Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Spróbuję...bo dla chącego- nic trudnego ;-)

Pokaż wątki Pokaż posty

Spróbuję...bo dla chącego- nic trudnego ;-)

juliak 12:06, 12 gru 2012


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 149
Dziękuję kochana Gosieńko..
____________________
Julia Spróbuję bo dla chcącego nic trudnego
juliak 11:39, 14 gru 2012


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 149
Myślałam,czytałam... mam- przed ogrodzeniem zdecydowałam się posadzić wiśnie Danusiowe. Nie wiem jeszcze gdzie je kupię bo w szkółcę doktórej zaglądam nigdy takiech nie widziałąm,ale zapytam- może będą mieć. Problem tylko czym podsadzić wiśnie- jest to wąski kawałek- ok 60cm. w dodatku pełno tu psów na spacerze które załątwiają potrzeby często na tym miejscu.


Jeśli będą to wiśnie umbraculifera za ogrodzeniem to za bardzo nie osłonią,więc co posadzić wtedy zamiast Danica i szmaragdów?

Obwódkę placyku myślę zmienić z berberysów na rzecz bukszpanu- Gosiniak podpowiedziała,że będą listki opadać na żwirek.



____________________
Julia Spróbuję bo dla chcącego nic trudnego
Gosiniak 12:17, 15 gru 2012


Dołączył: 06 gru 2012
Posty: 4885
Za ogrodzeniem wiśnie tylko takie wysoko szczepione, a po twojej stronie najlepiej coś zimozielonego, są różne odmiany żywotników, np. Golden Smaragd- rośnie troszkę wolnej od szmaragda i jest żółta. Musiałabyś przejrzeć sobie w necie lub w katalogu szkółkarzy, jest wiele odmian, zależy też co tam u siebie w szkółkach dostaniesz. A co pod wiśnie? jak się boisz, że ci pieski zniszczą to może tylko kamyczkami na początek podsypać. Napisz jak długi jest ten pasek 60 cm, pozdrawiam
____________________
Gosia - igiełkowy ogródeczek - wizytówka
jagoda99 06:02, 17 gru 2012


Dołączył: 23 paź 2012
Posty: 2597
Witam Cie Julio
Wszystko co masz najpiekniejsze widze na glownym zdjeciu to przemile malenstwo.
To najpiekniejszy kwiat
Myslalam wlasnie o Twoich drzewach owocowych a co jakbys je obsadzila ziolami.
Nie jestem fachowcem w tej dziedzinie ale pamietam dzialke mojej Tesciowej tam zawsze rosly jakies ziola drzewka wtedy nie potrzebowaly zadnych opryskow.
Bylo to jednak tak dawno ze nie pamietam jakie bo w tym czasie nie interesowalam sie ogrodem

Bardzo serdecznie Cie pozdrawiam i sciskam swiatecznie




____________________
ogrodeczek jagody99 - Wizytówka ogrodeczek jagody99
Gosiniak 19:36, 20 gru 2012


Dołączył: 06 gru 2012
Posty: 4885
Ja też pozdrawiam już prawie świątecznie
____________________
Gosia - igiełkowy ogródeczek - wizytówka
Gosiniak 20:00, 22 gru 2012


Dołączył: 06 gru 2012
Posty: 4885
____________________
Gosia - igiełkowy ogródeczek - wizytówka
juliak 20:28, 28 gru 2012


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 149
Dawno nie zaglądałam- święta masa obowiązkowego sprzątania, gotowania itp. Zaglądam dziś i dziś i:

Gosiniak- dziękuję za życzenia świąteczne, dla Ciebie i Twojej rodzinki również wszystkiego co naj- w Nowym Roku.

jagoda99 - Dziękuję za odwiedzinki i ciepłe słowa. Mój ogród jest właśnie w fazie planowania więc za bardzo nie mam się czym pochwalić...dziękuję za podpowiedź z ziołami- poczytam i popytam na forum w innym wątku bo u do mnie mało kto zagląda.

Pozdrawiam jeszcze raz i dziękuję za odwiedziny.
____________________
Julia Spróbuję bo dla chcącego nic trudnego
Gosiniak 11:47, 29 gru 2012


Dołączył: 06 gru 2012
Posty: 4885
Buziaki dla dzidzi przesyłam i czekam na dalsze plany.
____________________
Gosia - igiełkowy ogródeczek - wizytówka
juliak 12:38, 31 gru 2012


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 149
Witam sylwestrowo- wystrzałowo...

oto moje wstępne wypociny,czyli taka wizualizacja:



wzdłuż ogrodzenia ekran z cisów bądź szmaragdów strzyżonych. Chciałabym się częściowo osłonić a częściowo pokazać nasadzenia w narożniku więc tak myślałam,aby zrobić taki schodek w ekranie- niższy z przedu i wyżej do końca ogrodzenia.

Za ogrodzeniem wiśnie umbraculifera czymś podsadzone- jeszcze nie wiem.

obwódka z bukszpanu w środku placyk wysypany żwirkiem a na nim kula-ciurkadełko.

Te czerwone kropki to mniej więcej nowa linia kostki w krórej myślę umieścić wieko od widocznej studni.

Pozostałdobór i rozmieszczenie roślin.

Czy wzdłuż widocznego przęsła przy bramie wjazdowej też musiała by byćkontunuacja żywopłotu?- wolałabym nie ;-(

____________________
Julia Spróbuję bo dla chcącego nic trudnego
Gosiniak 13:21, 31 gru 2012


Dołączył: 06 gru 2012
Posty: 4885
Bardzo ładny plan. Tak trzymać!!! Według mnie nie musi być kontynuacji żywopłotu mogą tam być np. hortensje i z drugiej strony też, obok placyku kilka kulek bukszpanowych lub stożków, żurawki lub niziutkie berberysy jako wypełniacze.
____________________
Gosia - igiełkowy ogródeczek - wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies