Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój jesienny ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój jesienny ogród

Milka 17:05, 11 maj 2012


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Klamber napisał(a)
Naprawdę Aniu, nie oszukuję. Wcześniej byłem na innym forum i tylko tam i teraz Wam pokazuję. Widzisz że nawet na forum nie mam czasu po siedzieć. Wolny jestem dopiero póżnym wieczorem, gdyż rano muszę pilnować swojej produkcji, po południu zawsze coś na podwórku do zrobienia, nie wspomnę o 10 wywrotkach gałezi które czekają do zmielenia i jedna wywrotka dzrzewa do porąbania, uff aż strach pomyśleć. Ledwo jest czas zrobić kilka fotek a kidy je pokazywać i gdzie ? Chętnie pojechał bym do Bogdzi na spotkanie ale nie wyrwę się. Tyle piszecie o tym spotkaniu że wczoraj popatrzyłem sobie na ten ogród i oniemiałem, jak zobaczyłem te kolory ale co zrobić, nawet się nie wpisałem, może w niedzielę nadrobie, ma być nędzna pogoda, to na podwórko może nie będę wychodził. Sobota i niedziela, to dni w które jestem na ogrodzie cały dzień. Nie gniewajcie się na mnie że jestem tajniakem i nie wpisuję się ale naprawdę nie mam kiedy. Dopiero zimą mam więcej luzu, jak w ogrodzie nie mam co robić.
Pozdrawiam wszystkich i gorąco zapraszam.


Ja się nie gniewam, w pełni cię rozumiem jesteś pracuś i foty oczywiście godne uznania
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Klamber 00:02, 12 maj 2012


Dołączył: 02 lut 2012
Posty: 1924
Dziękuję odwiedzającym. Trawa skoszona i już sianko spakowane, a wczoraj sobie nim wodę grzałem. Pogoda upalna, nie dało się wytrzymać. Piechotki zaczęły koncertować na moim trawniku i za ogrodzeniem. Jest teraz piękna zieleń taka soczysta.
Marto, dziękuję, za zainteresowanie się tematem moich zdjęć.
Kasiu, dawno zaglądałem do Ciebie masz fajne sąsiedztwo.
Marysiu, Twój wątek mi się nie otwiera.
Barbetko, u Ciebie też byłem wcześniej, masz wielki i zadbany ogród wiem ile to kosztuje pracy żeby utrzymać taki porządek.
Na dobranoc kilka fotek.




____________________
Pozdrawiam Robert - Mój jesienny ogród - http://www.fotosik.pl/slideshow.php?id=884294&type=album&add1=klamber
monteverde 00:05, 12 maj 2012


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Piękna ta Twoja Krasawica co robisz z trawą?
Robercie to orliki wachlarzowate
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Klamber 08:26, 12 maj 2012


Dołączył: 02 lut 2012
Posty: 1924
U mnie rano było ciepło i pogodnie a o 8 zaczęło wiać i temperatura szybko spada, Jeszcze nie pada ale to pewnie kwestia minut , a było tak pięknie. Ja deszczu nie wyglądam na mojej działce jest wilgoci jeszcze zapas, boje się że jak doleje będę pływał. Siano nie doschnięte przykryte, to może padać. O waśnie w tym momencie chlupnęło. Zobaczymy jaki będzie ten weekend, mam nadzieję że Zośka będzie łaskawa w tym roku.
Oczywiście dziękuję za odwiedziny: Ani, Hani i Irence.





____________________
Pozdrawiam Robert - Mój jesienny ogród - http://www.fotosik.pl/slideshow.php?id=884294&type=album&add1=klamber
majkel0326 19:21, 12 maj 2012


Dołączył: 20 sty 2012
Posty: 3224
Witaj Robert,zdjęcia jak zwykle piękne,wpadłam pooglądać
____________________
Maja - Moje roślinki
monteverde 22:17, 12 maj 2012


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
No nie wiem, Zośki są nieprzewidywalne
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Klamber 22:34, 12 maj 2012


Dołączył: 02 lut 2012
Posty: 1924
Majka, patrzyłem na pogodę to u Ciebie najzimniej mam być. Ja przyleciałem dopiero, i m uszę pozbierać swoje doniczki, bo u m nie, to normalnie biegun zimna, Jutro rano nie wstaję, jestem tak skatowany że ledwo dycham, więc nie będę wiedział ile nabije, ale się nieźle wkurzę, jak mi mróz znów coć wykosi.
Aniu, czy jesteś już? Nie doczytałem, że pytałaś się co robię z sianem, ano palę nim w piecu. Od połowy marca do mrozów. W tym roku paliłem do lutego z domieszką zrębków. Cały grudzień i styczeń był na plusie. Piec mam na biomasę, więc wszystko co rośnie na podwórku zamieniam na ciepło. Jak bym pokazał Ci swój przemysł dzrzewny to byś padła na klawiaturę. Właśnie idę trochę sianka zamienić na ciepło. Pół mojego kompostu to popiół z drzewa liści bo z siana to nie wiele zostaje. U mnie na podwórku nic się nie marnuje, idzie albo do pieca jak suche, a co ma dużo wody, idzie na kompost, których mam trzy. Zwykły, dżdżownicowy i teraz doszedł mi pędzony na EMach. Mój skład opałowy zajmuje 1/4 podwórka tego kawałka nigdy nie pokazywałem, ale o tym może później.
____________________
Pozdrawiam Robert - Mój jesienny ogród - http://www.fotosik.pl/slideshow.php?id=884294&type=album&add1=klamber
majkel0326 22:53, 12 maj 2012


Dołączył: 20 sty 2012
Posty: 3224
U nas zapowiadali trzy stopnie w nocy,niby przymrozków nie ma być,ale to różnie bywa.Pochowałam dalie i pelargonie do domu w razie czego Ja wstaję koło 6tej rano,ciekawa jestem ile będzie na termometrze.
____________________
Maja - Moje roślinki
Borbetka 22:57, 12 maj 2012


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Ja też pochowałam. Kurcze, zimno jest. Chuchasz, dmuchasz, pielęgnujesz, a ten nasz klimat i tak robi swoje. Denerwuje mnie to. Cztery kolumny jałowców co mam wyglądają jak po wojnie. Co już z sekatorem do wycinania idę, to rezygnuję, bo za dużo bym wycięła tego rudego od mrozu.
____________________
borówcowy wizytowka
majkel0326 23:00, 12 maj 2012


Dołączył: 20 sty 2012
Posty: 3224
Racja,można nie wiem jak się starać,a w ciągu jednej mroźnej nocy mieć wiele strat.Trzymajmy kciuki,żeby ogrodnicy i Zośka byli w tym roku łaskawi.Może nie będzie tak źle
____________________
Maja - Moje roślinki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies