Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Agnieszkowy ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Agnieszkowy ogródek

Agnieszka 21:15, 08 sie 2011


Dołączył: 01 sty 2011
Posty: 934
goniak napisał(a)
Generalnie bardzo ładnie i chyba wszystkie przesadzane rośliny się przyjęły, czy tak ??
Irysik faktycznie niezbyt trafiony akurat w tym miejscu, żurawka będzie idealna .
Jaki ogromny giganteus !!!
Chyba spory okaz sadziłaś.
Ogród to niekończąca się historia i to jest w nim najpiękniejsze


Gosiu, tak, wszystkie rośliny się przyjęły chociaż niektóre mocno chorowały. Mikrobiota do tej pory jeszcze się otrząsa, ale przynajmniej wiem, że walczy i się nie poddaje.

Giganteus rzeczywiście jest przewspaniały. Bardzo mi się spodobał. To była miłość od pierwszego wejrzenia. Niestety 3 rozplenice, które były posadzone przed nim padły. Tzn. jedna rachityczna przyszła i zanikła dość szybko. Dwie pozostałe były ok, ale jedna marniała aż teraz po tych ulewach została jedynie nieduża kępka. Trzecia natomiast (ta, którą najlepiej widać na zdjęciu) przyszła przerośnięta trawą. Teraz chyba została zagłuszona, a nie jestem w stanie oczyścić rozplenicy ze zwykłej trawy, która z niej wyrasta. Tak więc rozplenice chyba jednak nie były mi pisane. Mam do zagospodarowania natomiast krzew abelii mozaneńskiej i zastanawiam się czy nie wsadzić go pod giganteusem, w tej wnęce przy jodle kalifornijskiej. Jubilar rośnie do 3 metrów, abelia podobno do 1,5 m. Może nadałaby się w tym miejscu?
____________________
Agnieszkowy ogródek
Agnieszka 21:17, 08 sie 2011


Dołączył: 01 sty 2011
Posty: 934
Joanka napisał(a)
Ale wspaniała żurawa

Asiu, naprawdę imponujące ma liście. Gdzieś w opisach było, że mogą osiągać nawet 20 cm średnicy. U mnie mają koło 12, góra 15 cm, ale sadzone były tej wiosny, więc może jeszcze w przyszłym roku pokażą, na co je stać?
____________________
Agnieszkowy ogródek
Agnieszka 15:42, 10 sie 2011


Dołączył: 01 sty 2011
Posty: 934
Ups! Pomyłka! Właśnie byłam w ogrodzie! Zerknęłam na żurawkę, o której wcześniej rozmawiałyśmy i zdębiałam! Liście mocno urosły. Zdjęcia wcześniejsze zdezaktualizowały się!!! ))
Polecę zrobię aktualne!
____________________
Agnieszkowy ogródek
Joanka 19:52, 10 sie 2011


Dołączył: 02 lut 2011
Posty: 9820
To czekam
____________________
Joanna Ogrodowy zawrót głowy, czyli początki przygody mojego życia
Sebek 20:21, 10 sie 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Ja też czekam
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Sebek 20:23, 10 sie 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Agnieszka napisał(a)

Generalnie bardzo ładnie i chyba wszystkie przesadzane rośliny się przyjęły, czy tak ??
Irysik faktycznie niezbyt trafiony akurat w tym miejscu, żurawka będzie idealna .
Jaki ogromny giganteus !!!
Chyba spory okaz sadziłaś.
Ogród to niekończąca się historia i to jest w nim najpiękniejsze


Gosiu, tak, wszystkie rośliny się przyjęły chociaż niektóre mocno chorowały. Mikrobiota do tej pory jeszcze się otrząsa, ale przynajmniej wiem, że walczy i się nie poddaje.

Giganteus rzeczywiście jest przewspaniały. Bardzo mi się spodobał. To była miłość od pierwszego wejrzenia. Niestety 3 rozplenice, które były posadzone przed nim padły. Tzn. jedna rachityczna przyszła i zanikła dość szybko. Dwie pozostałe były ok, ale jedna marniała aż teraz po tych ulewach została jedynie nieduża kępka. Trzecia natomiast (ta, którą najlepiej widać na zdjęciu) przyszła przerośnięta trawą. Teraz chyba została zagłuszona, a nie jestem w stanie oczyścić rozplenicy ze zwykłej trawy, która z niej wyrasta. Tak więc rozplenice chyba jednak nie były mi pisane. Mam do zagospodarowania natomiast krzew abelii mozaneńskiej i zastanawiam się czy nie wsadzić go pod giganteusem, w tej wnęce przy jodle kalifornijskiej. Jubilar rośnie do 3 metrów, abelia podobno do 1,5 m. Może nadałaby się w tym miejscu?

Abelia nie wiem czy będzie tam pasować, ale możesz ją przymierzyć
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
goniak 20:42, 10 sie 2011


Dołączył: 13 lis 2010
Posty: 1276
Zgadzam się z Sebkiem w kwestii Abelii, mi też jakoś nie pasuje w tym miejscu
____________________
Małgosia mój zielony świat
Agnieszka 08:46, 12 sie 2011


Dołączył: 01 sty 2011
Posty: 934
goniak napisał(a)
Zgadzam się z Sebkiem w kwestii Abelii, mi też jakoś nie pasuje w tym miejscu

Rety, to muszę się rozejrzeć i znaleźć dla niej inne miejsce. Chyba zacznę wklejać zdjęcia kolejnych rabat. Może pomożecie mi je przerobić? Skoro efekt z tą wielką półkolistą rabatą był taki wspaniały, to chętnie skorzystam z Waszej pomocy przy reszcie ogrodu .

____________________
Agnieszkowy ogródek
Gardenarium 09:03, 12 sie 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Rozplenicę da się oddzielić od zwykłej trawy, najlepiej wyciągać z korzeniami.
Najłatwiej to zrobić wiosną, jak rozplenica jeszcze w uśpieniu, a ta trawa już zaczyna rosnąć i wtedy wyciągać z korzeniami. Ja też tak miałam
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Agnieszka 10:24, 12 sie 2011


Dołączył: 01 sty 2011
Posty: 934
A tu obiecane zdjęcia żurawki (trochę mi to umknęło, ciągle ktoś się u nas przewija, drzwi się nie zamykają )

Wcześniejsze zdjęcie:

Aktualne:


Wcześniejsze zdjęcie:

Aktualne:

____________________
Agnieszkowy ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies