zdecyduję go zakilować.
Zauważyłam kilka wżer na różaneczniku. Przyniosłam ostatnio ze sklepu trochę nowych roślin. Oczywiście miały kulki wśród korzeni, ale chyba już w ubiegłym roku miałam to dziadostwo, bo na niższym piętrze różanecznika też jest kilka wżer.
Nic, trzeba szukać na polach wrotyczu. Nie wiem tylko kiedy kwitnie, bo po samych liściach to go raczej nie rozpoznam...
Cięłam właśnie wczoraj cisy i rozłożyłam pułapki z gałązek. Zobaczymy czy uda się wyłapać jakieś chrząszcze. Obowiązkowe wykopuję żurawki i zaglądam czy nie ma larw...
____________________
Ogród na glinie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies