Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój jesienny ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój jesienny ogród

monteverde 00:25, 06 maj 2012


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
znajomy dał mi jakieś świństwo i podlewałam tym ale nie pamiętam jak się nazywało bo to było z 16 lat temu spróbuj wywaru z kory olchowej, ale go się stosuje w inspektach zanim cokolwiek się posadzi czy posieje i nie wykorzystuj nawozu jako wyściółki one uwielbiaja ciepełko, można stosować też ścianki z blachy lub puszki po konserwach bez denka na sadzonki
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Klamber 08:49, 06 maj 2012


Dołączył: 02 lut 2012
Posty: 1924
Aniu, blachę stosuje już wszędzie, ale mój ogródek ma 16x12 m, miał bym kupę roboty, jak dalej tak będą mnie atakować, to będę zmuszony tak zrobić. Na jednym boku, tam gdzie zakopałem rurę, już się odgrodziłem, od chwastów a żeby to świństwo nie przełaziło musiał bym wystawić ją 5 cm.. Muszę coś wymyślić aby blacha się nie niszczyła i jakoś ją ukryć.
Aniu, już nie wpisywałem się u Ciebie z braku sił, normalnie kiwałem się przy komputerze jak sierota, ale Twoje tulipany przebijają wszystko. Rozwaliłem swoją rabatkę pod warsztatem i wszystkie cebulki żonkilów (40), hiacyntów (35) i tulipanów(30), zgniło, tyle towaru poszło na kompost ocalało kilka lilii. Wczoraj się wydało co było przyczyną, jesienią mama wysypała tam dwa wory kwaśnej ziemi do iglaków i wszystko trafił szlag. Tak to jest jak się nie pyta i nie czyta. Na pierwszym zdjęciu widać blachę z lewej strony, sam rancik, układam tak , aby nie rzucała się w oczy. Słyszę Wilgę muszę się zaczaić na nią, w środę znalazłem gniazdo kwiczoła pod wiatą, już mu zrobiłem sesje. Muszę wstawić swoje ptaki do Bogdzi wątku, już tam zaglądałem ładne zdjęcia tam są.








____________________
Pozdrawiam Robert - Mój jesienny ogród - http://www.fotosik.pl/slideshow.php?id=884294&type=album&add1=klamber
mira68 09:10, 06 maj 2012


Dołączył: 28 paź 2011
Posty: 649
Robercie zdjęcia powalające poprostu cudne
____________________
Mira - Pobojowisko czas zmian
majkel0326 11:29, 06 maj 2012


Dołączył: 20 sty 2012
Posty: 3224
Robert,zdjęcia piękne,z reszta ja bardzo lubię twój ogród Wpadnę później na obiecane lilaki!
____________________
Maja - Moje roślinki
monteverde 18:20, 06 maj 2012


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Hej Robert nie przejmuj się wpisami u mnie mnie się też zdarza spanko nad klawiaturaa na turkucia jest jeszcze jeden ale zimowy sposób w miejscu gdzie turkuć wydrąży jak najwięcej korytarzy jesienią kopie się dół kwadratowy[ 1m x 1 m] o głębokości 60 -70 cm i wypełnia się go mocno ubitym nawozem końskim.Turkuć uzna go za dobre schronienie na zimę. Wczesną wiosna zimujące towarzystwo wraz z nawozem przenosisz w jakieś bardziej odpowiednie miejsce z dala od ogrodu, humanitarny sposób na turkucia Aha kupiłam sobie klon Ginala Twój już jest duży a mój będzie miał jakieś 60 cm szybko rośnie? Bogdzia założyła specjalny wątek ptasiowy
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Klamber 21:42, 06 maj 2012


Dołączył: 02 lut 2012
Posty: 1924
Witam wszystkich, dopiero się oderwałem od swojego dołka a na obiecywałem fotek to muszę się wywiązać z umowy żeby z mordy cholewy nie robić, ale to za chwilę muszę najpierw foty obejrzeć czy się nadają bo u mnie jest ostra selekcja. Aniu dziś złapałem 26 szt. Jak wojna to wojna nie ma po miłuj. Będę zmuszony zastosować wszystkie metody, ale najpierw na jesieni okrąże blachą cały warzywnik, łącznie z kwiatkami tam też jest zryte jak na poligonie. Dołek już napełniłem i blachą obłożyłem, teraz zostanie sama przyjemna robota, chociaż nie lekka bo kilka taczek kamienia muszę przywieźć i ułożyć. Potem tylko sadzenie podlewanie i podziwianie. Pokażę trochę traw czekających na posadzenie, a z którymi bujam się od jesieni. Słyszałem wilgę siedzała na moim świerku i poleciała do lasu a ja za nią, niestety nie było mi dane zrobić jaj ale za to mam kilka fajnych fotek. Aniu mam gniazdo kwiczoła, na ptasim wątku byłem, muszę kiedyś zebrać się i sypnąć swoimi fotkami, trochę tego mam, tylko gorzej z czasem. Lilaki za pół godzinki będą. Muszę coś zjeść.








____________________
Pozdrawiam Robert - Mój jesienny ogród - http://www.fotosik.pl/slideshow.php?id=884294&type=album&add1=klamber
Klamber 23:06, 06 maj 2012


Dołączył: 02 lut 2012
Posty: 1924
U mnie dziś była, ładna pogoda trochę wiało rano i było chłodniej, nie miałem czasu spojrzeć na termometr ale w podkoszulce dało się wytrzymać. W środku mam cieplutko nagrzało mi się od szklarni. Awaryjnie zgarnąłem wszystkie doniczki do szklarni. Mam nadzieję że mrozu nie będzie, jak by teraz przymroziło to była by masakra. Wszystko jest już takie duże jak powinno być za dwa tygodnie, moja surmia, ambrowiec i judaszowiec zawsze rozwijały liście pod koniec maja a w tym roku już mają. Bądźmy dobrej myśli. Jeszcze nie zakwitł Mrs.Edward Harding którego dostałem miesią temu. Jeden kwiat jest tylko czy będzie miał siłę rozwinąć się.









____________________
Pozdrawiam Robert - Mój jesienny ogród - http://www.fotosik.pl/slideshow.php?id=884294&type=album&add1=klamber
monteverde 01:48, 07 maj 2012


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
piękne masz lilaki i Baśka śliczna
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
majkel0326 21:21, 07 maj 2012


Dołączył: 20 sty 2012
Posty: 3224
Robert,lilaki rzeczywiście masz piękne! Wreszcie dotarłam je obejrzeć. I jaka fajna wiewióra
____________________
Maja - Moje roślinki
KasiaWB 08:49, 08 maj 2012


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
Witaj Robercie, chciałam się przywitać wreszcie, bo byłam u Ciebie już kilka razy i wczoraj skończyłam czytanie calego wątku masz piękne i różnorodne rośliny na pięknej działce, areał pozwala poszaleć warzywnik powala zdjęcia również bardzo ładne i opisane, co dla mnie ważne wiele ciężkiej pracy włożyłeś aby było pięknie i rośliny się odwdzięczają pozdrawiam i trzymam kciuki za dalsze plany ogrodowe
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies