Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój jesienny ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój jesienny ogród

Mala_Mi 00:37, 05 maj 2012


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
A ja dziś znalazłam w sosnie, w nowych przyrostach ... zwójki jakieś..bo odmian jest więcej niż ustawa przewiduje.... i może to nie zamieranie pędów ,a te robactwo..... Mospilan poszedł w ruch, ale najpierw uwaliłam wszystkie zwiedłe pędy....gniotąc te gąsieniczki gołymi łapami bez rękawic ....tak sie wkurzyłam na te draństwo. Powiedzenie, że "uduszę kogoś gołymi ręcami."...... miało w moim przypadku zastosowanie.... Moja piękna umbra najprawdopodobniej zamierała z powodu tego robactwa od 2 lat........ bo co roku to samo było, a ja tylko odcinałąm kolejen gałęzie... no to moaj umbrakuliferka powinna odżyć
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
monteverde 00:42, 05 maj 2012


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
może będzie to Twoje gniecenie skuteczne ja kiedyś tak stonkę zbierałam gołymi rękoma, aż mną wstrząsnęło, od tamtej pory staram się używać na wszelkie paskudztwo rękawic
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Klamber 07:04, 05 maj 2012


Dołączył: 02 lut 2012
Posty: 1924
To paskudztwo, to zmora mojego ogródka, turkuć podjadek. Jeśli go nie znasz to się ciesz, to ryje jak kret i zjada wszystko nawet cebule. Najczęściej obgryza korzenie ale ostatnio to żarł wszystko od rzodkiewkom po truskawki. Ja EMy zastosowałem dopiero miesiąc temu ale ci co stosowali wcześniej są zachwyceni, np. truskawki się nie wyradzają i rosną 7 lat i w pierwszym roku już jest dużo i nie gniją zaraz po urwaniu tylko mogą stać kilka dni i likwiduje różne zarazy tak jak pisałaś, posadzić mieczyki po pomidorach i masakra gotowa, po EMach tego nie ma. To jest koncentrat kupiłem 20 litrów, to wystarczy mi na całą działkę. Jedyna wada to że trzeba zużyć w miesiąc po otwarciu.
____________________
Pozdrawiam Robert - Mój jesienny ogród - http://www.fotosik.pl/slideshow.php?id=884294&type=album&add1=klamber
Sebek 21:08, 05 maj 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Klamber napisał(a)





Przepiękne zdjęcie!
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Klamber 23:25, 05 maj 2012


Dołączył: 02 lut 2012
Posty: 1924
Dzisiaj siedziałem do 17 w robocie, to za dużo nie poszalałem. Skosiłem 1/3 trawnika, od razu inne widoki. Fotek nie miałem siły robić, jutro poszaleję.
Sebku, cieszę się że znalazłeś coś dla Siebie.
Może ktoś wie co jest na ostatnim zdjęciu?






____________________
Pozdrawiam Robert - Mój jesienny ogród - http://www.fotosik.pl/slideshow.php?id=884294&type=album&add1=klamber
Sebek 23:35, 05 maj 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
A to nie jest jakiś wilczomlecz ?
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Klamber 23:47, 05 maj 2012


Dołączył: 02 lut 2012
Posty: 1924
Podobny trochę do mirtowatego, dostałem to nie dawno a ta osoba też nie wiedziała.
____________________
Pozdrawiam Robert - Mój jesienny ogród - http://www.fotosik.pl/slideshow.php?id=884294&type=album&add1=klamber
monteverde 23:58, 05 maj 2012


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Klamber napisał(a)
To paskudztwo, to zmora mojego ogródka, turkuć podjadek. Jeśli go nie znasz to się ciesz, to ryje jak kret i zjada wszystko nawet cebule. Najczęściej obgryza korzenie ale ostatnio to żarł wszystko od rzodkiewkom po truskawki. Ja EMy zastosowałem dopiero miesiąc temu ale ci co stosowali wcześniej są zachwyceni, np. truskawki się nie wyradzają i rosną 7 lat i w pierwszym roku już jest dużo i nie gniją zaraz po urwaniu tylko mogą stać kilka dni i likwiduje różne zarazy tak jak pisałaś, posadzić mieczyki po pomidorach i masakra gotowa, po EMach tego nie ma. To jest koncentrat kupiłem 20 litrów, to wystarczy mi na całą działkę. Jedyna wada to że trzeba zużyć w miesiąc po otwarciu.

znam turkucia podjadka, kiedyś próbował mojej marchwi, ale się go pozbyłam, oczywiście nie było to w tym ogrodzie
a może w koncentracie zrobić dziurkę igłą i wyciągnąć, a potem zawoskować nakrętkę?
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
monteverde 23:59, 05 maj 2012


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Kalie jaki maja kolor?
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Klamber 00:16, 06 maj 2012


Dołączył: 02 lut 2012
Posty: 1924
Ja baniak trzymam w zimnym i ciemnym miejscu. Właśnie minął miesiąc a tu praży, już bym dawno to z użył ale wcześniej było za zimno, przy najbliższej okazji będę polewał. Kalie mam zwykłe, przyniosłem trochę z bagna i się ładnie rozrosła. Jutro znów będę walczył z turkuciami. Jak się swojego pozbyłaś? Ja mam ich zatrzęsienie.
____________________
Pozdrawiam Robert - Mój jesienny ogród - http://www.fotosik.pl/slideshow.php?id=884294&type=album&add1=klamber
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies